Skocz do zawartości
Dean_14

Remmina - pomoc w konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

W firmie w której pracuję wysyłają nas na pracę zdalną. Posiadam w domu laptopa z Linuxem Mint.

 

Chciałbym uzyskać następujące połączenie: Laptop -> Internet -> Sieć firmowa -> Mój komputer w firmie.

 

Do tego celu próbowałem wykorzystać program Remmina, niestety wszelkie próby konfiguracji i połączenia były nieudane.

 

Na komputery firmowe bez problemu można zalogować się z komputera z Windowsem (skonfigurowany RDP), ale nie mam do żadnego dostępu a mój laptop nie działa dobrze z maszyną wirtualną (jest dość stary).

 

 

Jeżeli ktoś wie, co i jak trzeba skonfigurować abym mógł zrealizować takie połączenie to proszę o pomoc.

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego celu próbowałem wykorzystać program Remmina, niestety wszelkie próby konfiguracji i połączenia były nieudane.

Był może jakiś błąd, cokolwiek co mogłoby nakierować gdzie leży problem?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta cała Remmina nie wyświetla konkretnych błędów, tylko błąd o utracie połączenia, niemożliwości połączenia itp.

Nie ma logów, jedyne co mogę pokazać to komunikaty z konsoli jeśli program przez nią włączę.

 

Z tego co kojarzę to w momencie nawiązywania połączenia powinienem zostać zapytany o akceptację certyfikatu serwera. Coś takiego wyświetlało mi się

w starszej wersji programu, ale ten z kolei się wysypywał po zaakceptowaniu certyfikatu (segmentation fault), dlatego zainstalowałem wersję nightly. Jest to wersja 1.4.1

 

Nie wiem czemu, ale nie generuje mi się też plik known_hosts w katalogu ~/.config/freerdp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pokazuje się w terminalu podczas próby połączenia? Pokaż, oczywiście bez jakichś wrażliwych danych.

 

Ewentualnie zamiast Remmina spróbuj połączyć się przez rdesktop. W Plasmie jest jeszcze KRDC.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za chęć pomocy. Coś się dzisiaj podziało i udało mi się wszystko skonfigurować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...