Skocz do zawartości
1314231

Jaki program do montowania filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam programu do montowania filmów na youtoube typu Catamasia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaVinci Resolve 16 do bardziej skomplikowanych projektów

Do nieskomplikowanych rzeczy Freemake Video Converter, ale tylko w wersji 4.1.9.4 lub wcześniejszej (znajdziesz w sieci), bo późniejsze już stały się niestety prawie "komercyjne" i tym samym bezużyteczne.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaVinci Resolve 16 do bardziej skomplikowanych projektów

Do nieskomplikowanych też się nadaje. Podstawowa edycja jest podobna jak w innych NLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nadaje się, ale jeżeli mam coś szybko wyciąć/przyciąć z prostego nagrania, to wolę użyć Freemake w starej wersji. Jako osoba, która nie ogarnia za bardzo tych wszystkich programów-kombajnów, o wiele łatwiej i szybciej jest mi to zrobić we Freemake niż w Resolve. Oczywiście do poważniejszych projektów Freemake się nie nadaje, ma sporo ograniczeń i przy dużej ilości materiału potrafi się wysypać. Niemniej jednak jako lekki program (w wersji 4.1.9.4) działa idealnie. Używam go bardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prostego montażu nie trzeba używać żadnych zaawansowanych funkcji Resolve. Przecież cięcie jest "na wierzchu". Kładziesz klipy, tniesz i eksportujesz. Tak samo prosto jak w każdym programie edycyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prostego montażu nie trzeba używać żadnych zaawansowanych funkcji Resolve. Przecież cięcie jest "na wierzchu". Kładziesz klipy, tniesz i eksportujesz. Tak samo prosto jak w każdym programie edycyjnym.

 

Te cięcia w Resolve są trochę problematyczne i mało intuicyjne. Podgląd potrafi się zacinać i jest niewielkich rozmiarów. We freemake mogę dać obraz na cały ekran i dopiero ciąć, nieskomplikowany materiał. Co innego przycinać coś na małym podglądzie, a co innego przycinać na pełnym ekranie monitora. Różnica ogromna dla niemłodych już oczu.

 

 

 

 

Zrób to samo szybciej i wygodniej w Resolve. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało intuicyjny bo nie ogarnąłem jeszcze jak powiększyć ekran przy cięciach :lol2:

PS. Zwracam honor, chociaż do prostych projektów zostaję przy Freemake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam shotcut, program jest w miarę łatwy w obsłudze, całkiem przejrzysty, a do tego posiada sporo poradników na you tube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam Vegasa, ma dużo funkcji ale jest dosyć łatwy do nauczenia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...