Skocz do zawartości
Tomasq

Zestaw do 13.000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam złożyć komputer do około 13.000zł. PC ma służyć głównie do pracy nad montowaniem i ogólną obróbką video. Czasami również do wymagających gier. Zależy mi na szybkości, funkcjonalności oraz ciekawym wyglądzie. Zbadałem trochę temat i rozpisałem według mnie ciekawy zestaw. Zależy mi na waszej opinii odnośnie tego zestawu, czy w tej kwocie to absolutnie wyciągnięte maksimum jeśli chodzi o podzespoły. Niżej znajduję się pełna specyfikacja:

 

Procesor: i9 9900k

Karta graficzna: MSI Geforce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB GDDR6

 

Płyta główna: Gigabyte z390 AORUS PRO

 

Pamięć RAM: Corsair 32GB 3600MHz vegeance RGB PRO CL18 (4X8gb)

 

Dysk1: Samsung 1TB M.2 PCle NVMe 970 EVO Plus

 

Dysk2: Samsung 500GB M.2 PCle NVMe 970 EVO Plus

 

Chłodzenie wodne: NZXT Kraken X72

 

Obudowa: Cooler Master H500P Mesh

Zasilacz: Corsair RMx 850w 80 Plus Gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ryzen 3900x / 3950x? + mobo na x570?

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie lepiej ryzen 3900x / 3950x? + mobo na x570?"

Nie. Nie lepiej. Ryzen nie obsługuje QSV. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W jakim programie montaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat różnie, ale w szczególności Adobe Premiere i After Effects. Zależy mi na wygodzie pracy, szybkości w programie oraz renderingu.

Edytowane przez Tomasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to pod Adobe jest lepszy Intel bo preferują mocny 1 rdzeń a w tym zakresie Intel wygrywa z AMD i QSV daje kopa w tych programach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zdania jak to zawsze są podzielone, ale też czytałem, że i9 ma tutaj większe pole do popisu. A odnośnie reszty zestawu? Nie ukrywam, że zależy mi na jak największym wyczerpaniu tematu, ponieważ nie chce popełnić nigdzie błędu i mieć solidną maszynę na dłuższy okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy mi również na wyglądzie. Akurat duży wiatrak na środku komputera nie spełniłby moich oczekiwań za tą cenę. Rozumiem, że może to być bardziej ryzykowny wybór, ale na pewno nie każdemu przeciekają wężyki itp. Odnośnie chłodzenia to zostałbym przy wodnym, tylko zastanawiam się nad NZXT a np którymś odpowiednikiem z marki Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka aio w życiu i żadne mi nie przeciekło, w żadnym nie było wylewu, żaden się nie zatarł...? a używałem od najtańszych navisów po droższe corsairy...

po drugie płyn w układzie z tego co mi wiadomo nie przewodzi prądu

 

bez sensu jest :

 

512GB NVMe - system i soft

 

250GB SATA - cache,temp,

 

 

niech zostawi wszystko na 1 dysku a drugi na materiał... na co wkładać do takiego zestawu śmieciowy dysk sata..

 

proponował bym poczekać na kogoś kto się zna i złoży Ci porządny sprzęt

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Cruciala MX500 który ma 500gb, ale nie wiem czy chcę go tutaj dorzucać. Odnośnie dysków samsunga które wysłałem, to dysk 500gb przeznaczyłbym na system itp, a 1TB po prostu na resztę. Niestety obudowy nie chciałbym zmieniać, podoba mi się wygląd Cooler Mastera H500P mesh. Jeśli chodzi o chłodzenie wodne to wole zostać tylko przy NZXT oraz Corsair, po prostu są zdecydowanie ładniejsze. Odnośnie karty graficznej też trochę poszperałem i myślę, że MSI Geforce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB GDDR6 jest najlepszym wyborem w tej cenie poniżej 4000zł, a jeśli nie to prosiłbym o jakieś uzasadnienie :P RAM również wole iść w 4 kości, zaznaczam że zależy mi na wyglądzie PC oraz Corsair vegeance, który umieściłem w zestawie posiada lepsze taktowanie.

 

adif, dziękuję. Myślę, że sprzęt który spisałem w wątku jest naprawdę okej, ale zawsze wolałbym wyczerpać temat, ponieważ to spora inwestycja i zależy mi na wyciśnięciu maksimum.

Edytowane przez Tomasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa bo zapewne chcesz widzieć kartę, ale przy takim montażu karta będzie się gotować przy katowaniu jej, więc coś może na wodzie? + wygląd jest naprawdę ok

 

Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER AORUS WF 8GB GDDR6 - około 4k zł no ale coś za coś

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygląd to bardziej przekonuje mnie MSI Geforce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB GDDR6. Ta którą wysłałeś również jest ładna, ale no jakoś nie mój typ. Myślisz że karta będzie się gotować? Obudowa również ma spore wiatraki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygląd to bardziej przekonuje mnie MSI Geforce RTX 2080 Super Gaming X Trio 8GB GDDR6. Ta którą wysłałeś również jest ładna, ale no jakoś nie mój typ. Myślisz że karta będzie się gotować? Obudowa również ma spore wiatraki.

 

wszystko zależy jak zamontujesz kartę graficzną jeżeli w takiej pozycji jak ze zdjęcie to będzie się gotować

 

h500p_mesh_argb_05_argb-imageleftorright.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie na pewno nie tak. Wiatrakami do dołu i napisem Geforce RTX 2080 z przodu

Edytowane przez Tomasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego MX można już zostawić osobno na tymczasowe śmieci żeby odciążyć z zapisu TLC. Można ale i nie trzeba. Nie wiem czy bym nie zmieniał dysków na SX 8200 Pro. Przy małej dopłacie masz 2x większe pojemności. Zanim zapcha Ci się bufor w SX 8200 Pro 2TB, to 970 1TB już dawno będzie po tym fakcie. Na zapis warto też wrzucić HDD. Jak jest sporo budżetu, to i nawet z 4 dysków HDD RAID 10.

 

4x8GB na Z390 - lipa. Do Premiera jeszcze ok ale gdzie do Aftera?

Ogólnie nie nastawiałbym się zbytnio na OC zapewniając 100% stabilności.

 

Ile ta Twoja propozycja stoi? Przed 13 000 bez problemu mieścisz się w takim konfigu z 64 GB DDR4 i też z zachowaniem AiO x72, RGB na pamięciach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dysków przyznam ci racje. Jeśli chodzi o 64gb RAM, to które kości dokładnie masz na myśli? Nie ukrywam, że od początku chciałem 64 Gb, ale cena tych korsarzy co wstawiłem tutaj to prawie 3000zł za 64 gb ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne miej chorego parcia na pamięci RGB 3600 MHz za 3000 zł.

 

https://proline.pl/koszyk/858d9490 + możesz dać HDD 3-4 TB + jak nie masz co zrobić ze swoim SSD, to daj go na tempy.

 

Osobiście wsadziłbym to w Define S2, Meshify S2, Define R7 z NH D15 chromax. Do tego zwykłe pamiątki bez RGB bo chłodzenie i tak zakryje a do rozświetlenia po prostu taśmy i wentyle osobno.

 

Jak ma być efekt "WOW" z podświetlenie, to niech też może środek obudowy będzie biały ale to już wedle Twojego uznania.

 

https://proline.pl/koszyk/a049e0dd + zestaw 3 wentylatorów ARGB + jakieś taśmy, wszystko pod jeden kontroler i basta. Ale to taka opcja indywidualna z mojej strony

 

https://i.redd.it/pxfwgl5bqnq21.jpg

 

Oczywiście, jak chcesz to możesz to ogarnąć też na AiO i pamięciach RGB.

 

Moim zdaniem, w takim zestawie ARGB, tęcze i inne wynalazki to szpecenie. Wystarczy samo podświetlenie taśmą jak na foto z reddita.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Caps! Odnośnie dysków i pamięci RAM się z tobą zgodzę, ale jednak wybrałbym te kości z RGB co podesłałeś ;p W sumie to już kwestia wyboru tak jak mówisz. Zostałbym też przy obudowie h500p mesh, jakoś strasznie przemawia do mnie ten model w kolorze białym :o Też nie lubię szpecenia, widze tutaj jeden kolor podświetlenia obudowy i RGB na kościach, no i jeszcze pare lampek na karcie graficznej ;p Jeśli chodzi o dyski, mówisz tutaj o sporej pamięci HDD, ale czy w czymś to pomoże? Osobiście lubię zachować porządek i łatwość poruszania się na dyskach, więc co sądzisz żeby zostać przy 500GB na system oraz 2TB na reszte? Ewentualnie dorzucić mój aktualny Crucial SSD MX500. Wspomniałeś jeszcze że lipa do Aftera dawać 4x8GB na tą płytkę co w temacie. Akurat na działaniu Aftera zależy mi najbardziej. Przy 64GB już nie ma tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SX 8200 Pro na magazyn to tak bardzo średnio. Zapełniony dysk = znacznie niższe transfery na zapisie. Jak dojdzie jeszcze do tego temp, to ten SX 8200 Pro będzie się po prostu dusić. Zapis gotowego rendera waliłbym prosto na HDD (może RAID) albo ewentualnie na SSD (jak HDD nie będzie wyrabiać) ale później i tak proponowałbym zabrać z NVME.

 

After potrafi łyknąć sporo pamięci i 64 GB traktowałbym jako przyzwoity komfort. Pamięci 2x32GB koszmarna cena. Przesiadka na X299 to koszty i odpada qsv.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, że nie ma reguły i łatwo zaśmiecić nawet 2TB. Tylko akurat u mnie renderowany materiał jest chwile a potem zostaje usuwany, więc może to też ma jakiś sens? Powiem Ci, że w temacie dysków jestem blady. A co powiesz na to, system na osobnym dysku 500gB, 2TB służyłby pod oprogramowanie komputera, a renderowany materiał zapisywałbym na starszym dysku mx500? Nie chciałbym się pogubić w tym wszystkim.

A jeżeli chodzi o kości ramu to te byłyby w porządku? Zaopatrzyłbym się w 4 kości po 16gb. Odnośnie parametrów stoją tak samo jak G.Skille:

 

Corsair 32GB 3200MHz Vengeance RGB Pro CL16 (2x16GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system i oprogramowanie daj sobie na jednym SSD

Na 2TB trzymaj wtedy surowy materiał

Jak usuwasz materiały w krótkim czasie, to raczej tego dysku nie zapchasz.

Jak pomieścisz się z zapisem na tym swoim MX500, to ok. Dlaczego nie.

 

Pamięci będą ok. Tam chyba nie będzie problemu z ich radiatorami i AiO na topie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A odnośnie doboru procesora, karty graficznej i płyty głównej wszystko jest okej? I co jeszcze myślisz o chłodzeniu. Lepiej wybrać NZXT Kraken X72 RGB 3x120mm czy Corsair H115i RGB Platinum RGB 2x140mm. Corsair pewnie lepiej pasowałby do RAMu itd, ale może kraken tutaj przeważa nad drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo, CPU, GPU jest ok. Do 9900K idź już lepiej w 360 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...