Skocz do zawartości
przemo91524

Średnie obciążenie karty, mało fps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ryzen 5 3600

16gb ddr4 3000mhz crucial balistix sport

gigabyte b450m s2h

gtx960 gaming 2gb

thermaltake 530w

 

 

Obciążenie grafiki w grach 60-80%, procesora 40-60%, zużycie pamięci karty 1800mb, sterowniki przeinstalowane. Dlaczego karta nie chce się używać w 100% skoro fpsy spadają poniżej 60 na wyższych ustawieniach , coś z tym setupem nie tak? Temperatury w normie.

Przykładowo battlefield 5, na najnizszych full hd, jest 60-70fps, na wysokich już 50 fps i karta dalej pracuje w 70%. Na direct12

Edytowane przez przemo91524

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry w jakich ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry w jakich ustawieniach?

Battlefield 5, ustawienia niskie 60-70fps, zuzycie karty i pamięci takie samo jak na wysokich, a fpsów 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w BF1? Ta gra ma spore problemy z optymalizacją, poprzeglądaj sieć, np.:

https://answers.ea.com/t5/Battlefield-1/Info-BF-1-spadki-FPS-informacje-i-obejscia/td-p/6115301

ze znajomymi jak kupiliśmy bfa to wszyscy trzej mieliśmy problemy - u mnie pomogły jakieś opcje w panelu nvidia, u drugiego dokupienie ramu, a u trzeciego nic nie pomogło, miał to co u Ciebie i odpuścił sobie w końcu tę gierkę :lol2:

 

Edit: aa dobra przeczytałem bf1 zamiast bf5 :E

Edytowane przez cambolio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w innych grach tez na dx11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że na direct 12 jest więcej o 10fps niż na direct 11, w battlefield 4 na ultra 45-50fps, zuzycie karty dalej nie więcej niż 80%, jak by karta dała się wykorzystać w 100% to by to hulało elegancko, w czym moze lezec problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w grze, sprawdź w innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że na direct 12 jest więcej o 10fps niż na direct 11, w battlefield 4 na ultra 45-50fps, zuzycie karty dalej nie więcej niż 80%, jak by karta dała się wykorzystać w 100% to by to hulało elegancko, w czym moze lezec problem

odpal sobie unigine valley benchmark / World of Tanks Encore benchmark i zobacz czy będzie 100% uzycia (95-97% może pokazywać, ale to jako 100 można liczyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odpal sobie unigine valley benchmark / World of Tanks Encore benchmark i zobacz czy będzie 100% uzycia (95-97% może pokazywać, ale to jako 100 można liczyć)

Nawet w render test GPU-Z powinno być 99%.

 

@przemo91524

Od zawsze tak masz czy dopiero niedawno to zauważyłeś? Zresztą nieważne.

 

Zrób screena z głównej zakładki GPU-Z oraz z zakładki Sensors po 5 minutach trwania render testu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem platforme z i5 4440 na ryzena, Sprzęt jest nowy, zlozony wczoraj. Dobra, dzisiaj się zabiore za te benchmarki, z i5 w grach zuzycie sięgało do 100% procesora i karty

Edytowane przez przemo91524

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem platforme z i5 4440 na ryzena, Sprzęt jest nowy, zlozony wczoraj. Dobra, dzisiaj się zabiore za te benchmarki, z i5 w grach zuzycie sięgało do 100% procesora i karty

Chodziła na 100% ale miałeś więcej fpsów niż teraz?

U mnie Ryzen 1600 nie ma problemu z dociskaniem do 100% GTX1650Super, tylko, że nie mam BFV, żeby sprawdzić. Ryzen 3600 powinien docisnąć GTX1050 do 200% :D

 

Może spróbuj RAM podkręcić do 3400 cl 16 18 18 1,45v i wtedy sprawdź obciążenie. Mam te RAMy tak ustawione na Gigabyte b450m ds3h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Serio?

Ryzen może blokować 100% użycie CPU i grafiki z powodu "nisko" taktowanego ramu?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio?

Ryzen może blokować 100% użycie CPU i grafiki z powodu "nisko" taktowanego ramu?

Może ale tylko w przypadku rx5700/xt :) Serio, sprawdzone testowo.

Tutaj podaje tylko jako jakąś ewentualność, bo to bardzo dziwna rzecz, że tak słaba karta jak gtx1050 działa na niskim obciążeniu przy Ryzen 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chodzi o gtx 960. Prosiłem autora żeby sprawdził odczyty pod obciążeniem w GPU-Z, żeby ustalić czy grafika w ogóle wchodzi na taktowanie boost.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^właśnie miałem to napisać

Karta graficzna pewnie nie wyrabia na jakimś podsystemie. Pewnie przepustowość pamięci za niska. 960 na dzisiaj to już trochę Duda, zwłaszcza w dx12, z którym do porządku nie radzi sobie nawet generacja 1xxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie grafiki w grach 60-80%, procesora 40-60%, zużycie pamięci karty 1800mb, sterowniki przeinstalowane. Dlaczego karta nie chce się używać w 100% skoro fpsy spadają poniżej 60 na wyższych ustawieniach , coś z tym setupem nie tak? Temperatury w normie.

Przykładowo battlefield 5, na najnizszych full hd, jest 60-70fps, na wysokich już 50 fps i karta dalej pracuje w 70%. Na direct12

Był format? Czy tylko reinstall sterów?

Według mnie to wina systemu i format powinien to "naprawić".

 

Ale najpierw:

1. ccleaner - wyczyść rejestr

2. DriverStoreExplorer - wywal wszystko związane z intelem

3. Sprawdź czy coś pomogło

Edytowane przez Ohoho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

^właśnie miałem to napisać

Karta graficzna pewnie nie wyrabia na jakimś podsystemie. Pewnie przepustowość pamięci za niska. 960 na dzisiaj to już trochę Duda, zwłaszcza w dx12, z którym do porządku nie radzi sobie nawet generacja 1xxx.

Wychodzi na to że z powodu dławienia się vramu użycie GPU jest ograniczone do 80%, tak? Pisał że na dx12 ma więcej klatek niż na dx11. Poczekajmy co napisze autor.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że na niskich ustawieniach też nie dobija do 100%. Tutaj ani ilość RAM, ani rdzeń nie powinny być hamulcem, szczególnie jeżeli przy i5 karta działała na 100% obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cod warzone karta cały czas na 99%, procesor na 30%, fpsów jest identycznie tyle samo co na i5, na najnizszych w fhd40-60fps, czyli wychodzi na to ze zmiana procesora nic nie dała, formata nie robiłem

Edytowane przez przemo91524

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co miała dać jak hamulcem jest gtx 960, przynajmniej jeśli idzie o klatki w grach. 2GB vramu pupy nie urywa w tych grach co sprawdzałeś.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karte kupić aby na niskich, srednich nie spadało poniżej 60 fps w tych grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimum gtx 1650 Super / rx 580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB do wysokich nawet da radę. 6GB to mają dopiero GTX1660. 8GB mają RX570/580. Wszystko zależy od ceny za jaką znajdziesz kartę. Jeżeli rx580 to tylko z najlepszymi chłodzeniami, bo mocno się grzeją przy pełnym obciążeniu i jak masz słabo przewiwną obudowę to się robi piekarnik do 90st na rdzeniu.

Dużo chłodniejsze są GTX1650 Super w praktycznie dowolnej werji i rx5500xt ale do 800zł kupisz tylko 4GB, co moim zdaniem i tak wystarczy do wydajności tych kart.

 

rx 5500 xt https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/sapphire-pulse-radeon-rx-5500-xt-4g-gddr6-hdmi-3x-dp-oc-w-bp-uefi-11295-03-20g

lub w x-kom za 799zł z voucherem na 20$ do steam https://www.x-kom.pl/p/540912-karta-graficzna-nvidia-msi-radeon-rx-5500-xt-mech-oc-4gb-gddr6.html

 

GTX 1650 Super w komputronik za 799zł https://www.komputronik.pl/product/671248/asus-geforce-gtx-1650-super-tuf-4gb-oc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę celował w używke, raczej rx580, budżet to maks 450zł, na cos jeszcze zwracać uwage?

Edytowane przez przemo91524

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...