Skocz do zawartości
Zizu32

Chłodzenie TR4, i7 3770K, Z390

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

jak w temacie, interesują mnie poniższe rzeczy:

- chłodzenie do AMD TR4 - obojętnie co, tanio - potrzebne na bencha

- i7 3770K (okolica 350 PLN)

- płyta Z370/Z390 - mATX, ATX - coś fajnego, z wyższej półki - do HTPC (do 500-600 PLN)

 

Wiadomości w temacie lub PW.

 

Możliwa wymiana na inne podzespoły.

Edytowane przez Zizu32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam asrock z370 gaming k6 jeśli zainteresowany to dogadamy się leży mi w szafie po przesiadce na am4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3770k to bardziej 450-500, ostatnio podrożały, jak wszystko zresztą, za 350 zł to bardziej 2600k bym powiedział :) a swoją drogą jak fajnego 2600k trafisz, takiego co robi 4.8GHz na niskim napięciu to też jest to bardzo dobry wybór, a są takie i nie trzeba ich delidować, bo mają znośne temperatury

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

To że podrożały,to nie znaczy że są tyle warte.3770k to max 300 jest warte,a i tak bym się zastanawiał.

Ostatnio takiego za 180 wyrwałem dla dzieciaka do kompa.

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up

To że podrożały,to nie znaczy że są tyle warte.3770k to max 300 jest warte,a i tak bym się zastanawiał.

Ostatnio takiego za 180 wyrwałem dla dzieciaka do kompa.

Warte są tyle ile ktoś za nie jest w stanie zapłacić. Przez to, że jest to najmocniejszy proc na 1155 jego wartość automatycznie rośnie, bo można zrobić upgrade kompa bez zmiany płyty głównej (czyli nie trzeba się bawić w ponownie aktywacje windowsów, officów i innych takich). Nie byłem tego świadom, dopóki sobie nie zmieniłem płyty głównej na Z170, chipset ten sam, ale wszystkie aktywacje poszły się walić. Oprócz tego ta platforma ma jeszcze DDR3 i PCI, więc można wpakować w nią sporo starszego sprzętu, którego jest bardzo dużo wśród ludzi, do płyty na Z170 i nowszej nie wsadzisz już chociażby karty X-FI czy Xonara na PCI, mimo że nadal im nic nie brakuje. To wpływa na cenę i dlatego jest taka, a nie inna. Dolar też podbił ceny sporo, jak coś kosztowało 100 USD, to teraz będzie ok. 50 zł droższe przez sam kurs.

Edytowane przez _bartx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @aureumchaos Nie używam nigdy G-sync, bo nie widzę żadnej różnicy. Freesync styka. 
    • Jasność SDR powinna być około 280 nitów przy ustawieniach APL SDR (100% biały ekran).
    • A migotanie z gsync Ci nie przezkadza?
    • Tak jak Stefan napisał, ciężko znaleźć taki lekki smukły laptop z dobrą specyfikacją i wydajnym systemem chłodzenia do 5500 zł. Znalazłem takiego smukłego Acera o wadze 1.8kg i wyglądzie standardowego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Windowsem i czytnikiem linii papilarnych, natomiast Acer'y nie słyną z dobrego chłodzenia, dodatkowo RTX 3050Ti to nie jest powalająca karta a w połączeniu z 4 rdzeniowym prockiem doświadczenia będą średnie tym bardziej jeśli twoja dziewczyna chce obrabiać zdjęcia czy wideo, w FHD na medium powinna wyciągnąć 54 fps w Valhalli, 51 fps w CP 2077 czy w Cywilizacji 6 około 59 fps. Ostatnia kwestia to cena, w promocji z kodem gsm-laptopy kosztuje 3 333 zł zamiast 3 449. Druga mocniejsza opcja wychodząca poza budżet to 16 calowy Lenovo Slim z 8 rdzeniowym R7, na DDR5 (16GB) oraz RTX 4060, taka konfiguracja spokojnie wystarczy pod wydajne granie. Dodatkowo do obróbki zdjęć/wideo przyda się jasność 500 nitów oraz rozdzielczość 2560 x 1600. (zerknij również w temat rabatów, zawsze coś urwiemy  )    
    • Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Podobno pull ma być ciszej niż push a u mnie jest ewidentnie dużo głośniej. Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi? wg producentka powinny być na zewnątrz. tutaj 1 testowo był od wewnątrz https://imgur.com/QiXuKbq
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...