Skocz do zawartości
SzySzaa

Pomoc w wyborze laptopa do 3000zł(Autocad,catia,projektowanie)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jako że w laptopach jestem średni prosiłbym was o pomoc.

Potrzebuję kupić laptop do 3000zł max czysto pod studia(autocad,projektowanie , catia) oraz proste sprawy codzienne, poczta itp itd.

Fajnie byłoby gdyby nie był jakoś mega ciężki.

 

Przeglądałem kilka tematów niestety w większości jak były fajne lapki to miały problem z spadkiem taktowania procka z 3.0 do 800mhz.

Akurat dotyczyło to i5 . Stąd też chciałem się was poradzić żeby nie władować się na minę..

 

Z góry dzięki za pomoc !

Edytowane przez SzySzaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem kilka tematów niestety w większości jak były fajne lapki to miały problem z spadkiem taktowania procka z 3.0 do 800mhz.

 

Nie przesadzaj, nie ma takich laptopów ;) Ale jeśli chcesz laptop wydajny to trzeba pogodzić się z tym, że w większości przypadków będzie on gamingowy.

 

Jeśli chcesz coś naprawdę wydajnego, przy okazji mega opłacalnego ale przebolejesz wygląd który nie każdemu pasuje do gustu, to:

 

HP Pavilion Gaming R5-3550H/16GB/512 GTX1650 144Hz - 3249 zł, z voucherem HP 2849 zł

 

Procesor wydajny, laptop z dobrym chłodzeniem, matryca rewelacyjna - wysoka jasność, odwzorowanie kolorów , o 144Hz nie wspominając ale to akurat nieistotne dla Ciebie).

Jest już 16 GB RAM w Dual Channel - do CAD obowiązek. Jest też duży dysk SSD i wolne miejsce na kolejny.

 

Co do vouchera HP - na pewno już widziałeś bo jest w każdym temacie, jak nie to rozpisze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, nie ma takich laptopów ;) Ale jeśli chcesz laptop wydajny to trzeba pogodzić się z tym, że w większości przypadków będzie on gamingowy.

 

Jeśli chcesz coś naprawdę wydajnego, przy okazji mega opłacalnego ale przebolejesz wygląd który nie każdemu pasuje do gustu, to:

 

HP Pavilion Gaming R5-3550H/16GB/512 GTX1650 144Hz - 3249 zł, z voucherem HP 2849 zł

 

Procesor wydajny, laptop z dobrym chłodzeniem, matryca rewelacyjna - wysoka jasność, odwzorowanie kolorów , o 144Hz nie wspominając ale to akurat nieistotne dla Ciebie).

Jest już 16 GB RAM w Dual Channel - do CAD obowiązek. Jest też duży dysk SSD i wolne miejsce na kolejny.

 

Co do vouchera HP - na pewno już widziałeś bo jest w każdym temacie, jak nie to rozpisze więcej.

 

 

Ok dzięki za propozycję , mam nadzieję że laptop posłuży dobrze i nie będzie z nim problemów xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś problem ze zdobyciem tego nr seryjnego żeby otrzymać voucher, to możesz zainteresować się jeszcze tym Asusem procesor ten sam co HP, matryca... to w sumie taki ulepszony TN, ips wygrywa według mnie, no i układ graficzny jest słabszy. Ten model w sumie podsyłam w ramach alternatywy, ale na Twoim miejscu postarałbym się zdobyć ten voucher od HP, bo to jest dobra maszynka :D tego asusa w sumie podsyłam po to abyś miał jakiś "punkt odniesienia" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...