Skocz do zawartości
Palusik

Monitor Ultrawide a wyświetlanie UEFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

 

Zakupiłem monitor Philips 439P9H, zadowolony bardzo. Natomiast jest problem z UEFI, wejściem do UEFI jak i wyświetleniem ekranu POST czy ładowania systemu. Finalnie widzę dopiero ekran logowania, wcześnie "No video input" aczkolwiek monitor próbuje się włączyć.

Problem zatem jest ze wejście do UEFI skoro nic nie widać. Jakaś porada co można z tym zrobić? Płyta ROG Strix X570-E Gaming, karta graficzna GTX 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne źródła wpięte? Jeżeli tak to odepnij, zostaw tylko monitor i spróbuj ponownie. Nie miałem żadnych problemów z żadnym 21:9 i 32:9, w tym samsungu 49 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, miałem projektor po HDMI ale testowo wypiąłem. Proces startu od monitora w stanie sleep mode wygląda tak że monitor tuż po naciśnięciu przycisku power na PC wzbudza się natychmiast, ale dostaje komunikat No Video Input, monitor przechodzi w sleep mode i dopiero wzbudza się na ekranie logowania. Trzeba przyznać że potrzebuje około 5 sekund aby wyświetlić obraz od włączenia, nie najszybciej. Podłączenie z PC poprzez Display Port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem, dla potomności informacja:

 

CSM (Compatibility Support Module) musi być ustawione dla wszystkich komponentów na UEFI only, nie Legacy mode.

Więcej info: https://linustechtips.com/main/topic/663941-post-screenbios-doesnt-display-with-displayport/?do=findComment&comment=9364979

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, muszę u siebie sprawdzić, bo chyba też wchodzi teraz dopiero w systemie :D Ale to pewnie dlatego że mam po hdmi wpięte drugie źródło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...