Skocz do zawartości
PistacjowyJo

Modernizacja/zmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Aktualnie posiadam

-i5 6500

-gtx 1050ti

-1x8gb ram goodram ddr4 2133MHz

-mobo asrock h110m-hdv

-psu ocz corexstream 500w

 

Chcę wymienić cpu na coś nowszego, zastanawiam się nad i7 6700 i dokupieniem 2 kostki 8gb, lub wymianą platformy na am4 i 1600af wraz z 16gb ram 3000MHz.

Zdaję sobie sprawę, że gpu też jest do odstrzału, ale budżet nie pozwoli kupić jednego i drugiego w tym samym czasie, więc na chwilę obecną w grę wchodzi tylko zrobienie porządku z cpu :D

Komputer ma służyć głowie do gier: bf1, gta v, shadow of the tomb raider.

Więc reasumując czy lepiej sprzedać to co mam, dołożyć i kupić 1600af, czy nadal siedzieć na 1151?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro budżet nie pozwoli na kupienie i cpu i gpu, no to proponuję Ci zbierać dalej i poczekać chociaż na premierę nowych inteli. 6700 jest nieopłacalny w aktualnych cenach. Z drugiej strony przy grafice poziomu 1050ti żadna zmiana procesora nie przyniesie Ci zauważalnych korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aktualnie posiadam

-i5 6500

-gtx 1050ti

-1x8gb ram goodram ddr4 2133MHz

-mobo asrock h110m-hdv

-psu ocz corexstream 500w

 

Chcę wymienić cpu na coś nowszego, zastanawiam się nad i7 6700 i dokupieniem 2 kostki 8gb, lub wymianą platformy na am4 i 1600af wraz z 16gb ram 3000MHz.

Zdaję sobie sprawę, że gpu też jest do odstrzału, ale budżet nie pozwoli kupić jednego i drugiego w tym samym czasie, więc na chwilę obecną w grę wchodzi tylko zrobienie porządku z cpu :D

Komputer ma służyć głowie do gier: bf1, gta v, shadow of the tomb raider.

Więc reasumując czy lepiej sprzedać to co mam, dołożyć i kupić 1600af, czy nadal siedzieć na 1151?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

 

 

Jesli grane bedzie w BFA I SOTR to Ryzen powinien byc lepszy od oecnego a GTA byc moze podobnie , 450zl jak kupisz 1600AF i za 300-350 2x8GB 2660-3200 pamieci to pozniej na gpu sie uzbiera i bedzie ok :)

Niestety za mobo pasuje 350zl dac jakies w miare ale plus taki ze i5 6500 za dobrey pieniadz sprzedasz :)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby kupić płytę z170, wgrać bios non k oc i podkręcić tą i5? To nadal jest możliwe czy już poblokowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym w pierwszej kolejności zmienił te GPU, bo ono tutaj jest najsłabsze.

Procek nie jest rewelacyjny ale 3 lata temu był jeszcze jak to 4 rdzeniowy proc "mocne 4 rdzenie które starczą do wszystkiego"

zmieniaj grafikę a nad prockiem się pomyśli :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...