Skocz do zawartości
G3MB0Y

RX 470- Brakujący termopad

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem z alledrogo rx'a 470 nitro+ w całkiem atrakcyjnej cenie. Poleciał na bench, w furmarku na sekcji 102 stopnie, podwyższyłem prędkość wentyli i było spoko, więc postanowiłem, że w wolnym czasie rozbiorę kartę i się przyjrzę. Wczoraj rozebrałem kartę i na jednym choke'u brakuje termopada, jest 5 choke'ów, a termopadów 6, mimo że wszystkie zdjęcia w necie pokazują, że powinno być 7. W miejscu gołego choke'a są ślady termo, więc prawdopodobnie poprzedni właściciel, go odkleił/wyrzucił etc. Jako, iż mamy czasy jakie mamy, to mogę przenieść termopada z pustego miejsca na choke'a, czy lepiej się z tym wstrzymać, by pozostawić layout jak producent nakazał? Link poniżej ze zdjęciami pomocniczymi. Dzięki z góry za każdą odpowiedź i pozdrawiam użytkowników :)

https://imgur.com/a/bQ15Pfw

Edytowane przez G3MB0Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiles gpu pokoparkowe z na szybko wymianiana pasta i padami pewnie

utnij sobie kawalek z ktoregos z pamieci i zobacz czy cos pomoze a i tak polecam nowe

 

ad

 

karta moze okazac sie szrotem tez jesli ciagle lapie wysokie tak temp

ratuje Cie uv i/LUB obnizenie PL

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiles gpu pokoparkowe z na szybko wymianiana pasta i padami pewnie

utnij sobie kawalek z ktoregos z pamieci i zobacz czy cos pomoze a i tak polecam nowe

 

ad

 

karta moze okazac sie szrotem tez jesli ciagle lapie wysokie tak temp

ratuje Cie uv i/LUB obnizenie PL

 

Po modyfikacji krzywej i lekkim undervolcie było ok, tempy były w normie, gpu 65 a sekcja około 75-78 stopni, więc wypada podobnie do mojej 570tki gigabyte'a przed to wyglądało tak: 75 gpu i 90-102 sekcja. Spróbuje z tymi padami, w zanadrzu mam jeszcze padło w postaci r9 280x, który miał w miarę fajne pady na sekcję (jeszcze się kleiły i w ogóle). Coś pokombinuję i zdam relacje.

Edytowane przez G3MB0Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...