Skocz do zawartości
Fisher4war

Jak ustawic zeby firefox korzystal z zintegrowanej karty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam 2 karty graficzne gtx 970 i zintegrowana hd3000 oraz posiadam 2 monitory(główny podpiety pod 970,a 2 pod hd3000) czy da sie jakos ustawic zeby firefox korzystal z karty zintegrowanej? Podczas gier spadaja mi fpsy bo na 1 mam gierke na 2 YT i niestety firefox korzysta z gtx'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj opcji "Akceleracja sprzętowa" a tak w ogóle wyłączaj FF na czas gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj opcji "Akceleracja sprzętowa" a tak w ogóle wyłączaj FF na czas gier

o to wlasnie chodzi zeby firefox dzialal z zintegrwoanej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra...

 

Skoro masz GTX to z niego idzie tylko obraz a nie z integry...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa...

A czy obie karty chodzą na raz. No nie, działa albo zintegrowana karta albo GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa...

A czy obie karty chodzą na raz. No nie, działa albo zintegrowana karta albo GTX

 

Mam tak samo jak autor. GTX + Intel 4400 (pod kazda podlaczony 1 monitor). Opcja uzywana dosc czesto zwazywszy na blad przy kartach Nv ktore majac 1 monitor 144Hz a drugi np. 60Hz podlaczonych jednoczesnie pod karte zielonych - nie zrzucaly taktowania w Idle - lataly caly czas 1000+ MHz (choc chyba niedawno problem zostal naprawiony. Druga sprawa - czesto wlacza sie integre (nawet jak nie ma sie podlaczonego monitora) do obslugi Qsync przy np. OBSie

 

Obie karty dzialaja i choc glowna jest GX i on sluzy do gier, przegladarki itd. to obie karty sa aktywne i np. przenoszenie/odpalanie aplikacji czy gier na monitorze podlaczonym do integry - powoduje, ze i tak wszystko obsluguje GTX - Intel sluzy tylko do wyswietlania obrazu. Mozna wymusic uzycie Intela w grach i aplikacjach ktore pozwalaja wybrac docelowa karte graficzna.

 

Przegladarki na to nie pozwalaja (przynajmniej nie znam sposobu) i leca na glownej karcie przy dekompresji itd.

 

Np. laptopy majace karte dedykowana Nv i Intelowska integre pozwalaly na wybor urzadzenia renderujacego z poziomu panelu Nv ale przy stacjonarkach nie ma tej opcji

 

Natomiast nadal uwazam (gdzie sam czesto uzywam przegladarki, YT itd. na monitorze podlaczonym do Intela), ze GTX renderujacy YT itd. nie powinien znaczaco wplynac na osiagi GTXa w grach (ja tego nie stwierdzilem)

 

Dodatkowo - karta obslugujaca np. gre moze ja renderowac ale obraz moze byc przesylany na monitor poprzez inna karte (jak np. w przypadku posiadania GTXow pokoparkowych bez wyjsc na monitory)

 

GTX > Intel > Monitor :)

 

wiec autor tematu jak najbardziej moze uzywac konfiguracji o jakiej wspomina tylko nadal mnie zastanawia ten wplyw YT/przegladarki na wydajnosc GTXa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak autor. GTX + Intel 4400 (pod kazda podlaczony 1 monitor). Opcja uzywana dosc czesto zwazywszy na blad przy kartach Nv ktore majac 1 monitor 144Hz a drugi np. 60Hz podlaczonych jednoczesnie pod karte zielonych - nie zrzucaly taktowania w Idle - lataly caly czas 1000+ MHz (choc chyba niedawno problem zostal naprawiony. Druga sprawa - czesto wlacza sie integre (nawet jak nie ma sie podlaczonego monitora) do obslugi Qsync przy np. OBSie

 

Obie karty dzialaja i choc glowna jest GX i on sluzy do gier, przegladarki itd. to obie karty sa aktywne i np. przenoszenie/odpalanie aplikacji czy gier na monitorze podlaczonym do integry - powoduje, ze i tak wszystko obsluguje GTX - Intel sluzy tylko do wyswietlania obrazu. Mozna wymusic uzycie Intela w grach i aplikacjach ktore pozwalaja wybrac docelowa karte graficzna.

 

Przegladarki na to nie pozwalaja (przynajmniej nie znam sposobu) i leca na glownej karcie przy dekompresji itd.

 

Np. laptopy majace karte dedykowana Nv i Intelowska integre pozwalaly na wybor urzadzenia renderujacego z poziomu panelu Nv ale przy stacjonarkach nie ma tej opcji

 

Natomiast nadal uwazam (gdzie sam czesto uzywam przegladarki, YT itd. na monitorze podlaczonym do Intela), ze GTX renderujacy YT itd. nie powinien znaczaco wplynac na osiagi GTXa w grach (ja tego nie stwierdzilem)

 

Dodatkowo - karta obslugujaca np. gre moze ja renderowac ale obraz moze byc przesylany na monitor poprzez inna karte (jak np. w przypadku posiadania GTXow pokoparkowych bez wyjsc na monitory)

 

GTX > Intel > Monitor :)

 

wiec autor tematu jak najbardziej moze uzywac konfiguracji o jakiej wspomina tylko nadal mnie zastanawia ten wplyw YT/przegladarki na wydajnosc GTXa

wszystko sie zgadza, gra to Black Desert Online na monitorze 144mhz, dlatego widze spadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze spadki sa przez GPU a nie, ze np. CPU nie wyrabia ? Bo naprawde predzej uwierze, ze przegladarka pocisnie po CPU niz po GPU aby odczuc to negatywnie w grach

 

Jakie CPU masz ? Patrzac na Twoja integre - obstawian Intela 2 generacji (Sandy) a jesli 4/4 to juz w ogole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze spadki sa przez GPU a nie, ze np. CPU nie wyrabia ? Bo naprawde predzej uwierze, ze przegladarka pocisnie po CPU niz po GPU aby odczuc to negatywnie w grach

 

Jakie CPU masz ? Patrzac na Twoja integre - obstawian Intela 2 generacji (Sandy) a jesli 4/4 to juz w ogole :)

 

CPU 100% jak gram + yt, GPU 60-75%

post-215718-15855707460522_thumb.png

Edytowane przez Fisher4war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest jak FF jest wyłączony?

Procek dalej 90-100%, GPU bez FF wzrasta do 80-90% :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to W10 to:

eI1m7lY.png

mNqcZ0L.png

 

Wybierz power saving/oszczędzanie energii - pod nim powinna być przypisana integra - ja mam zenka, więc integry nie ma.

 

Jeżeli chodzi o ten sposób jest jedno wielkie ALE Firefox będzie używał tylko i wyłącznie akceleracji iGPU i będzie działać najlepiej na monitorze podpiętym pod iGPU, na każdym innym mogą, ALE nie muszą pojawić się:

- Stuttering wideo,

- Przekłamania obrazu,

- Opóźnienia, które będą nawet widoczne podczas przesuwania okna z monitora na monitor.

 

Ja tak miałem na i7 7700/ iGPU 530 + 1070. Wszystko chodziło w porządku na monitorze podpiętym pod integre, ale karty FF otwarte na innym monitorze miały w/w problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to W10 to:

[imzg]https://i.imgur.com/eI1m7lY.png[/img]

[imzg]https://i.imgur.com/mNqcZ0L.png[/img]

 

Wybierz power saving/oszczędzanie energii - pod nim powinna być przypisana integra - ja mam zenka, więc integry nie ma.

 

Jeżeli chodzi o ten sposób jest jedno wielkie ALE Firefox będzie używał tylko i wyłącznie akceleracji iGPU i będzie działać najlepiej na monitorze podpiętym pod iGPU, na każdym innym mogą, ALE nie muszą pojawić się:

- Stuttering wideo,

- Przekłamania obrazu,

- Opóźnienia, które będą nawet widoczne podczas przesuwania okna z monitora na monitor.

 

Ja tak miałem na i7 7700/ iGPU 530 + 1070. Wszystko chodziło w porządku na monitorze podpiętym pod integre, ale karty FF otwarte na innym monitorze miały w/w problemy.

post-215718-1585571405789_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek dalej 90-100%, GPU bez FF wzrasta do 80-90% :o

 

Czyli GPU idzie do gory bo CPU mu na to pozwala. Odpalajac FF - uzycie GPU maleje poniewaz CPU nie wyrabia i GPU sie nudzi. Wiec tak jak mowilem - GPU nie jest problemem i obrobi i Firefoxa i gre. Problemem jest to, ze hamuje CPU ktore nie wyrabia dostatecznie gdy czesc mocy zabiera mu FF

 

Ewidentnie masz waskie gardlo przy CPU a FireFox CPU dobija

 

Wiec masz problem z prockiem ktory nie wyrabia i przegladarka zabiera Ci moc CPU dlatego gra ma gorsza wydajnosc

 

Odpal samego FireFoxa, odpal filmik na YT i sprawdz uzycie CPU w menedzerze zadan dla FireFox - wszystko w temacie :)

 

Ew. sprobuj innej przegladarki oraz upewnij sie, ze przegladarka ma wlaczona akceleracje sprzetowa

 

Mozesz tez uzyc Opera GX w ktorej mozesz ustawic limity na wykorzystanie CPU

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli GPU idzie do gory bo CPU mu na to pozwala. Odpalajac FF - uzycie GPU maleje poniewaz CPU nie wyrabia i GPU sie nudzi

 

Ewidentnie masz waskie gardlo przy CPU a FireFox CPU dobija

 

Wiec masz problem z prockiem ktory nie wyrabia i przegladarka zabiera Ci moc CPU dlatego gra ma gorsza wydajnosc

 

Odpal samego FireFoxa, odpal filmik na YT i sprawdz uzycie CPU w menedzerze zadan dla FireFox - wszystko w temacie :)

wszystko by sie zgadzalo, z tego co wiem za barzdo nic lepszego nie wsadze w ta plyte glowna prawda? (p8z77-v LX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko by sie zgadzalo, z tego co wiem za barzdo nic lepszego nie wsadze w ta plyte glowna prawda? (p8z77-v LX)

 

Oczywiscie, ze wsadzisz !! I7 2 albo 3 generacji (Ivy Bridge) - 4 rdzenie a 8 watkow bardzi pomoze w Twojej sytuacji i zauwazysz ogromna roznice (zwlaszcza gra + przegladarka)

 

I7 2600K za ~350zl

I7 3770 za ~380-400zl

I7 3770K za 450-500zl

 

Wg. mnie albo 2600K albo 3770 (ten pierwszy mozesz krecic bo K i masz plytke na Z77). Ten drugi "podkrecisz" przez Intel Turbo dla wszystkich rdzeni

 

3770K najlepszy ale niestety - troche za drogi i odpuscilbym sobie (chyba, ze wyrwiesz do 400zl)

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze wsadzisz !! I7 2 albo 3 generacji (Ivy Bridge) - 4 rdzenie a 8 watkow bardzi pomoze w Twojej sytuacji i zauwazysz ogromna roznice (zwlaszcza gra + przegladarka)

Oki dzieki sliczne za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...