Skocz do zawartości
Jean-Luc Picard

Monitor 2K 4K a skalowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakie jest wasze doświadczenie ze skalowaniem obrazu na monitorach 2K 4K od 27 do 32 cali.

Sam nie mam możliwości sprawdzenia jak to wygląda. Czy program Cinema 4D będzie wyglądał dobrze po przeskalowaniu?

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat pracuję na 40-43" w 4k, i nie wyobrażam sobie już powrotu pomimo tego że wcześniej miałem 32" 2K.

Cinema wygląda bardzo dobrze, czasy kiedy programy miały problem z 4K już dawno minął, aczkolwiek 27" i 4K to raczej słabe połączenie moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 32 1440p i nie wiem jak cienema, ale komfort zwykłego użytkowania jest ok. W lightroomie czy PS, tez bardzo dobrze, w przyszłości (mam nadzieje nie dalekiej) zmiana na 4K i może więcej cali (bez żadnych obaw) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat pracuję na 40-43" w 4k, i nie wyobrażam sobie już powrotu pomimo tego że wcześniej miałem 32" 2K.

Cinema wygląda bardzo dobrze, czasy kiedy programy miały problem z 4K już dawno minął, aczkolwiek 27" i 4K to raczej słabe połączenie moim zdaniem.

27 + 4K (skalowanie 200%) to właśnie optymalne rozwiązanie. Interfejs i czcionki są ostre jak żyleta. Mam 15,6 Della z 4K (skalowanie 200% :E) i to też uważam za dobre rozwiązanie, bo właśnie wszystko jest ostre, oczywiście mówimy o programach, które nie utknęły w 2000 roku.

 

Również mam Wacoma 32' z 4K i TV 49' 4K więc mam spore porównanie. Najlepiej mi się pracuje na 27, bo siedzę od niej niecałe ~~70cm, gdybym siedział w takiej odległości od TV to bym wzrok już dawno stracił, bo na "0%" podświetleniu jest zbyt jasny nawet jak siedzę 1,5-2m (maks. jaki mogę się odsunąć od biurka) po prostu oślepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak program się naprawdę skaluje, to będzie wyglądał dobrze. Jak nie, to nie. Bo chodzi ci skalowanie w systemie przy używaniu natywnej rozdzielczości, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak program się naprawdę skaluje, to będzie wyglądał dobrze. Jak nie, to nie. Bo chodzi ci skalowanie w systemie przy używaniu natywnej rozdzielczości, prawda?

 

Tak chodzi o natywną

 

Czy jest jakaś strona gdzie mógłbym porównać te różne opcje przekątnej rozdzielczości i skalowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz porównać?

 

Skoro chcesz pracować w natywnej rozdziałce i skalować appki w Windows, to właściwie ważne jest tylko to, by appka się skalowała. Będzie ostra tak czy inaczej, 2K na 32" to to samo co FHD na 27" 16:9 czy 24" 16:10. Nie ma tragedii. W 4K jest oczywiście lepiej, no ale...

 

Co innego gdybyś chciał działać bez skalowania - ale to bez sensu, bo dla większości jak się patrzy po komentarzach, to albo wszystko jest za małe (4K) albo nieco większe (2K) ale rozpikselowane - albo działać w niższej rozdzielczości (ale wtedy najlepiej wypada tylko FHD na 4K z inteeger, dla zdrowych pewnie tylko na 27", bo przy 32" też będą widzieć same piksele)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz pracować w natywnej rozdziałce i skalować appki w Windows, to właściwie ważne jest tylko to, by appka się skalowała.

Dokładnie tak. Najlepsze co można zrobić, to na obecnym ekranie ustawić jakieś skalowanie (np. 125%) i zobaczyć, czy aplikacje których używamy poprawnie się wyświetlają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...