Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i proszę o pomoc :)

 

Tak jak w tytule: planuję wydać +/-5500 zł na 15'-ego laptopa z już wgranym OSem, 16gb ramu i min 512gb SSD.

Z mojego własnego researchu znalazłem:

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/512/RTX2060

MSI GL65 9SE 15,6/i7-9750H/16GB/512/RTX2060

 

Ceny są badzo porównywalne. Różnice jakie udało mi się znaleźć w recenzjach tego sprzętu:

Ekran: jaśniejszy i lepsze kolory w lenovo, za to w MSI odświeżanie 120 Hz.

Głośniki: podobno na korzyść Lenovo ale ja i tak bd używał głównie na słuchawkach.

Wydajność: odrobinę lepiej MSI

Grzanie się: lepiej ciepło odprowadza MSI

Głośność: lenovo jest mniej głośny

 

Który z tych laptopów wybrać? Może macie jakieś inne propozycje warte przedyskutowania?

 

Czy warto płacić te ~600 zł więcej za laptopa z RTX 2060 zamiast GTX 1660Ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym brał 1660Ti bo RTX 2060 jest odrobinę lepsza a dopłacasz tylko za RT a RTX 2060 jest za słaby na RT.

 

Do gier bym rozpatrywał:

 

proc minimum i5 9300H a max i7 9750H

 

16GB RAM w Dualu 2666MHz

 

GTX 1660Ti 6GB zwykła wersja a nie max q

 

jak największy i szybszy SSD

 

matowa matryca FHD 60Hz bo 120HZ to GTX 1660Ti jest za słaby do wykorzystania tej matrycy w nowych grach chyba że grasz w CSa GO i inne FPSy

 

wgrany Windows 10 Home 64bit PL

 

https://www.x-kom.pl/p/541479-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-16gb-960-win10x-gtx1660ti.html

 

Wgrany OS a do tego dołączony nośnik z systemem. Laptop nie ma napędu bo DVD już wymiera to w razie reinstalki zrobić pendrive instalacyjny https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 , 16GB RAM w Dualu, GTX 1660Ti, matowa matryca, procesor i7 6/12 oraz bardzo duży SSD. Masz jeszcze miejsce na 2.5calowy dysk SATA a elementy montażowe masz w zestawie (sanki)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności pomiędzy RTX'em 2060 a GTX'em 1660Ti, to ~10%. Więc warto rozważyć takie laptopy, ale tylko pod warunkiem, że różnica w cenie nie będzie większa niż ta w wydajności (przy założeniu, że inne parametry są identyczne). Y540 na allegro występuje w wersji ze 144Hz matrycą i z takim erkanem bym polecał Legiony (jeżeli głównym zastosowaniem mają być gry).

 

Z innych warto też rozważyć:

HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/512/Win10x 1660Ti 144Hz za 5699zł

To dosyć dobrze wykonany i wyposażony laptop z kartą GTX 1660Ti. Spełnia Twoje wszystkie wymagania, układ chłodzenia nie jest zły, ale przydałby się tu undervolting procesora (choć ta operacja będzie dobra nie tylko w przypadku HP'eków). Omen 15 ma też dobrą 144Hz matrycę i całkiem bogaty zestaw portów ze złączem Thunderbolt 3 na czele. Dodatkowo na HP można też uzyskać zwrot (od producenta) w wysokości 650zł.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że już chyba wszystkie najsensowniejsze propozycję już padły ;)

Ja osobiście również polecam tego HP a dodatkowo warto powiedzieć, że hp ma jakąś promocję typu cashback. Najlepiej zmotać sobie nr seryjny jakiegoś starego urządzenia od nich i wtedy dostaje się zwrot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto płacić te ~600 zł więcej za laptopa z RTX 2060 zamiast GTX 1660Ti?

 

Nie warto. Tak samo jak nie warto płacić za i7 - w grach nie ma różnicy między wydajnością i5-9300H a i7-9750H. Możesz jednak dzięki temu w budżecie zmieścić się z o wiele lepszą propozycją - 17 calowym OMENem:

HP OMEN 17 i5-9300H/16GB/512/Win10x 1660Ti 144Hz - 5449 zł, z voucherem HP - 4799 zł

 

Laptop 17,3 cala pozwala na niższe temperatury od 15,6. Masz tutaj świetny ekran 144Hz IPS.

 

Co do samego vouchera - dzwonisz do HP organizując sobie wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (za wyjątkiem biznesowych laptopów) - nie musisz go mieć, wystarczy znać.Następnie kupujesz za pełną kwotę i zgłaszasz ten fakt do HP i czekasz na przelew 650 zł. Pełny regulamin TUTAJ

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...