Skocz do zawartości
XnerX

Kupno komputera w trakcie epidemii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem w trakcie zakupu komputera. Ciekawi mnie wasza opinia odnośnie tej całej epidemii i rynku. Myślicie, że podzespoły komputerowe pójdą jeszcze w górę, czy może za jakiś czas ceny ulegną znacznego obniżeniu?

Pozdro i dużo zdrówka!

Edytowane przez XnerX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem w trakcie zakupu komputera. Ciekawi mnie wasza opinia odnośnie tej całej epidemii i rynku. Myślicie, że podzespoły komputerowe pójdą jeszcze w górę, czy może za jakiś czas ceny ulegną znacznego obniżeniu?

Pozdro i dużo zdrówka!

W tej chwili będą jeszcze drożały, ale jak w 100% ruszą większe sklepy (MediaExpert, EURO) to ceny polecą na łeb, na szyję.

Ja bym teraz nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar i Euro podrożały minimalnie więc minimalnie mogą spaść. Zaś w górę to ho ho.

 

Tyle, że obecnie rządy drukują puste pieniądze jak szalone i krach gospodarczy będzie nie tylko u nas, ale wszędzie, nawet najmądrzejsze Korea Płd, Japonia i Chiny mogą oberwać. Japonia ma taki dług, że może zbankrutować, jeśli zachwieje się zaufanie. Natomiast pewna jest ogromna inflacja w Polsce 20-30% bardzo realne, 1000% też całkiem możliwe. Ale w USA też może wyskoczyć szalona inflacja, póki co bawią się jak na Titanicu (gdzie zabawa trwała gdy tonął).

 

Obecnie nie da się nic prognozować, bo nie wiadomo ile czasu rządy będą niszczyć kraje absurdalnymi kwarantannami (Chiny to tylko Hubei ok. 1/25 kraju), całych krajów nie da się zamknąć na 2 miesiące. Im dłużej absurd będzie trwał tym krach będzie większy.

 

Chcesz mieć pewniaka to kupuj teraz, stracisz jedynie 4% (jeśli panika była przesadzona, ale optymistyczny scenariusz jest nierealny, kwestią jest tylko rozmiar krachu - dużo większy niż ponad 10 lat temu czy większy niż w 1929-1933).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili będą jeszcze drożały, ale jak w 100% ruszą większe sklepy (MediaExpert, EURO) to ceny polecą na łeb, na szyję.

Ja bym teraz nie kupował.

Sklepy typu Mediaexpert, Mediamarkt, czy Euro już od dawna większość swojego obrotu robią w necie. Przecież te ich sklepy stacjonarne już od dawna służą głownie za punkt odbioru osobistego zamówionych w sieci rzeczy i mało kto tam przychodzi żeby kupić coś bezpośrednio w sklepie.

 

Chcesz mieć pewniaka to kupuj teraz, stracisz jedynie 4% (jeśli panika była przesadzona, ale optymistyczny scenariusz jest nierealny, kwestią jest tylko rozmiar krachu - dużo większy niż ponad 10 lat temu czy większy niż w 1929-1933).

Takiego krachu jak był 10 lat temu, to chyba każdy by u nas sobie życzył. My przez niego przeszliśmy wyjątkowo gładko. Dolar był wtedy po 2 zł, euro po trochę ponad 3,5 zł i elektronika, w tym podzespoły komputerowe były tanie jak barszcz. Teraz faktycznie niestety nas ten krach nie ominie.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego krachu jak był 10 lat temu, to chyba każdy by u nas sobie życzył. My przez niego przeszliśmy wyjątkowo gładko. Dolar był wtedy po 2 zł, euro po trochę ponad 3,5 zł i elektronika, w tym podzespoły komputerowe były tanie jak barszcz. Teraz faktycznie niestety nas ten krach nie ominie.

No ale to było przed kryzystem. A potem dolar z 2,04 w lipcu 2008 poszybował do 3,50 w kwietniu 2009. I o ile kraj przeszedł kryzys nienajgorzej, to ja pamiętam forumowe płacze ludzi, którzy nie zdążyli części pokupować, albo im sklepy zamówienia anulowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak, zamawiać teraz? :E mam w koszyku już zamówienie za 2k :lol2:

Cenowo wygląda to tak samo jak sierpniu zeszłego roku, bo znalazłem stare screeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak, zamawiać teraz? :E mam w koszyku już zamówienie za 2k :lol2:

Cenowo wygląda to tak samo jak sierpniu zeszłego roku, bo znalazłem stare screeny

Człowieku ,potrzebujesz PC na już to go kupujesz i koniec .Nie rozumiem togo czekania i rozważania bo czekać można do usranej śmierci i tak nie kupisz .

 

Kurs dolara do euro to jedno ,weź pod uwagę ze fabryki w chinach od 2 miesięcy stoją i sprzętu nie produkują. Także na razie sklepu jadą na tym co mają na magazynie .

 

Jak na razie ceny w sklepach powiedział bym ze są zawieszone , dramat może być i pewnie będzie jak zaczniemy wychodzić z tego całego cyrku i gospodarki poszczególnych krajów zaczną ruszać . I zacznie się prawdziwe liczenie ,szacowanie strat do tego inflacja .. także może być wesoło .

 

2 tys to nie pieniądze także kupuj co tam masz i się ciesz puki możesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...