Skocz do zawartości
PikachuSzukaKomputera

[3800zł] Laptop dla inżyniera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Poszukuję laptopa do codziennej pracy. Wykorzystywane przeze mnie programy to głównie Matlab, AutoCAD (raczej 2D) oraz TIA Portal.

 

Zależy mi przede wszystkim na urządzeniu, które bedzie mi dobrze służyć przez najbliższe kilka lat i nie będzie szybko przestarzałe. Nie szukam laptopa gamingowego.

 

Przedział cenowy do maksymalnie 3 800 zł.

 

Wymagania:

Minimum 16GB RAM

Dość dobry procesor (preferowany INTEL)

Dysk SSD (minimum 512 GB) lub SSD+HDD (preferowane)

Do 15,6 cala

Dobra bateria

Solidna budowa

Niezawodność

Nieduża waga będzie atutem

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez PikachuSzukaKomputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że idealnie w Twoje wymagania wpasowuje się aluminiowy Acer Aspire spełniający wszystkie wymagania - świetnie wykonany, z mocnymi podzespołami, pojemnym dyskiem ( i miejscem na podłączenie aż 2 dodatkowych !):

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS - 3899 zł

Stówka ponad budżet no ale jest to już laptop kompletny - z 16 GB RAM i systemem Windows w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że idealnie w Twoje wymagania wpasowuje się aluminiowy Acer Aspire spełniający wszystkie wymagania - świetnie wykonany, z mocnymi podzespołami, pojemnym dyskiem ( i miejscem na podłączenie aż 2 dodatkowych !):

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS - 3899 zł

Stówka ponad budżet no ale jest to już laptop kompletny - z 16 GB RAM i systemem Windows w cenie.

Szczerze zastanawiałam się nad tym modelem, jednak z podobnymi parametrami znalazłam Dell inspiron 5593:

https://www.x-kom.pl/p/519618-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-5593-i5-1035g1-16gb-480-1tb-win10-mx230.html

Który wydaje się być lepszym wyborem. Jaka jest Twoja opinia na jego temat? Ma jakieś znaczące wady?

 

Rozważałam również HP:

https://www.x-kom.pl/p/533339-notebook-laptop-141-hp-14-ryzen-7-3700-32gb-960-win10.html#Specyfikacja

 

Jednak nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell, poza tym że jest niedostępny, posiada dość mierny układ graficzny. Według mnie, dell się popsuł - to już nie jest ta sama jakość co kiedyś. Może dlatego, że mi się trafiła sztuka, którą po dwóch miesiącach szlak trafił..

 

Dodatkowo możesz zobaczyć sobie tego Asusa https://www.x-kom.pl/p/526068-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-x571gt-i5-9300h-16gb-512-w10-gtx1650.html#Specyfikacja - jest 16 gb, procesor wysokonapięciowy, karta 1650 i matryca IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani Dell ani HP nie mają nawet częściowo aluminiowej obudowy, poza tym podzespoły są o wiele wiele gorsze - procesory niskonapięciowe to ostatnie co chcesz mieć przy tym zastosowaniu - tylko i wyłącznie procesory z końcówkami H - to procesory z TDP 45W podczas gdy U mają 15W - nie patrz na częstotliwości czy ilości rdzeni bądź jeszcze bardziej nic nie warte "generacje" tylko własnie na ten fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS VivoBook 15 X571GT i5-9300H/16GB/512/W10 GTX1650 za 3799zł

Jest dobrze wyposażony i wygląda klasycznie. Jeżeli chodzi o podzespoły, to są one praktycznie identyczne jak w u konkurencji, ale w Asusie jest lepsza matryca, bo ma pokrycie 100%sRGB. Układ chłodzenia będzie również na podobnym poziomie jak w Aspire. Nie ma tu co prawda aluminiowej obudowy, ale w Acerze należy zwrócić uwagę, że obudowa jest częściowo aluminiowa. VivoBook jest natomiast znacznie lżejszy, bo waży 1,86kg.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie argumentu o odwzorowaniu palety barw dla inżyniera pracującego w CAD?

Laptop jest lżejszy bo jest z plastiku a nie aluminium, jako zalety bym tego nie traktował w tym przypadku, poza tym ma słabą baterię więc jeśli w grę wchodzi praca poza zasilaczem to Acer ma tutaj przewagę aż o 67% (testy poniżej).

 

 

Układ chłodzenia będzie również na podobnym poziomie jak w Aspire.

No nie powiedziałbym, tu dla i7 ale w obydwu jest ten sam:

JsWzBLP.jpg

 

Obydwa laptopy przetestowany tutaj:

ASUS VivoBook K571 (X571) review

Acer Aspire 7 (A715-74G) review – a great item – both for gaming and for the office

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tych testów (i7), skoro mowa o laptopach z i5 lol2.gif .

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tych testów (i7), skoro mowa o laptopach z i5 lol2.gif .

 

AHAHAHa ale śmieszne. To z tych testów że i5 ma dokładnie to samo TDP więc sytuacja będzie identyczna, poza tym pokazuje że chłodzenie w Asusie jest gorsze, ignorancie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z tobą jest bez sensu (bo już zaczynasz obrażać) więc odpuszczam, mam nadzieje że się poczułeś lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z tobą jest bez sensu (bo już zaczynasz obrażać) więc odpuszczam, mam nadzieje że się poczułeś lepiej.

 

Dla ciebie każda dyskusja ze mną jest bez sensu bo w przeciwieństwie do ciebie potrafię poprzeć swoje tezy argumentami. W żadnym miejscu cie nie obrażam, nazywam rzeczy po imieniu, polecam słownik języka polskiego: Ignorant - człowiek wykazujący ignorancję, odznaczający się brakiem elementarnej wiedzy. Pokazać Ci dowody że nie masz racji to zawsze znajdziesz temat zastępczy czy zacytujesz wyrwane z kontekstu wypowiedzi zamiast po prostu przyznać rację. Deprecjonujesz moją propozycję wyssanymi z palca twierdzeniami a na argumenty reagujesz szyderczo to się nie dziw że spotykasz się z odpowiedzią.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G3, Nitro 5 - plastikowe laptopy z dosyć przeciętnym chłodzeniem. OMEN jest świetną opcją ale w nowej wersji, kupowanie starej , dodatkowo w takiej słabej konfiguracji to bardzo nieopłacalna opcja.

 

Tutaj masz test G3: Dell G3 15 3590 Laptop Review: Inexpensive with Easy Upgrades

 

A tutaj Nitro 5: Acer Nitro 5 (Core i5-9300H, GeForce GTX 1650) Laptop Review

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla ciebie każda dyskusja ze mną jest bez sensu (...)
Coż co prawda, to jednak prawda.

Ty z każdym tak samo dyskutujesz i traktujesz wybiórczo każde argumenty. Najlepszy przykład to właśnie ten Asus, sam go polecałeś kilkanaście razy, ale jak teraz poleca go ktoś inny to nagle jest zły, ale jak sam polecałeś to był ok.Więc jaki jest sens dyskusji z kimś, kto wczoraj poleca coś, a jutro o tej samej propozycji od innej osoby mówi że jest zła, byleby jego było na wierzchu? Przykładowo do podobnych zastosowań (AutoCAD+obróbka zdjęć i filmów): https://forum.pclab....st__p__15835837

Tyle w temacie, co ja tam wiemwink.gif .

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i widzisz, to jest kwintesencja twoich manipulatorskich zagrywek. Napisałem dopiero że jedyne co potrafisz to cytować wyrwane z kontekstu wypowiedzi i proszę - w następnym poście robisz dokładnie to o czym uprzedzałem. Dwa razy w swojej wypowiedzi kłamiesz mówiąc że twierdzę że Asus jest zły - pokaż mi w którym miejscu. Prostuje tylko twoje błędne teorie które w przeciwieństwie do ciebie popieram argumentami. Linkując temat w którym laptop ten polecam dla Grafika i zaznaczam że są lepsze propozycje tylko pokazujesz że mam rację. Jesteś aroganckim manipulatorem co pokazujesz w każdej tego typu dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, oczywiście masz rację w poprzednim poście miał być link do tego tematu (nie ma co być agresywnym-tyle razy polecałeś tego Asus'a że mogły mi się linki pomylić):

https://forum.pclab....entry15763429

Czyli podobnych zastosowań (AutoCAD+Grafika+obróbka filmów)-o tym napisałem w poprzednim poście.

Swoją drogą, to skoro są lepsze propozycje to czemu od razu nie polecasz tej lepszej, tylko najpierw gorszą scratchhead.gif.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to skoro są lepsze propozycje to czemu od razu nie polecasz tej lepszej, tylko najpierw gorszą scratchhead.gif.

 

Bo lepsze są laptopy gamingowe, najczęściej im bardziej festyniarskie z wyglądu tym lepsze pod każdym istotnym względem ale nie każdy takie przełknie, szczgólnie osoby które szukają laptopa do pracy.

Tak, ASUSA jak najbardziej polecam, ale tam gdzie w grę wchodzi najważniejsza jego zaleta - 100% sRGB w matrycy.

Nigdzie nie napisałem że to zły laptop - prostowałem tylko twoje twierdzenia jakoby był lepszy bądź równy mojej propozycji Acera w aspektach które sam wspomniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że laptop ma być do 15,6 cala i nie szukasz laptopa gamingowego. Teraz okazuje się że chcesz 17,3 calowy gamingowy laptop. To jak to w końcu jest - gdybyś nie rzucał takimi wymaganiami to byłaby to pierwsza propozycja która by się tu pojawiła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że laptop ma być do 15,6 cala i nie szukasz laptopa gamingowego. Teraz okazuje się że chcesz 17,3 calowy gamingowy laptop. To jak to w końcu jest - gdybyś nie rzucał takimi wymaganiami to byłaby to pierwsza propozycja która by się tu pojawiła...

 

Nie zauważyłam że ma 17 cali, mój błąd.

Nie szukam jako tako gamingowego, ale jeśli taki laptop będzie spełniał wymagania nie mam nic przeciwko. Szukam najlepszego laptopa pod względem parametrów w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam jako tako gamingowego, ale jeśli taki laptop będzie spełniał wymagania nie mam nic przeciwko. Szukam najlepszego laptopa pod względem parametrów w tej cenie.

 

Ok, w takim razie zobacz sobie wersję 15 calową wspomnianego Paviliona:

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/256+480 GTX1660Ti - 4399 zł, z voucherem HP 3749 zł

 

To laptop ze świetnym układem chłodzenia, bardzo dobrą matrycą 144Hz IPS i w świetnej cenie nawet bez vouchera a co dopiero z nim.

Masz też tutaj GTX 1660 Ti max-q czyli +40% do wydajności względem laptopów z GTX 1650 oraz 6 rdzeniowy i7 - co najważniejsze - laptop ma chłodzenie które pozwoli mu działać z pełną wydajnością.

Tutaj pełna recenzja dokładnie tego laptopa: HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

 

Co do samego vouchera - dzwonisz do HP organizując sobie wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (za wyjątkiem biznesowych laptopów) - nie musisz go mieć, wystarczy znać.Następnie kupujesz za pełną kwotę i zgłaszasz ten fakt do HP i czekasz na przelew 650 zł. Pełny regulamin TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie zobacz sobie wersję 15 calową wspomnianego Paviliona:

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/256+480 GTX1660Ti - 4399 zł, z voucherem HP 3749 zł

 

To laptop ze świetnym układem chłodzenia, bardzo dobrą matrycą 144Hz IPS i w świetnej cenie nawet bez vouchera a co dopiero z nim.

Masz też tutaj GTX 1660 Ti max-q czyli +40% do wydajności względem laptopów z GTX 1650 oraz 6 rdzeniowy i7 - co najważniejsze - laptop ma chłodzenie które pozwoli mu działać z pełną wydajnością.

Tutaj pełna recenzja dokładnie tego laptopa: HP Gaming Pavilion 15 Laptop Review: A powerful yet pleasingly quiet gaming laptop

 

Co do samego vouchera - dzwonisz do HP organizując sobie wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (za wyjątkiem biznesowych laptopów) - nie musisz go mieć, wystarczy znać.Następnie kupujesz za pełną kwotę i zgłaszasz ten fakt do HP i czekasz na przelew 650 zł. Pełny regulamin TUTAJ

Czy jest jego wersja czarna, czy wyłącznie zielona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jego wersja czarna, czy wyłącznie zielona?

 

Niestety, z tego co widziałem czarne były tylko z i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo dobrych parametrów chyba sie na niego nie skuszę, ponieważ totalnie ni odpowiada mi jego wygląd.

Poszukiwania trwają wiec dalej.

Rozważałam komputery Dream Maichines:

https://dreammachines.pl/pl/configurator/G1650-15PL24

Lub

https://dreammachines.pl/pl/configurator/G1050-15PL58

Maja ciekawe opcje personalizacji, jednak tu trudno o opinie.

 

A takze MSI:

Laptop MSI GL65 9SC-013XPL z Intel Core i5-9300H

Lub

Laptop MSI Alpha 15 (A3DD-032XPL) 16 GB RAM/ 512 GB M.2 PCIe/ 1TB HDD/ z AMD Ryzen 7 3750H

Edytowane przez PikachuSzukaKomputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo dobrych parametrów chyba sie na niego nie skuszę, ponieważ totalnie ni odpowiada mi jego wygląd.

 

Szkoda, w dalszych poszukiwaniach nie pomogę bo sumienie nie pozwala mi doradzać laptopa ze względu na wygląd ignorując najważniejsze aspekty.

Dostałeś propozycję lepszą pod absolutnie każdym względem niż te które wymieniasz, dostałeś info jak dodatkowo obniżyć cenę, dostałeś też testy które potwierdzają jak dobra jest to propozycja, więc cały czas który poświęciłem w tym wątku uważam za zmarnowany skoro i tak kupujesz oczami mimo, że napisałeś:

 

Szukam najlepszego laptopa pod względem parametrów w tej cenie.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...