Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad

Regnum RG6V EVO TG ARGB

Signum SG1V EVO TG ARGB

AR6X EVO TG ARGB

Astrum AT6V EVO TG ARGB

 

Wcześniej przed premiera nowych obudów byłem przekonany do ar5x TG. Teraz wybór utrudniony bo obudowy są zbliżone, jedynie signum wyróżnia się nieco mniejszymi wymiarami. Ta najdrozsza cechuje sie zdejmowanym panelem na magnes i boczna obudowa z ledem.

Nie ma praktycznie zadnych testow czy opinii do powyzszych obudów oprócz REGNUM

Zalezy mi na kontrolerze nano do sterowania podswietleniem z plyty glownej. Poza tym nie mam jakichś większych wymagań i w sumie nie wiem czy warto dopłacać do droższej obudowy względem regnum.

Macie juz jakies doświadczednie z tymi obudowami i mozecie coś o nich powiedzieć ?

W obudowie będzie i5 9600 i rtx 2060

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm.

 

RG6V / AT6V / AR6X bazują na identycznej konstrukcji. Różnice wyglądają tak.

 

RG6V ARGB - meshowy front, 4 wenty ARGB, HUB + nano reset

 

AT6V ARGB - Magnetyczny front, 4 wenty ARGB, podświetlony panel szklany, kontroler PWM/ARGB Aurora Sync, USB-C, nieco lepiej wykonana.

 

AR6X ARGB - Szklany front, 4 wenty ARGB + jeden dodatkowy standardowy na topie, kontroler PWM/ARGB Aurora Sync

 

SG1V ARGB - Mniejsza, gorzej wykonana, mniej pojemna, wenty identyczne jak wyżej, zwykły HUB + nano reset.

 

Czy warto dorzucić do droższych modeli? Myślę że tak, zakup na przyszłość, lepsza buda będzie miała po prostu większe możliwości rozbudowy jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test AT6V masz na "sąsiednim" purepc :)

Ponad to co zostało napisane wyżej dodam tylko że AT6V to nie tylko kontroler ale dużo wygodniejszy filtr przedni, ale też USB C (choć nie widzę dla niego zastosowania dziś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skłaniam się ku temu najwyzszemu modelowi ze wzgledu na latwosc demontazu przedniego panelu. Dla usb C rowniez nie widze zastosowania chyba tylko do polaczenia telefonu jesli kupimy kabel usbC-usbC takie widziałem już przy niektórych telefonach w zestawie (i ładowarka na usb C zamiast usb standardowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skłaniam się ku temu najwyzszemu modelowi ze wzgledu na latwosc demontazu przedniego panelu. Dla usb C rowniez nie widze zastosowania chyba tylko do polaczenia telefonu jesli kupimy kabel usbC-usbC takie widziałem już przy niektórych telefonach w zestawie (i ładowarka na usb C zamiast usb standardowego).

Cały czas zastanawiam się nad sensem istnienia tego USB C w obudowach. Niby tak jest to hypowane a realnie kilka pen-driveów to ma, do telefonu trzeba dokupić taki kabel, ale może rzeczywiście za rok czy dwa będzie tego dużo więcej. Faktem też jest że to USB C w tej obudowie jest dużo szybsze od 3.0 normalnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możę jakieś napedy zewnetrzne będa pod usb C np. SSD zewnętrzne ? USB 3.0 ma ograniczoną prędkość.

Wracając do obudowy, wcześniej kupiłem wentylatory HP Corona RGB zanim pojawiły się nowe obudowy. Planowałem kupić obudowę ar5x rgb jednak zepsuli mi plany.

Czy myslicie ze te wentylatory będą działąć? Chyba raczej pojawi się problem bo pewnie inaczej działa sterowanie oświetlenie jednym typem i drugim wentylatorów i podejrzewam, ze bedzie klopot z poprawnym ustawieniem kolorystyki trybu itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możę jakieś napedy zewnetrzne będa pod usb C np. SSD zewnętrzne ? USB 3.0 ma ograniczoną prędkość.

Wracając do obudowy, wcześniej kupiłem wentylatory HP Corona RGB zanim pojawiły się nowe obudowy. Planowałem kupić obudowę ar5x rgb jednak zepsuli mi plany.

Czy myslicie ze te wentylatory będą działąć? Chyba raczej pojawi się problem bo pewnie inaczej działa sterowanie oświetlenie jednym typem i drugim wentylatorów i podejrzewam, ze bedzie klopot z poprawnym ustawieniem kolorystyki trybu itp

Na 100% nie możesz połączyć wentylatorów RGB z wentylatorami ARGB. Tego nie da się połączyć bo to systemy różne i korzystają z inneego napięcia. Ale raczej możesz zastąpić te ARGB wentylatorami RGB, ale czy to ma sens? No nie wiem...... No chyba że kupisz wersje bez RGB i po prostu użyjesz tych Coron RGB, a czarne rzucisz np. na top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie są 3 wyjścia:

- zostawić wentylatory tak jak są

- dokupić nowe wentylatory ARGB

- wybrać obudowę, które obsługują HP Corony np. AMR5x czy 6X

 

Dzięki za odpowiedź, myślałem, że to jest jakoś kompatybilne

 

Wentylator Fera 3 RGB którą posiadam na CPU możę być instalowana ?

Pozdrawiam

Edytowane przez lolz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie są 3 wyjścia:

- zostawić wentylatory tak jak są

- dokupić nowe wentylatory ARGB

- wybrać obudowę, które obsługują HP Corony np. AMR5x czy 6X

 

Dzięki za odpowiedź, myślałem, że to jest jakoś kompatybilne

 

Wentylator Fera 3 RGB którą posiadam na CPU możę być instalowana ?

Pozdrawiam

Jeśli wybierzesz obudowe z RGB, to tak Fera 3 RGB będzie kompatybilna, ale zdecydowanie bierz AR6X zamiast AR5X, bo nie dość że lepsza struktura to jeden dodatkowy wentylator jest w zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie, chyba to jest najrozsądniejsze rozwiazanie

Żeby kupić astrum musiałbym kupić nowy wentylator z ARGB czyli np. fortis 3 evo argb + przynajmniej jeden wentylator lub 2 dodatkowe (4 wydaja mi sie troche za malo, dodalbym przynajmniej jeden na gore lub najlepiej 2 i kolo zasilacza przynajmniej jeden)

 

widziales jakies porownanie/test ar5 z ar6?

Edytowane przez lolz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie, chyba to jest najrozsądniejsze rozwiazanie

Żeby kupić astrum musiałbym kupić nowy wentylator z ARGB czyli np. fortis 3 evo argb + przynajmniej jeden wentylator lub 2 dodatkowe (4 wydaja mi sie troche za malo, dodalbym przynajmniej jeden na gore lub najlepiej 2 i kolo zasilacza przynajmniej jeden)

Tyle tylko, że pamiętaj że tracisz nie tak wcale mało z wentylacji po przejściu z otwartego frontu na front zszybą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie tego boje, i tez ze bedzie problematyczne w czyszczeniu ze od srodka bedzie widoczny kurz na szybie i bedzie to okropnie wygladac

 

Myslisz ze jakbym kupil aurisa w zestawie, ktory jest fabrycznie to 4 wentylatyory wystarcza czy jednak konieczne byloby dokupienie dodatkowych ?

Na poczatku mysle ze nie podkrecalbym kompa

Edytowane przez lolz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie tego boje, i tez ze bedzie problematyczne w czyszczeniu ze od srodka bedzie widoczny kurz na szybie i bedzie to okropnie wygladac

 

Myslisz ze jakbym kupil aurisa w zestawie, ktory jest fabrycznie to 4 wentylatyory wystarcza czy jednak konieczne byloby dokupienie dodatkowych ?

Na poczatku mysle ze nie podkrecalbym kompa

Znaczy się wiesz, jeśli pakujesz do środka Core i5 z RTX 2060 to taki AR6X wyrobi bez najmniejszego problemu. Większa prędkość obrotowa wentylatorów na CPU i GPU zaczyna się mniej więcej od tej właśnie granicy poboru prądu. przy tym zestawie bez OC nie sądzę by było w ogóle do odnotowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie tworzyć nowego wątku, ale podbiję ten z marca.

 

Mam pytanie o Astrum AT6V EVO TG ARGB. Według specyfikacji, po prawej stronie budy (za przegrodą z płyta główną na podłodze jest miejsce na zamontowanie 2 dysków HDD 3,5 cala). Do tego maks. długość zasilacza to według specyfikacji 175 mm. Potrzebuję upchnąć w niej właśnie dwie 3,5-calówki i zastanawiam się czy zasilacz dłuższy o 0,5 cm (ma 180 mm) będzie problemem czy nie. Tzn. czy kable wychodzące z zasilacza nie będą zahaczać o dysk, albo czy w ogóle udałoby się je wyprowadzić tylko lekko je podginając? Czy któreś z Was ma może tę budę i jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sam sobie, może komuś przyda się ta wiedza:

 

1. Zasilacz dłuższy niż 175 mm nie wejdzie do Astruma, jeśli chcecie za nim zamontować dyski HDD 3,5 cala.

2. Nie założycie w nim też AIO grubszego (wysokość radiatora + wentylatorów) niż 52mm.

 

Szczęśliwie w porę zmieniłem plany i wziąłem większą budę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A co to ma do tematu? Odniosłem się do Twojego stwierdzenia, że CPK miało powstać w Baranowie, bo PiS się nie lubi z Modlinem. Wiadomo, że to nie są identyczne plany co te sprzed 50 lat. Ale sama koncepcja centralnego portu lotniczego niedaleko połączeń głównych magistrali kolejowych i drogowych nie jest nowa i garściami czerpie z tamtych pomysłów. Nie bez powodu Baranów pojawia się w tych starych opracowaniach, pojawiał się później, przy okazji CPL za czasów Tuska i na koniec przy CPK.
    • Zaplecze już jest budowane.  Nie będzie natomiast tego straszenia i trzymania całych sil tuż pod granicą przez kilka miesięcy, które widzieliśmy w przypadku Ukrainy.   @adashi Ukraina nie przegrała i zapewne nigdy nie przegra, bo się nie podda. Będzie walczyć na froncie jak i partyzancko na terenach okupowanych. Póki co wszystkich zadziwia że trzymają tak dużą cześć swojego terenu pod swoja kontrolą. Ale to już tu omawialiśmy.
    • Tylko właśnie dzięki działaniom Ryanair Modlin ma płynność finansową pozwalającą na kredyt na rozbudowę.
    • ciastolina35   najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem moj soc voltage to okolice 1v, a dokkladniej to 0,981V moze windowsa zreinstalluje? chociaz to chyba nie wina windowsa, od poczatku startu pc sie to dzieje  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...