Skocz do zawartości
losdanielos

Laptop do 2500 (gry, filmy, studia)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w znalezieniu laptopa do zwykłego użytku domowego z możliwością odpalenia czasem jakiś gierek w stylu Football Manager.

Zależy mi na dysku ssd i systemie. Wierzę, że dacie radę coś znależć :D

Ja znalazłem https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-540-i5-8gb-256ssd-mx110-w10.bhtml?fbclid=IwAR1VDJbL8nJuqOXhF5X0m_8shOf_1GFf5iBnX4IyC4nF7oWOYA_Nu3lZb7A

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-s145-14-i5-8gb-512-w10.bhtml?fbclid=IwAR2lqEgHLHUBtsZdYsudc2uLsy3z8eE3MF6Aa7-y1i1mYR45Z9muGugZo7w

Ale może coś na Ryzenie z dedykowaną grafiką? Proszę o jakieś ciekawe propozycje nie mam pojęcia o Ryzenach a ostatni laptop kupiłem 6 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Inspiron 5485 R5-3500/8GB/256/Win10 za 2 499,00 zł

Fajnie wykonany Dell, na matrycy IPS, z Ryzenem 3500U i dobrą zintegrowaną kartą Vega 8, która spokojnie sobie poradzi w takich grach jak Football manager.

 

Modele które znalazłeś - jeden to na przestarzały i5 7gen, drugi na zintegrowanym gpu Intela, które ma gorszą wydajność od integry AMD.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD za 2499zł

Dobrze wyceniony, wykonany i sprawdzony model Huawei'a . Dysk mógłby być większy, ale z drugiej strony cena jak na te wyposażenie jest atrakcyjna. Zintegrowana karta Vega 8 jest całkiem niezła, a pamięć ram pomimo tego że jest wlutowana działa w trybie dwukanałowym.Jest tu też matowa matryca IPS.

Te modele co znalazłeś, to tak jak już napisał @tessir, nie dość że są średnio wyposażone, to jeszcze  nie mają matrycy IPS.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj połączenia i5-9300h/Ryzen 5 z GTX 1050, vega 8, czy mx250 to za słabe karty żeby sensownie pograć.

 

2399zl https://www.x-kom.pl/p/538573-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r5-3550h-8gb-512-gtx1050.html

Bez w10 ale na razie możesz sobie triala darmowe zainstalować, a potem sobie dokupisz. Jak załatwisz voucher hp to dostaniesz 400zl np na oryginalnego windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj połączenia i5-9300h/Ryzen 5 z GTX 1050, vega 8, czy mx250 to za słabe karty żeby sensownie pograć.

Przecież my tu mówimy o grach typu Football Manager. Wersja 2020 w wymaganiach ma Intel Pentium 4, 2GB ram i kartę Intel GMA X4500.

Także 3500U z Vegą na pokładzie to potwór przy tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie on bardziej stał w domu czy będziesz go gdzieś zabierać? Bo jeśli chciałbyś grać w coś jeszcze oprócz Football Managera to może https://www.x-kom.pl/p/474807-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505dy-r5-3550h-8gb-256.html ? Matryca 120Hz, tu już masz procesor z o wiele większą wydajnością i dedykowaną kartą graficzną. Minusem jest grubsza obudowa, zależy w którą stronę użytkowania chcesz pójść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2899zl kosztuje Ryzen plus gtx1650 i matryca 144hz ale tez w10 z voucherem zejdziesz do 2500zl a to już fajny laptop nawet do nowszych gier https://www.x-kom.pl/p/523146-notebook-laptop-156-hp-pavilion-gaming-r5-3550h-8gb-512-gtx1650-144hz.html

 

Przecież my tu mówimy o grach typu Football Manager. Wersja 2020 w wymaganiach ma Intel Pentium 4, 2GB ram i kartę Intel GMA X4500.

Także 3500U z Vegą na pokładzie to potwór przy tym ;)

Jeżeli w budżecie można kupić lepszy laptop, to po co brać gorszy. Teraz menadzer, a za jakiś czas coś innego. Na vega8 czy mx250 to nawet civilizacja 5 potrafi zwalniać w fhd.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do laptopa to taka mała rada,moze skup się na sprzęcie i cała kasę wpakuje w sprzęt a podzialaj trochę na trialowym windowsie a jak dobierasz kasę to kup. Windows w laptopach nie jest za darmo

Lepiej mieć lapka z lepszym procesorem. Ktoś polecal tu Asusa fx505dt z 1650 - kupiłem taki bez systemu jako komunistyczny dla syna i jestem w szoku (może mało widziałem laptopów) piękny obraz, super dźwięk i zero przycięć vermintide 2.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System możesz też kupić taniej (ale nie na Allegro !). U certyfikowanego partnera Microsoft dostaniesz Windows 10 za 229 zł (soft360.pl).

Daj znać czy próbujesz w ogóle zorganizować sobie voucher HP żeby dostać 400 zł cashbacku - wtedy to otworzy zupełnie nowe możliwośći. Jak potrzebujesz z tym pomocy - pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...