Skocz do zawartości
elolve

Problem z tabletem graficznym

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam duży kłopot z użytkowaniem tabletu. Jest to Huion 1060plus. Otóż jak podłączę tablet i wgram sterowniki to niby wszystko jest ok, ale w niektórych programach występuje duże opóźnienie jak używam myszki. Kłopot znika jak usunę sterowniki. Próbowałem różnych wersji sterowników, tych co były dodane do urządzenia i tych z internetu. Z programów to głównie chodzi mi o COREL DRAW x6 i Photoshop CS4. W autocad i solidworks nie stwierdziłem takich problemów, a przynajmniej nie zauważyłem.

Dodatkowo mogę dodać, że nawet w exelu to występuje przy zwykłym zaznaczaniu komórek.

 

W corel draw jak narysuje zwykłą krzywą, przy pomocy tabletu, zaznaczam węzeł, który chce przenieść w inne miejsce to jest opóźnienie.

 

I jak pisałem jak usunę sterowniki to już wszystko jest ok. Tablet kupiłem około roku temu, wtedy nie poradziłem sobie z problemem i przestałem go używać. Teraz z wiadomych powodów chciałbym do niego wrócić. Proszę o jakieś wskazówki i pomoc.

 

Jest to o tyle denerwujące, że np. do corela zdecydowanie wolę myszkę niż tablet.

 

Czyli jak zainstaluję tablet to mogę rysować "długopisikiem, ale myszką już tylko z opóźnieniem. A chciałbym jednym i drugim naprzemiennie.

 

Win 10 64

16gb ram ddr4

ryzen 5 2600

rx 570 8gb

ssd

 

pozdrawiam,

dzięki za pomoc

Edytowane przez elolve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...