Skocz do zawartości
Gypsy King

Zapisanie Filmu z dodanymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Forumowicze!

 

Chciałbym nagrać mamie filmy na pendrive'a, aby mogła odtworzyć je poprzez pendrive'a podłączonego do telewizora.

U mnie działa to tak, że włączam film przez odtwarzacz win10 i dodaje napisy z kompa, które osobno ściągam i kablem usb leci mi z lapka na telewizor.

Jak zrobić, aby film nagrać na pendrive'a i napisy były automatycznie z nim połączone. Wrzuciłem 4 filmy + 4 pliki srt z napisami, ale po podłączeniu do TV nie wyszukuje mi napisów z pendrive'a i widać jedynie same filmy.

 

Będę wdzięczny za pomoc,

Miłego wieczoru

Edytowane przez Gypsy King

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie w instrukcji telewizora, jaki jest format napisów, który telewizor obsługuje. Tak będzie najprościej.

Wersja zaawansowana to dodanie napisów do pliku z filmem lub tak zwany hardsub, czyli ich nałożenie na stałe bezpośrednio na film. Oba mechanizmy obsłużą programy do edycji wideo (np. Handbrake) lub napisów (np. VirtualDub). Ten ostatni program jest całkiem dobry do zmiany formatu napisów, jeśli wybierzesz opcję osobno filmu i osobno napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuje za pomoc - usiąde do tego, ale dopiero jutro i dam znać jeżeli napotkam jakieś problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

 

Albo zrobić tak, jak napisał Makavcio2, albo użyć jakiegoś programu "przechwytującego/nagrywającego" lecący film i tyle. Ja tam używam Cyberlink Screen Recorder 4 i się sprawdza. Wybierasz rozdzielczość nagrania, ilość klatek, czas nagrania (jak chcesz) i idziesz oglądać co innego, a po skończonym nagraniu przerzucasz plik na pendrive-a i tyle.

 

sGIqN2D.jpg

 

:thumbup:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można również wrzucić film i napisy do kontenera .mkv za pomocą MKVToolNix, nie potrzeba wtedy edytować/rekompresować filmu (całość operacji to raptem kilka sekund).

Oczywiście wszystko zależy od telewizora, jakie formaty obsługuje i z czym sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...