Skocz do zawartości
robakus

Lenovo Legion Y540

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zastanawiam się nad Lenovo Legion Y540. Być może ktoś korzysta? Ma opinię? A może poleca coś innego o podobnych parametrach i cenie?

 

Przeznaczenie: AutoCAD, Adobe Photoshop + Illustrator, okazjonalnie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dokładnie budżet ? Rozumiem że laptop może być bez systemu ? Nie wolisz 17,3 calowej matrycy do takich zastosowań ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na mobilności, więc zastanawiałem się nawet nad jakimiś mniejszymi ultrabookami np. HP envy x360 z Ryzenem i 16 GB pamięci RAM.

 

Budżet około 5 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na mobilności, więc zastanawiałem się nawet nad jakimiś mniejszymi ultrabookami np. HP envy x360 z Ryzenem i 16 GB pamięci RAM.

 

Budżet około 5 tys.

 

Przy takich zastosowaniach, to Y540-15 będzie OK- na allegro są też wersje ze 144Hz matrycą i GTX'em 1660Ti.

Ewentualnie z bardziej mobilnych, ale nadal wydajnych a do tego z dobrą matrycą jest:

ASUS VivoBook 15 X571GT i5-9300H/16GB/512 GTX1650 za 3499zł

Nie ma tu co prawda i7, ale laptop jest dosyć kompaktowy, a i5 w tak niewielkiej obudowie sprawdzi się nawet lepiej niż i7. Laptop jest stosunkowo lekki i ma matrycę IPS ze 100% pokryciem sRGB. GTX 1650 pozwoli natomiast zagrać w mniej wymagające tytuły. Laptop jest znacznie poniżej budżetu więc w razie czego można jeszcze dać tu większy dysk i/lub wymienić ram na 32GB.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na mobilności, więc zastanawiałem się nawet nad jakimiś mniejszymi ultrabookami np. HP envy x360 z Ryzenem i 16 GB pamięci RAM.

 

No niestety, albo mobilność albo wydajność. Wybierając laptop 14 calowy możesz bardzo mocno obniżasz komfort pracy w takich programach jak CAD ponieważ potrzebują one wydajnych podzespołów a montowane w 14 calowcach niskonapięciowe procesory do takich nie należą. Jeśli pozostaniesz więc przy 15 calach to Legion będzie świetnym wyborem.

 

Jeśli jednak szukasz wydajności w 14 calach, to tutaj warto wybrać najnowsze i7, które to zawiera w sobie układ graficzny o wydajności MX250 .

Wiem że grubo poza budżet, ale skoro wspominasz o Envy x360 to musisz zobaczyć sobie laptop który mocno wyróżnia się na tle innych:

 

HP Spectre 13 x360 i7-1065G7/16GB/512/Win10 4K Silver - 7299 zł, ale po skorzystaniu z vouchera HP - 6649 zł

Laptop posiada matrycę AMOLED 4K (3840 x 2160 ), jest rewelacyjnie wykonany (z aluminium) a waży zaledwie 1,2kg.

 

Oczywiście jest to zupełne przeciwieństwo Legiona, ale jak wspomniałem - jak już ultrabook to ultrabook a nie po prostu lekki mało wydajny laptop ;)

Co do samego vouchera - dzwonisz do HP organizując sobie wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (za wyjątkiem biznesowych laptopów) - nie musisz go mieć, wystarczy znać.Następnie kupujesz za pełną kwotę i zgłaszasz ten fakt do HP i czekasz na przelew 650 zł. Pełny regulamin TUTAJ

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...