Skocz do zawartości
greyspider

Chciałbym ulepszyć swój monitor - kupno nowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Gram aktualnie w Call of Duty Warzone (Battle Royal), dla tych co nie wiedzą jest to tryb gry, iż ten który ostatni przeżyje to wygrywa, mapa jest ogromna, stąd rozrywka nie spłyca się do grania na malutkiej mapce, stąd stwierdziłem, że mój LG 24GM79G-B na matrycy TN nie sprawuję się tak jak bym chciał, chodzi generalnie o poprawę kolorów a konkretniej o widoczność przeciwników w oddali.

 

Posiadam 1080ti Aorus oraz 8700k, oba po Overclockingu, także komputer jest miodzio pod 1080p. Miałem generalnie 1440p ale FPS nie były stabilne, stąd wydaje mi się, że 1080p to najlepszy wybór jak ktoś chce mieć najpłynniejszą rozrywkę.

 

Tak więc, pytanie, jaki będzie lepszy monitor niż mój: LG 24GM79G-B:

Tutaj macie link:

https://www.displayspecifications.com/en/model/3b41ae1

 

Niestety nie wiem jak na bazie powyższych specyfikacji znaleźć lepszy drugi monitor na matrycy TN ktory zaoferuje mi lepszą gamę kolorów i upgrade wszystkiego.

 

O którym myślałem? O tym:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/tuf-vg27aq

 

Czego oczekuję:

- lepsze kolory i widoczność bym w oddali widział przeciwników

- jak najlepszy motion blur - wiem, że TN będzie najlepszy, nie przeszkadza mi ta matryca, chodzi o to bym mial nie rozmazany ruchomy obraz

- płaska podstawka i regulacja do samego dołu (jestem fanem nisko położonych monitorów)

- oczywiście 144hz, nawet chciałbym 240hz ale jak nie wyrabiam tyle fps, to czy warto? pewnie nie, ale dajcie znać!

- 24,5 cale ale tez myslałem wlasnie o 27 calach, pytanie jednak czy ten asus (on wlasnie jest 27 cale) nie bedzie mial rozwalonych pikseli, tzn rozszerzonych, podobno 1080p jest najlepsze na 24 calach. Tak jak 1440p na 27 calach.

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tego i wręcz jestem pod wrażeniem, co prawda nie sądze że osiagne nawet 200 fps w grze której gram ale jednak i tak wg mnie warto mieć te 240 hz niz nie mieć.

 

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_tuf_gaming_vg279qm.htm

 

 

 

Co myślicie o tym monitorze?

 

Albo ten sam (chyba) na matrycy 24.5 :

ASUS VG259QM

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już https://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_tuf_gaming_vg279qm.htm

 

Z uwagi iż to matryca IPS - lepsze kolory niz na TN i czas reakcji jest wrecz identyczny jak na mojej TN + lepszy input lag.

 

W dodatku przez tft central jest to najlepszy z wszystkich ich polecanych monitorów tzn 1080p, i juz nie chodzi o 280hz bo to wiadomo ze marketing ale czas reakcji i input lag

 

martwie sie tylko ze 27 cali bedzie za duze, ale podobno do grania jest ok, gorzej z czytaniem tekstu

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma być nie w porządku z 27" 16:9 FHD? Ja wiem że na telefonie kilka razy większe zagęszczenie, no ale 27" to nie 32". Zdrowy człowiek siedzi na tyle daleko, że siatki pikseli i tak praktycznie nie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma być nie w porządku z 27" 16:9 FHD? Ja wiem że na telefonie kilka razy większe zagęszczenie, no ale 27" to nie 32". Zdrowy człowiek siedzi na tyle daleko, że siatki pikseli i tak praktycznie nie zobaczy.

Na monitorowych odległościach 60-70cm nawet na 23,8" 2560x1440 czcionki są gorsze (nie trudno to zobaczyć) niż na 31,5" 3840x2160. Chyba nie muszę mówić, gdzie w porównaniu do tego znajduje się 27" 1920x1080 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było to słabe to asus nie produkowałby 1080p na 27 calach, tak jak w sumie inne firmy, jak widać to sie sprawdza w grach, moze poza grami niekoniecznie ale podobno da sie przyzwyczaić, zobaczymy, jest tez ta wersja monitora w 25 calach, którą chciałem kupić, tansza ale input lag i response był wyższy, nie wiem z czego to wynika, wiec wolalem doplacic do lepszej i szybszej wersji, kosztem wiekszej matrycy, byc moze ta byla pod katem gamingu lepsza, generalnie ta matryca jest szybsza od mojego LG, ktory ma 5ms response time i input lag wiekszy, wiec mysle ze to bedzie dobry upgrejd

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/351af939e

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było to słabe to asus nie produkowałby 1080p na 27 calach,

Wiesz, produkują też 31,5" 1920x1080 - moim zdaniem nawet w grach wygląda to słabo, kiedy siedzimy w odległości "monitorowej" od tak dużego ekranu. Już 2560x1440 wygląda znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to zamawiam wersje z 24,5 calami tego ASUSA

https://www.x-kom.pl/p/552140-monitor-led-24-asus-tuf-vg259qm.html

 

A ten 27 mowisz by zwrocic tak? nie ma szans ze to sie sprawdzi do uzytkowania poza grami a tym bardziej do gier?

 

Edit. zwrócone,

 

czekam na VG259QM na 24,5 calach

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem jakis czas temu V259Q. Teraz to bym sobie QM kupil troszke lepsza matryca i szybsze odswiezanie ale z drugiej strony roznica w cenie miedzy 259Q a 259QM to 300 zl

 

 

Z tymi monitorami...co chwile wychodzi cos lepszego w bardziej atrakcyjnej cenie

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem jakis czas temu V259Q. Teraz to bym sobie QM kupil troszke lepsza matryca i szybsze odswiezanie ale z drugiej strony roznica w cenie miedzy 259Q a 259QM to 300 zl

 

jak Ci się podoba ten V259Q? nadaje sie ten IPS do szybkich fpsów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeśli chodzi o opinie o VG279QM to monitor bardzo fajny jednak kolory są bardzo jakoś nasycone/jasne i nie moge sie przestawic, np. na oświetlonych mapach ze słońcem ciężko jest widzieć przez to przeciwników, niewazne jaką jasność czy kontrast ustawie. Dodatkowo motion blur jest gorszy niż na matrycy TN.

 

Dlatego tez zamówiłem dzisiaj BenQ XL2540 do porównania z tym asusem, do 144hz wiadomo nie chce wracac bo widze roznice jak to wszystko klatkuje w porownaniu do 240hz.

 

Gdyby ten asus mial taka szybką matryce jesli chodzi o response time, input lag + 240hz oraz ten fajny motion blur to zostałbym przy nim, a ja chyba sie przyzwyczailem do kolorów TN w grach + ostry motion blur, tzn przeciwnicy nie sa lekko rozmazani i latwiej sie na nich skupiac

 

Co myslicie o BenQ XL2540?

Edytowane przez greyspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja teraz przesiadlem sie na MSI Optix G241. Ten ASUS VG259Q jest ok mam go w kartonie jest wystawiony do sprzedania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma być nie w porządku z 27" 16:9 FHD? Ja wiem że na telefonie kilka razy większe zagęszczenie, no ale 27" to nie 32". Zdrowy człowiek siedzi na tyle daleko, że siatki pikseli i tak praktycznie nie zobaczy.

 

Mylisz się! We internecie piszą, że na 27 cali musisz mieć qHD a najlepiej 4k to tak ma być! Naucz się tego i powtarzaj! :lol2: Ja mam 27 fHD, 80 cm do ekranu, żadnych pikseli nie widzę, gry wyglądają ok :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się! We internecie piszą, że na 27 cali musisz mieć qHD a najlepiej 4k to tak ma być! Naucz się tego i powtarzaj! :lol2: Ja mam 27 fHD, 80 cm do ekranu, żadnych pikseli nie widzę, gry wyglądają ok :thumbup:

Kwestia poziomu ślepoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zastosowania, w filmach i grach robi to mniejszą różnicę niż np. przy pisaniu blogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja teraz przesiadlem sie na MSI Optix G241. Ten ASUS VG259Q jest ok mam go w kartonie jest wystawiony do sprzedania

Czemu chciałbyś go sprzedać? ten asus zjada tego MSi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...