Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema potrzebuje pomocy w doborze laptopa do uzytku codziennego tj. granie w gry, do pracy, ogladanie filmow i seriali itp

Przede wszystkim chcialbym zeby lapek mial dobre chlodzenie i ogolnie zeby chociaz posluzyl mi z 2-3 lata.

Wiem o tym ze laptop to jednak nie stacjonarka, ale jednak wole uniwersalnosc i mobilnosc jaka oferuje mi komputer przenosny.

Mialem ostatnio laptopa od lenovo z gtx 960m i to co doswiadczylem z nim jak i z serwisem lenovo to jest jakas pomylka.

Chcialbym uniknac znowu zawodu i wyrzucaniu 4000 kola od tak.

Budzet mam lekko ograniczony miesci sie on w przedziale 3500 do 5000 zl ale jakby pojawila sie na horyzoncie jakas ciekawa propozycja to moge delikatnie nagiac granice budzetu.

 

Lekko sie rozgladalem i wybor jest ciezki, tutaj pozycje nad ktorymi myslalem

 

1. https://www.x-kom.pl/p/526526-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705du-r7-3750h-16gb-512-120hz.html

2. https://www.x-kom.pl/p/529551-notebook-laptop-173-acer-nitro-5-i7-9750h-16gb-512-ips-144hz.html

3. https://www.x-kom.pl/p/536810-notebook-laptop-173-dream-machines-g1660ti-17-i7-9750h-16gb-1tb-gtx1660ti.html

4. https://www.x-kom.pl/p/519196-notebook-laptop-173-hp-pavilion-gaming-i7-9750h-16gb-256-gtx1660ti-144hz.html

 

Na ktory sie zdecydowac? Moze ma ktos inna propozycje ciekawa?

Przede wszystkim chcialbym zeby lapek mial dobre chlodzenie i ogolnie zeby chociaz posluzyl mi z 2-3 lata. Oczywiscie chce 17stke

 

tak btw, myslicie ze to dobry okres do kupna laptopa? moze poczekac miecha dwa, moze sie pojawi cos nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę , że masz łeb na karku bo cała kasę chcesz w sprzęt wpakować a nie w windowsa 10. Chwała Ci za to ig.grstiluje dobrego pomysłu. Zostaje Ci r7 oraz i7 ale zawsze 1660. Ten HP Pavilion Gaming wygląda zacnie choć dużo dobrego słyszy się o assusach.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych tutaj zdecydowanie najlepsze chłodzenie ma HP Pavilion - jego recenzję przeczytasz tutaj: HP Pavilion Gaming 17 Review: Finally, a Quiet Gaming Laptop

 

Proponuję jednak dorzucić 100 zł do wersji z dodatkowym dyskiem SSD 480 GB zł - jest to mega opłacalne :)

HP Pavilion Gaming i7-9750H/16GB/256+480 GTX1660Ti - 4499 zł

Dodatkowo, jeśli zorganizujesz sobie voucher HP (koniecznie przed zakupem) to za ten laptop dostaniesz 650 zł cashbacku na konto od HP.

Wystarczy zadzwonić do HP znajdując wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (sam numer, nie musisz mieć laptopa) a później zgłosić się do nich po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była premiera lapków z Zen2, które są naprawdę kozackie (i podobno niedrogie!). Druga kwestia - 2 kwietnia będzie najprawdopodobniej premiera najnowszych procesorów mobilnych Intela, a to oznacza obniżki LUB świetne nowoczesne maszynki w podobnej cenie do obecnych flagowców. Ja tam bym poczekał, bo będzie: a) obniżka cen starszych modeli b) wysyp lapków z Zen2 w atrakcyknych cenach (chociaż tutaj pewnie z dostępnością trzeba będzie poczekać parę dni) i c) biorąc pod uwagę konkurencję, możemy liczyć na atrakcyjne ceny najnowszych laptopów.

 

Tak czy siak, ja bym się wstrzymał do Świąt, bo po tym okresie będzie sporo wyprzedaży - nawet 1k PLN w dół od cen modeli z wyższej półki. Warto też pytać o rabaty i upusty sprzedawców, szczególnie w sklepach internetowych, do 5000 PLN ustrzelisz fajną maszynkę (modeli Ci nie podam bo jak mówię, teraz jest spore zamieszanie na rynku i wszystko zależy od konkretnej oferty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, ja bym się wstrzymał do Świąt, bo po tym okresie będzie sporo wyprzedaży - nawet 1k PLN w dół od cen modeli z wyższej półki.

 

Pierwsze słyszę a trochę w tym siedzę żeby kiedykolwiek były dobre wyprzedaże po świętach wielkanocnych :E Tym bardziej w takim okresie gdzie świąt w zasadzie nie ma a wszystkie laptopy schodzą na pniu właśnie teraz bo jest na nie ogromne zapotrzebowanie. Co do reszty się zgadzam ale nie wiadomo jakie te ceny będą oraz ile trzeba będzie czekać w obecnej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wysłałeś najbardziej rozważałbym tego Paviliona albo Nitro 5. Od siebie jeszcze dorzucę kolejną opcję :

 

HP Omen 15:

 

https://www.x-kom.pl/p/520605-notebook-laptop-156-hp-omen-15-i7-9750h-16gb-512-gtx1660ti-144hz.html?partnerid=100956422&sm12=NDk=&ts=1585683137&token=2ec70d7ac6cb0ef5b812cd162d4cbec6&99

 

Z tym ,że tu masz parę stów poza budżet. Mam dobre doświadczenia z Omenami ,zawsze byłem zadowolony z ich chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, jeśli zorganizujesz sobie voucher HP (koniecznie przed zakupem) to za ten laptop dostaniesz 650 zł cashbacku na konto od HP.

Wystarczy zadzwonić do HP znajdując wcześniej numer seryjny laptopa HP po gwarancji (sam numer, nie musisz mieć laptopa) a później zgłosić się do nich po zakupie.

 

jak to dokladnie dziala? dzownie do hp z numerem seryjnym laptopa HP po gwarancji dostaje od nich voucher jezeli mi to uznaja, kupuje w x-komie np. tego lapka co podales tak? i pozniej po zakupie kontaktuje sie do nich w sprawie cashbacku ta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to dokladnie dziala? dzownie do hp z numerem seryjnym laptopa HP po gwarancji dostaje od nich voucher jezeli mi to uznaja, kupuje w x-komie np. tego lapka co podales tak? i pozniej po zakupie kontaktuje sie do nich w sprawie cashbacku ta?

 

Dokładnie tak, po zakupie kontaktujesz się z HP ( a tak naprawdę to tylko uzupełniasz online ten voucher który otrzymałeś danymi zakupionego sprzętu) i czekasz na przelew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos wytlumaczyc roznice miedzy modelami HP Omen 17

 

- 17-cb0014nw

- 17-cb0008nw

 

? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to ilość fabrycznie zainstalowanej pamięci jeden ma 8GB, a drugi 16GB.

Do tego wersja  014 ma system operacyjny, a 08 nie.

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic dziekuje za pomoc, slaby okres do kupowania ogolem laptopa, kolejna kwestia jest to ze za jakis czas pewnie ceny poszybuja w dol w zwiazku z nowymi ryzenami itp... no ale coz wzialem sobie HP Omena 17-cb0014nw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...