Skocz do zawartości
Wisniaaa

Obniżenie wydajności po wymianie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

chłopie kultury trochę bo słomą razi z butów, i5 2500k zmieniłem na i7 2600 przy win7 zero problemów, dalej, i7 2600 na rysia 2600, zero problemów, ale ty, bidny "fachuro" musiałeś system przeinstalować bo ci jaja od proca ukryło :lol2:

niech się skończy ta kwarantanna, bo aż strach pomyśleć jak nasze forum zaleje wysyp takich fachur :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rojaw

Człowieku, ja sobie mam LGA1156 w jednym z komputerów gdzie wymieniałem procesor z i3 który ma 2 rdzenie na I5 który ma 4 i... Windows wykrywa 4 rdzenie! Magia? Żaden format nie był potrzebny. Zresztą jak kiedyś z Phenoma II x2 zmieniłem procesor na FXa 8300 to też wykrywał wszystkie 8 rdzeni, nie tylko 2. Ty chyba po prostu praktykowałeś zabawy w msconfig i przyspieszania bootowania lub inną czarną magię jeśli u ciebie tak było, bo to nie jest normalne zachowanie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kochan4

@eNeSik

 

Pseudi znawcy od siedmiu boleści, jak nie macie o czymś zielonego pojęcia, to nie udzielajcie się. W ciemnogrodzie to raczej wy żyjecie polecając odinstalowywanie sterowników do KARTY GRAFICZNEJ od Nvidii używając do tego jakichś dodatkowych programików typu DDU :lol2: Zmieniając procesor od intela z serii sandy/ivy bridge i haswell z 2 rdzeni i 4 wątków, albo 4 rdzeni i 4 wątków na 4 rdzenie i 8 wątków system Windows 7 będzie korzystał tylko z dwóch fizycznych rdzeni tego procesora. Żeby się tego pozbyć trzeba zrobić format i postawić system na nowo. Także jeśli w dupie byliście i gówno widzieliście, to przynajmniej siedźcie cicho i nie siejcie głupoty. Jeszcze autor tematu pisze, że tak zrobił i wszystko działa jak należy, a taki eNeSik będzie dalej prawił swoje mądrości.

 

Teraz jeszcze zauważyłem że "znafca" kochan4 coś bredzi, że u niego na podstawce AM4 wystarczyło przełożyć procesor i wszystko działało. Znafco, tutaj nie piszemy o jakimś AM4, więc po co o tym w ogóle piszesz? Kup sobie 2 rdzeniowca z serii sandy bridge, wymień go na 4 rdzeniowca bez reinstalcji systemu. Włącz komputer, sprawdź wydajność i to, ile fizycznych rdzeni widzi komputer, a potem puknij się w czółko i tutaj wróć przyznając się publicznie że pisałeś bzdury nie mając o tym temacie żadnego pojęcia. I że przepraszasz za swój przejaw głupoty.

 

Te uczucie gdy ktos sam siebie zaora :E

Rosnie nam kolejny rodzynek na forum :P

 

W UEFI mozna wl/wyl HT jak i ograniczyc liczbe rdzeni. Wg. Twojej teorii - kazda taka zmiana wymagalaby reinstalacji ? Brawo !

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kochan4

@eNeSik

Teraz jeszcze zauważyłem że "znafca" kochan4 coś bredzi, że u niego na podstawce AM4 wystarczyło przełożyć procesor i wszystko działało. Znafco, tutaj nie piszemy o jakimś AM4, więc po co o tym w ogóle piszesz? Kup sobie 2 rdzeniowca z serii sandy bridge, wymień go na 4 rdzeniowca bez reinstalcji systemu. Włącz komputer, sprawdź wydajność i to, ile fizycznych rdzeni widzi komputer, a potem puknij się w czółko i tutaj wróć przyznając się publicznie że pisałeś bzdury nie mając o tym temacie żadnego pojęcia. I że przepraszasz za swój przejaw głupoty.

No nie wiem co jest bardziej ingerujące w ustawienia systemu, wymiana procesora na takiej samej architekturze czy całej podstawki opartej zasadniczo o zupełnie inne sterowniki, pamięci, chipset etc :E

 

Szczerze to pełen podziwu jestem dla wszystkich, którzy z najmniejszym tylko problemem walczą reinstalacją albo inicjalizacją systemu :) Koronawirus generuje chyba jednak nadmierny nadmiar nadmiernego czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie się, wszyscy. Ja po przejściu z Pentiuma G860 na i7 2600 musiałem wymienić głośniki i wykopać nową linię elektryczną od słupa wysokiego napięcia.

 

Ps. Format lekarstwem na wszystko, jak widać:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taktowanie i liczba wątków pod obciążeniem prawidłowa? jak nie to chłodzenie CPU jest źle założone co też tłumaczy takie temperatury z kosmosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te uczucie gdy ktos sam siebie zaora :E

Rosnie nam kolejny rodzynek na forum :P

 

W UEFI mozna wl/wyl HT jak i ograniczyc liczbe rdzeni. Wg. Twojej teorii - kazda taka zmiana wymagalaby reinstalacji ? Brawo !

 

Co ty tam majaczysz teraz? xD Mówię, znawco, zmień procesor sandy bridge z 2c/4t lub 4c/4t na 4c/8t, potem sprawdź ile ci da wejście w to UEFI i zmienienie sobie ilości rdzeni i włączenie HT. Nic ci nie da, bo te ustawienia będą domyślnie ustawione na poprawne. HT będzie włączone. A system nadal będzie wykrywał i używał błądnej ilości rdzeni i wątków. Potem tutaj wróć i pochwal się jak się sadziłeś i wypisywałeś brednie z głupim uśmieszkiem na twarzy świadczącym o tym, że niby masz rację.

 

kazda taka zmiana wymagalaby reinstalacji ? Brawo !

 

A umiesz czytać ze zrozumieniem? Nowsze procesory i nowsze systemu nie mają tego problemu. Piszę o sandy/ivy bridge i haswellach.

Edytowane przez rojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i5 2500k i i7 2600 to co to są, "znafco"? żonglowałem nimi na przemian , w dodatku na kilka dni i pentak g830 sie załapał i żadnych problemów pod Siódemką nie było

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i5 2500k i i7 2600 to co to są, "znafco"? żonglowałem nimi na przemian , w dodatku na kilka dni i pentak g830 sie załapał i żadnych problemów pod Siódemką nie było

 

" i5 2500k zmieniłem na i7 2600 przy win7 zero problemów, dalej, i7 2600"

 

Wiesz jełopie że to wszytko są procesory Sandy Bridge. Więc nie zmieniałeś jednej serii na inną serię tylko żonglowałeś procesorami tej samej serii. A on pisze o zmianie Sandy Bridge na Ivy Bridge. Nic dziwnego że nic nie musiałeś robić. Ja osobiście też musiałem robić format jak odkupiłem od gościa płytę na której miał i5 2500K. Oczywiście najpierw zaktualizowałem BIOS do najnowszego bo Ivy Bridge w ogóle nie był wykrywany. Ale i tak musiałem zrobić format żeby wszystko dobrze działało. A na mojej starej płycie na której nigdy od nowości nie było Sandy Bridge tylko Ivy bridge 3470 a potem zmieniłem na i7 3770 nie miałem problemu po zmianie jednego na drugi. Bo to były i5 i i7 tej samej serii. Tak jak u ciebie i5 2500k i i7 2600. A ryzen to ryzen zupełnie inna para kaloszy, płyta i sterowniki dlatego nic się nie działo. Mam Windows 7.

 

O słomie z butów będzie jełop pisał do kogoś.

Edytowane przez rafal1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jełopie to se możesz do tatusia mówić, potrafisz czytac pełne wypowiedzi czy wyrywasz z kontekstu? a zmiana z i7 2600 na r5 2600 to co, "jeopie"? nie dość , ze inna podstawka to i całkiem inna platforma

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jełopie inna podstawka i inna firma. Włożyłeś inną płytę główną i inny procesor z innej stajni. Znalazły sobie swoją własną przestrzeń w systemie gdzie nie gryzły się z tymi od podstawki 1155. Nie wymieniałeś starej serii na nową serię przy tej samej płycie. I będę pisał "Jełop" do ciebie. Za każdym razem.

 

Ale wytłumacz się jełopie też dlaczego w ogóle napisałeś przykład zamiany i5 2500K na i7 2600 w temacie problemów z dwoma różnymi seriami? Bo jesteś Jełopem.

 

Jełopem to jesteś akurat ty. Czyta się wszystkie posty, a nie wybiórczo.

 

kochan4 odnosił się do tej wypowiedzi:

 

Zmieniając procesor od intela z serii sandy/ivy bridge i haswell z 2 rdzeni i 4 wątków, albo 4 rdzeni i 4 wątków na 4 rdzenie i 8 wątków system Windows 7 będzie korzystał tylko z dwóch fizycznych rdzeni tego procesora. Żeby się tego pozbyć trzeba zrobić format i postawić system na nowo. Także jeśli w dupie byliście i gówno widzieliście, to przynajmniej siedźcie cicho i nie siejcie głupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur*a gościu, ja normalnie mimo epidemii zaraz wsiadam w samochód i pojadę do ziomka i będziemy wymieniać procesor z ivy bridge na sandy i w drugą stronę. Mogę Ci to robić ile chcesz, z i3 na I5, i7 na i3, na Celerony i to na każdym windowsie, czy to 7 czy 10 ci gwarantuję, no normalnie mogę się założyć i ujeb*anie łap że nie będzie ABSOLUTNIE ŻADNYCH problemów z tym. System wykryje zawsze wszystkie wątki i to będzie działało. Jak ci format pomógł to spoko, ale ciesz się tym po prostu a nie dorabiasz jakieś powalone teorie spiskowe niemające żadnego uzasadnienia i mieszające tylko ludziom w głowach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat przy intelu to jakbys zmienil z 2500k na 9900k to sa duze szanse ze system pyknie ,tak malo tam zmienija :lol2:

 

autorze daj wynik 3 dmarka.

jakie obciazenie jest na puplpicie? jaki zegar w obciazeniu? ile masz watkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste że przy wymianie intela na AM4 nie musiał robić formata bo to są dwie inne stajnie mojące swoją osobną przestrzeń w plikach systemu. A wymiana Sndy na Sandy też jest bezproblemowa i bez formatu. Dopiero wymiana Sandy na Ivy "w obrębie tego samego socketu" tworzy ten problem.

Że what?

To jak instaluję system na i3 2100 to wgrywa mi przestrzeń dla wszystkich wersji Ryża 1 2 i 3 ? :D Na kwarantannie muszą dawać jakieś prochy do chleba :P weźże przyznaj, że nie doczytałeś i się skończy to mambojambo a tak zarabiasz procenty za 'jełopa' i wycieczki osobiste.

 

Kur*a gościu, ja normalnie mimo epidemii zaraz wsiadam w samochód i pojadę do ziomka i będziemy wymieniać procesor z ivy bridge na sandy i w drugą stronę. Mogę Ci to robić ile chcesz, z i3 na I5, i7 na i3, na Celerony i to na każdym windowsie, czy to 7 czy 10 ci gwarantuję, no normalnie mogę się założyć i ujeb*anie łap że nie będzie ABSOLUTNIE ŻADNYCH problemów z tym. System wykryje zawsze wszystkie wątki i to będzie działało. Jak ci format pomógł to spoko, ale ciesz się tym po prostu a nie dorabiasz jakieś powalone teorie spiskowe niemające żadnego uzasadnienia i mieszające tylko ludziom w głowach.

Jak miał syf w systemie to pewnie i pomógł. Swoją drogą, ciekawe jak reinstalka windy pomogła na skoki temperatur do 95C :D

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są tu modzi? Czy PCLab też już wygaszony?

Skąd się tacy idioci jak ten rafal czy rojaw biorą? :E I czemu nikt tego nie cenzuruje, nie banuje za czarnoksięstwo.

.. osobną przestrzeń w plikach systemu .. i inne.

Czymcie mnie ludzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...