Skocz do zawartości
Valeri

Matryca w monitorze iiyama, usterka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2 miesiace temu zakupilem monitor iiyama model g-master g25030hsu-b1.

Teraz gdy pogoda sie polepszyla i slonce przyswieci w zgaszony monitor widac na matrycy w paru miejscach nierownomierne jasniejsze plamy oraz takie pregi ciemniejsze biegnace pod skosem od srodka do lewej gornej krawedzi monitora. Gdy monitor jest wlaczony nie ma zadnych plam ani pregow, obraz jest idealny.

Mialem wczesniej Philipsa 221V i czegos takiego nie bylo.

To co u mnie sie pojawilo jest niedopracowaniem matrycy czy jej uszkodzeniem ?

Probowalem zrobic zdjecie lecz aparat tego nie widzi.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na wlaczonym monitorze nie ma to nie ma problemu. Może jakiś problem z powłoka antyrefleksyjna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlega coś takiego gwarancji ? :hmm:

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy co to tak naprawdę jest, jeśli tylko powłoka, to pewnie nie, bo monitor działa i nie ma zmian w obrazie.

Gdybyś mógł to uchwycić na zdjęciu, to zawsze można by wysłać pytanie do serwisu, o ile w ogóle jest taka możliwość. Może spróbuj jednak pokombinować z czasem naświetlania, czułością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlega coś takiego gwarancji ? :hmm:

Każda wada podlega gwarancji tylko pytanie czy jest na tyle przeszkadzającą żeby odsyłać, bo jak to monitory może wrócić z inna niedoskonałością matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś niby widać, nie wiem jak na żywo. Z tym co widzę na zdjęciu to bym sobie reklamacja głowy nie zawracał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz jest taka, że gdy zmienię odświeżanie ekranu w grze to kolory monitora nabierają większej głębi, nawet po wyłączeniu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjeciu nic nie widać, al ja bym Ci tak odpowiedział. Jeżeli jednak jest to widać tylko przy wyłączonym monitorze, w mocnym świetle słonecznym i nie jest to coś przeszkadzającego w użytkowaniu monitora, to pomysł zdawania monitora do serwisu nawet gdyby gwarancja uwzględniała przerysowania obudowy wydaje mi się bezsensowny. Może wrzuć jeszcze jakieś zdjęcie na którym to coś widać. Bo tak to wróżenie. Z opisu wynika, że to jakaś nierównomierność w nałożeniu powłoki na matrycy.

 

Co do odświeżenia, to pewnie na wyższym niż w specyfikacji masz ten gorszy obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odświeżaniu 60Hz i 75Hz nic nie wykraczam poza skale z odświeżaniam.

Przykładowo odpalam CoD MW zmieniam odświeżanie z domyślnego 60Hz na 75Hz i nasycenie kolorów się podbija, coś jak by włączał się jakiś tryb, efekt utrzymuje się nawet po wyłączeniu gry. Żeby wróciło wszystko do normy to muszę zmieniać parę razy odświeżanie

 

//Edit:

Co do odświeżania support iiyama stwierdził, że nie gwarantuje on poprawnego działania monitora z produktami nvidia :mad2::hmm:

 

//Edit2:

Kontaktowałem się, ze sklepem, zawiozłem monitor na oględziny i dostałem drugi pozbawiony wady.

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez Valeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...