Skocz do zawartości
Kierownik L

Jaki monitor po EIZO VA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , mam obecnie monitor EIZO 23 cale z matrycą PVA model EV2333W . Służy mi już prawie 10 lat wiernie i bez żadnych problemów nadal pracuje bez żadnych bad pixela a przepracowal już prawie 17 tysięcy godzin :)

Teraz jednak po całkowitym upgreadzie komputera ( moja sygnaturka) chciałbym zakupić nowszy trochę większy model monitora .

Z racji iż narazie siedzi słaby rtx 2060 Super ( niedługo wymienie go na serię RTX 3xxx może w przyszłym roku ) . Nie gram w szybkie fpsy i grać nie będę typu CS itp . Natomiast od czasu do czasu zagram w strategię typu Anno 1800 , czasem lubie grać również w Forze Horizon 4 , obecnie gram również w grę Control z racji obejrzenia ray tracingu ( lubie graficzne efekty ) .

Jaki monitor mi polecacie do 2,5 tys zł .

 

Obecnie Eizo ma 60 hz i matrycę PVA, mimo tych prawie 10 lat czerń chyba nadal bije wiele współczesnych monitorów IPS ( o TN nawet nie myślę) .

 

Mimo to zastanawiam się nad monitorem 144 hz ( moje oko bardzo dobrze widzi ruch myszki na 144hz monitorze i bardzo komfortowo to wygląda, przesuwanie stron internetowych itd) . Wiem że moge mieć problem z synchronizacją pionowa w grach na obecnym RTX 2060 S bo Forza Horizon potrafi spaść do 120 fps na Full HD z wszystkimi suwakami w prawo ( a więc ustawienia ponad ultra) , wiec pewnie na monitorze 144 hz gra moze czasem zarywać obraz i pokazujac efekt teeringu ( czy jako tak to się nazywa) . Chyba , że wybierze się model monitora z GSync to wtedy mimo mniejszej liczby klatek niz 144 obraz na monitorze nie bedzie sie zarywał? Dobrze myślę?

 

No i dochodzi rozdzielczość , na pewno 1440p skoro mysle o 144 hz ( ewentualnie moze byc nawet 120 hz , powiedzmy ze minimum 100 hz ) . Monitora 4K o odswiezaniu przynajmniej 100hz to pewnie jeszcze nie ma lub są bardzo drogie poza moim zasięgiem?

I cale - mam 23 cale , mysle o 27 calach , wiec pewnie monitor 27 calowy 1440p bedzie mial taką samą wielkość plamki co mój obecny .

Mysle o matrycy nadal VA gdyz TN ma zbyt słabą czerń, IPS również , no warunkiem dla mnie nadal jest czerń i chyba VA ma ją najlepszą?

 

Co polecacie ? Szkoda ze nie ma juz monitorów 16/10 bo do przeglądania internetu byłby lepszy .

 

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p, 27 cali, 144 hz VA lub IPS ....

 

https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html

https://www.x-kom.pl/p/265313-monitor-led-27-acer-predator-xb271hubmiprz-czarny.html

https://www.x-kom.pl/p/520772-monitor-led-27-gigabyte-aorus-fi27q-czarny.html

https://www.x-kom.pl/p/507441-monitor-led-27-asus-tuf-vg27aq-hdr.html

https://www.x-kom.pl/p/540139-monitor-led-27-aoc-q27g2u.html

https://www.x-kom.pl/p/553918-monitor-led-27-acer-predator-xb273ugsbmiiprzx-czarny-hdr.html

 

To tak na szybko kilka modeli. Sa 2 modele 165 Hz i 1 sztuka 120 Hz

Na wszystkich monitorach ktore zalinkowalem bedzie mozliwe uruchomienie synchronizacji gsync od nvidii, poniewaz masz zgodna karte i wszytskie monitory maja DisplayPort

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się rozpisałeś. :D

Możesz rzucić okiem na AOC AGON AG273QX(płaski) lub AOC AGON AG273QCX/Gigabyte Aorus CV27Q(zakrzywione).

IPS dobija dzisiaj z kontrastem do 1500:1, zazwyczaj jednak kończy się na 1000-1100:1, NanoIPS nawet mniej, VA mają kontrast w zakresie 2000-3500:1.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , mam obecnie monitor EIZO 23 cale z matrycą PVA model EV2333W .

Cześć jedziemy na jednym wózku. Mój EIZO stoi z boku i aktualnie patrzę na LG 32GK850F-B.

Ten monitor ma zasadniczą wadę. Winietuje. Boczne krawędzie są wyraźnie ciemniejsze, szczególnie prawa. Chyba cecha modelu bądź partii produkcyjnej bo w recenzjach też to zauważali.

Nie jest też idealnie równomierny kolorystycznie, lekko zaróżowiona dolna połowa ekranu. Ale bardzo lekko, na bielach tego w zasadzie nie widać, na ciemnych szarościach widać jako rozjaśnienie.

Nie wiem czy na tle reszty badziewia za ciężkie pieniądze które dzisiaj nazywają "monitorami gejmingowymi" znajdzie się coś lepszego.

Mam nadzieję że tak ponieważ ten biurowy Eizo był bardzo równomierny (choć strasznie smużył) i ciężko się od tego odzwyczaić.

 

Nie wiem co brać teraz, ciężka sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jedziemy na jednym wózku. Mój EIZO stoi z boku i aktualnie patrzę na LG 32GK850F-B.

Ten monitor ma zasadniczą wadę. Winietuje. Boczne krawędzie są wyraźnie ciemniejsze, szczególnie prawa. Chyba cecha modelu bądź partii produkcyjnej bo w recenzjach też to zauważali.

Nie jest też idealnie równomierny kolorystycznie, lekko zaróżowiona dolna połowa ekranu. Ale bardzo lekko, na bielach tego w zasadzie nie widać, na ciemnych szarościach widać jako rozjaśnienie.

Nie wiem czy na tle reszty badziewia za ciężkie pieniądze które dzisiaj nazywają "monitorami gejmingowymi" znajdzie się coś lepszego.

Mam nadzieję że tak ponieważ ten biurowy Eizo był bardzo równomierny (choć strasznie smużył) i ciężko się od tego odzwyczaić.

 

Nie wiem co brać teraz, ciężka sprawa.

 

 

Mam to samo , 10 lat mój EIZO służy mi nadal, jest równomiernie podświetlony , 17 tys godzin to zapewne nowe zabawki nie osiągną , o martwych pikselach nie wspomnę czy 5 letniej gwarancji ( lub 30 tys godzin pracy dla EIZO) .

Ale minęło 10 lat i full hd i 60 hz to dla mnie za mało, znalazłem jeden nowy model od Philipsa tj AOC AGON AG273QX HDR . Chyba go zamówię na próbę na testy 14 dni w razie czego mogę zwrócić . Cena w okolicach 2 tys zł . Na tym monitorze powinienem uruchomić GSYNC , no i mimo że tylko HDR 400 to jednak go ma nie wspominajac o VA 1ms ( szary do szarego , mój EIZO ma z funkcją overdrive 7 ms szary do szarego a wiec 7 krotnie szybsze odswiezanie na pewno zobacze :)) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , 10 lat mój EIZO służy mi nadal, jest równomiernie podświetlony , 17 tys godzin to zapewne nowe zabawki nie osiągną , o martwych pikselach nie wspomnę czy 5 letniej gwarancji ( lub 30 tys godzin pracy dla EIZO) .

Ale minęło 10 lat i full hd i 60 hz to dla mnie za mało, znalazłem jeden nowy model od Philipsa tj AOC AGON AG273QX HDR . Chyba go zamówię na próbę na testy 14 dni w razie czego mogę zwrócić . Cena w okolicach 2 tys zł . Na tym monitorze powinienem uruchomić GSYNC , no i mimo że tylko HDR 400 to jednak go ma nie wspominajac o VA 1ms ( szary do szarego , mój EIZO ma z funkcją overdrive 7 ms szary do szarego a wiec 7 krotnie szybsze odswiezanie na pewno zobacze :)) .

Ja celuję w 32 cale. Sprawdziłem teraz na tym LG że przy 1440p nie przeszkadza mi ziarno więc zawsze trzeba brać największy jaki się da dopóki nie widać pikseli.

Ten AOC ma wersję 32 cale - AOC AGON AG322QC4 ale już zakrzywioną. Chyba muszę się mu przyjrzeć.

Edytowane przez PiotrexP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja celuję w 32 cale. Sprawdziłem teraz na tym LG że przy 1440p nie przeszkadza mi ziarno więc zawsze trzeba brać największy jaki się da dopóki nie widać pikseli.

Ten AOC ma wersję 32 cale - AOC AGON AG322QC4 ale już zakrzywioną. Chyba muszę się mu przyjrzeć.

 

 

Myślałem o tym ale 32 cale to już dużo , musiałbym już go powiesić na ścianie przy biurku (w sumie rozważam tę opcję) . Czy nie przeszkadza Ci zakrzywiony obraz? Ja nie tylko gram ale pracuje w office i innych statycznych programach . Niby celuje w gamingowy monitor ale tylko ze wzgledu na odswiezanie , 60 hz juz mnie meczy, jak sie raz zobaczy 144hz nawet przy przesuwaniu okienek w windows to juz sie nie chce wrócić do 60 hz .

 

Poza tym ten ma gorsza reakcje matrycy bo 4 ms , tamten 1 ms i ma HDR 400 niby pierwszy ale jest .

Edytowane przez Kierownik L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ale 32 cale to już dużo , musiałbym już go powiesić na ścianie przy biurku (w sumie rozważam tę opcję) . Czy nie przeszkadza Ci zakrzywiony obraz? Ja nie tylko gram ale pracuje w office i innych statycznych programach . Niby celuje w gamingowy monitor ale tylko ze wzgledu na odswiezanie , 60 hz juz mnie meczy, jak sie raz zobaczy 144hz nawet przy przesuwaniu okienek w windows to juz sie nie chce wrócić do 60 hz .

 

Poza tym ten ma gorsza reakcje matrycy bo 4 ms , tamten 1 ms i ma HDR 400 niby pierwszy ale jest .

Problem jest w tym, że w ogóle jest mało płaskich ekranów szczególnie w zakresie 30+ które mają ponad 80Hz. Wszystko już jest zakrzywione. Patologia ale na to nic nie poradzimy.

Podobno szybko to przestaje przeszkadzać, nie znam nikogo kto po jakimś czasie obcowania tego nie zaakceptował. Biorę to za dobrą monetę.

Dla mnie znowu to 27 cali to za mało. Za mały skok z 23,5 w Eizo. Ja to nawet bym się szarpnął na 42 4K jeśli coś takiego miałoby dobrą czerń i te minimum 85Hz.

Ale w rozsądnych cenach nic takiego nie sposób znaleźć. Choć może się mylę.

Patrzę teraz na Samsunga C32HG70.

Szukam monitora z równą czernią i bez innych większych wad nierównomierności. Ale dzisiejszy rynek to tragedia jakaś. Jak można było do tego dopuścić by takie odrzuty produkcyjne z takimi wadami były dzisiaj za takie pieniądze?

Już 10 lat temu był z tym problem ale dzisiaj to po prostu katastrofa jakaś. Wystarczy poczytać nieprzekupione opinie random-userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AOC AG273QX , jutro powinien być u mnie więc porównamy do 10 letniego EIZO również na VA jak z początku tego tematu . Jestem ciekaw .

Edytowane przez Kierownik L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem AOC AG273QX , jutro powinien być u mnie więc porównamy do 10 letniego EIZO również na VA jak z początku tego tematu . Jestem ciekaw .

Ja mam teraz 2 na celowniku:

Dell S3220DGF

Samsung CHG70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 2 na celowniku:

Dell S3220DGF

Samsung CHG70

 

 

Dell ma 31,5 cala i rozdziałka " tylko" 2K a wiec plamka bedzie duża ( dla mnie zbyt duża a jestem wrazliwy na wielkosć plamki , gdyby monitory 4K miały odświeżanie przynajmniej 120 hz to bym poszedłw taki monitor . Owszem już są , ale nie dam 8-10 tys na monitor . Dlatego wolę narazie kupić 27 calowy 2K VA 165 hz i poczekać te 4-5 lat ( jak monitor wytrzyma) i wóczas monitory 4K 120 hz stanieją za te 4-5 lat... bo pewnie wowczas standardem bedzie 8K jak dożyjemy...

 

Co do Samsunga który podałeś, Samsung nie ma poczciwego HDR400 a wiec jego jasność wynosi jak widze 350 candeli/m2 zas AOC którego testowo dziś zakupiłem i czekam na dostawę ma gwarantowane 400 candeli i zmierzone 450 candeli . Kwestia czy matryca Philipsa w AOC jest lepsza niż Samsunga . Jak zapewne kwestia danego egzemplarza... Moze jutro się przekonam jak mi go dostarczy kurier to sobie porównam z 10 letnim EIZO . Czerń jest dla mnie podstawą bo cała reszta bije na głowę EIZO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się rozpisałeś. :D

Możesz rzucić okiem na AOC AGON AG273QX(płaski) lub AOC AGON AG273QCX/Gigabyte Aorus CV27Q(zakrzywione).

IPS dobija dzisiaj z kontrastem do 1500:1, zazwyczaj jednak kończy się na 1000-1100:1, NanoIPS nawet mniej, VA mają kontrast w zakresie 2000-3500:1.

 

 

 

 

Kupiłem AOC AG273QX i po kilku godzinach był już spakowany do odsyłki .

 

W nocy z racji minimalnej luminancji 110 candeli wypala oczy , bardzo słaba czerń, problem z ustawieniem gamma , nierównomierne podświelenie , bzyczenei cewek lub przetfornic w środku . Ale jakosć obrazu . Na fotce widac, moje 10 letnie EIZO zdeklasowało nowy monitorek za 2 tysie . Zadne ustawienie AOC nie poprawiało czerni o ogólnej jakości obrazu . Bardzo mało detali co widać na fotkach . Jedyne plusy to wzsza ostrośc z racji wyzszej rozdzielczosci, wyzsze odswiezanie co odrazu widać nie tylko w grach , mniejsze smuzenie . Szukam dalej bo z tego AOc nic nie bedzie . Jeśli wiekszość nowych monitorów naszpikowanych technologią wyswietla taki obraz to współczuje ( wiekszosc jest nieświadoma tego jak moze wygladac obraz dopóki nie porownają go z porządnym monitorem . Oczywiscie obie matryce sa te same AV , ale kontrast juz nie ten ...

 

Obecnie szukam monitora 21:9 zmieniam preferencje .

 

Porównanie w dzień .

 

post-617555-15864648656633_thumb.jpg

 

I cała prawda w nocy mimo ze w dzień wszystko widać jak na dłoni . Brak detali na podłodze , detali na ścianie i w oddali .

 

post-617555-15864649604598_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.., VA mają kontrast w zakresie 2000-3500:1.

 

1700-3500 raczej ;) Niestety..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie szukam monitora 21:9 zmieniam preferencje .

 

Czyli szukasz VA 21:9 ?

 

Coś z 34" i 144hz szukaj. 34" 100Hz mają niższy kontrast.

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/nixeus_nx-edg34s.htm#brightness

 

Tu chyba odpowiednik dostępny u nas na tej samej matrycy:

https://cenowarka.pl/aoc-cu34g2x-bk-a2175125.html?hloc=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kierownik L Samsung CHG70 ma HDR600 więc tutaj ktoś Cię wprowadził w błąd 9nawet na Labie był jego test). Nie zmienia to faktu że i tak efekt jest średni, poza tym monitor ma też inne wady o których piszą użytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując mój nowy monitor musi spełniać poniższe parametry .

- Cena max 4 tys zł .

0.Monitor 34-35 cali UWQHD 3440x1440 ( plamka max 0,235 mm żadna wieksza)

1.Matryca VA i żadna inna , kontrast zmierzony na dobrym kalibratorze ( żaden spyder) na poziomie przynajmniej 2200:1 w górę

2.Idealna czerń przynajmniej jak w moim 10 letnim EIZO ( porównanie na zdjęciu do nowego zwróconego AOC AG273QX macie kilka postów wyzej ) o wartosci 0,02 candeli przy minimalnej luminancji

3.Minimalna luminancja rzędu 40 candeli/m2 ( pracuje w nocy przy zgaszonym świetle ( AOC AG273QX ma najniższą luminancję rzędu 110 candeli - wypalarka oczu , nie bede obniżał kontrast lub RGB by pracować w nocy )

4.Minimum 100 hz odświeżania

5.Paleta kolorów 10 bit ( 8 bit+FRC)

6.Zakrzywiony

7.Reakcja matrycy GTG max 4 ms

8.HDR minimum 400 ( wiem że to zabawka ale spodobało mi się w AOC któego zwróciłem, w dzień mocno podbijał kontrast i luminancje i w dzień przyjemnie się grało w Forze Horizon z HDRem, różnica była dużo na plus.

9. Opcjonalnie czujnik oświetlenia ( super sprawa przez 10 lat pracy na moim EIZO ani razu nie zmieniałem jasnością monitora, w nocy sam EIZO obniżało luminancję do 40 candeli , praca wielogodzinna w całkowitej ciemności nie meczy wzroku a w dzień obraz nie jest za ciemny ), super sprawa ( ogladałem BENQ EX3501R ma taki czujnik i mieści się w wiekszości powyższych moich wymagań choc nie spełnia wszystkich , kusi mnie wypróbować w XKOM jest outlet za 2600 zł na sprawdzenie ) zawsze można odesłać tak jak odesłąłem przedwczoraj tego Aoca .

Edytowane przez Kierownik L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_ex3501r.htm

 

Ciężko będzie:

-nierówno podświetlony

- 8bit bez dodatkowego FRC ale 115% sRGB w teście wykręcił

- Kontrast 2000:1 i to niecałe

- no i jak na AUO przystało kiepskie czasy reakcji do 42ms.

 

 

Ten jest zdecydowanie lepszy:

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/nixeus_nx-edg34s.htm#brightness

 

Ale podświetlanie to minimum 62.40cd na ZERO.

Nie wiem jak odpowiednik..

 

EDIT już wiem:

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-cu34g2x/

 

schodzi na 40cd ;P

 

Podsumowując, źle szukasz nawet jak podaję na tacy :P

 

Szukaj testów z AOC i sprawdź czy Ci podejdzie. Inaczej cena poszybuje mocno w górę z kolejnymi propozycjami. I to mówimy tutaj o tysiącach pln więcej.

 

ps:

Other features include Picture in Picture, Picture by Picture, and HDR (High Dynamic Range) support.

 

R..

1.Matryca VA i żadna inna , .....

..

7.Reakcja matrycy GTG max 4 ms

...

 

piszesz o minium oczywiście? nie o maximum? Bo wiesz, max 4ms to mają TNki 240Hz :E

 

Albo pipka albo rybka.. ewentualnie OLED LG CX 48" i dystans 1-1.25m względnie OLED TV LG B9/C9/E9 55" i dystans 1,5metra oczu do matrycy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja ci mimo wszystko polece do sprobowania 144hz AOC 24g2u, tez siedzialem 10 lat na VA EIZO bo nic lepszego nie widzialem, ale ten monitor mimo ze jest IPS to ma bardzo wysoki kontrast (1500), brak bleedingu i praktycznie brak srebrzenia. Najwyzej oddasz, ale naprawde monitor jest genialny.

 

Matryce VA w nowych monitorach dzisiaj to jakies odpady, doslownie nie maja startu do tego co sie produkowalo kiedys. Moj EIZO ma juz 20tys godzin wyswietlone, glownie w grach :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko, 21:9 od AUO smużą, a od Samsunga mają niższy kontrast.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung VA 34" UWQHD 144Hz :

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/nixeus_nx-edg34s.htm#brightness

 

Average Static Contrast Ratio 3311:1

 

Ale musi być 144Hz bo to nowa wersja paneli i widać tutaj ogromną poprawę. 2x lepiej jak na poprzednich 100-120Hz

 

 

Widziałem tego Nixusa, więc kup mi go w naszym kraju z gwarancją :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz VA 21:9 ?

 

Coś z 34" i 144hz szukaj. 34" 100Hz mają niższy kontrast.

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/nixeus_nx-edg34s.htm#brightness

 

Tu chyba odpowiednik dostępny u nas na tej samej matrycy:

https://cenowarka.pl/aoc-cu34g2x-bk-a2175125.html?hloc=pl

 

AOC CU34G2X/BK, 34"

 

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-cu34g2x/

 

Tylko poszukaj jakiś testów pewnych na pewnym sprzęcie. pcmonitors jest chyba kiepskie w tym temacie. Nie jestem pewien, ślepo ufam TFT Central a resztę trzeba sprawdzać jak i czym testują :)

 

Ja od jakiegoś czasu nie szukam UWQHD bo już mam, to straciłem rozeznanie. Ale do niedawna było dokładnie jak Krisol napisał.

 

Musisz wyszperać z czeluści internetu odpowiednik tego Nixeusa. Albo znaleźć Nixeusa w sklepie.

 

Tutaj masz jeszcze jedną reckę dobrego portalu:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/nixeus/edg-34

 

Nawet lepszy od TFT Central. Może na tym portalu poszukaj czy coś jeszcze testowali z UWQHD :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie cieżko mi znaleźć monitor spełniajacy wszystkie powyższe moje wymagania . Chyba spróbuje tego BenQ outleta z xkomu aby zobaczyc czy faktycznie panoramiczny jest dla mnie . Ma nizszy kontrast ale najwazniejsza jest dla mnie czern , musze porownac ze swoim EIZO wieczorem. Ciekawi mnie dlaczego osoba ktora go kupiła zwróciła do sklepu . Rozmawialem dzis z przedstawicielem xkomu i powiedział mi ze gdyby miał uszkodzony pixel zostałby odesłany do producenta ( ...) . Moze obawa przed pandemią, lub nierównomierne podświetlenie . Nie dowiem sie poki go nie sprawdze. Kwota 2700 zł warte uwagi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma nizszy kontrast ale najwazniejsza jest dla mnie czern

Pamiętaj, że czerń jest powiązana z kontrastem. Monitor który ma minimalną jasność podświetlenia 40cd i kontrast 2200:1, będzie miał przy minimalnej jasności identyczną czerń, co model który "schodzi" do 60cd, ale ma kontrast 3300:1, czyli oba będą miały na minimum jasności identyczną czerń ~0,018cd Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...