Skocz do zawartości
raidmaster

Zestaw ~10k do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna takiego zestawu:

 

KARTA GRAFICZNA

Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-N208SGAMING OC-8GC 2.0)

3 849 zł

 

PROCESOR

AMD Ryzen 7 3800X, 3.9GHz, 32 MB, BOX (100-100000025BOX)

1 579 zł

PŁYTA GŁÓWNA

MSI MPG X570 GAMING PLUS

899 zł

 

RAM

G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GTZR)

536,19 zł

ZASILACZ

SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (SPC169)

407 zł

OBUDOWA

SilentiumPC Armis AR7 TG (SPC221)

421,99 zł

 

DYSK SSD

Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 2280 PCIe Gen3 x4 NVMe (MZ−V7S1T0BW)

979 zł

 

MONITOR

Monitor BenQ ZOWIE XL2411P

879 zł

 

Cel: do gier, VR, być może streaming. Nie interesuje mnie ŻADNE OC. Chce zamówić powyższy zestaw i "naparzać". Dyski "magazynowe" już posiadam.

 

Pytania:

1. Czy warto wywalać 3k na GPU. Pytanie o odczuwalną różnicę. Grać będę na rozdzielczościach wspieranych przez monitor w zestawie.

2. Czy warto dopłacić do np. RAM cl17?

3. Czy w zestawie czegoś brakuje / są jakieś niekompatybilności. Czy z CPU dołączona jest pasta czy trzeba jeszcze dołożyć?

4. Jak zmieniają się ceny podzespołów na przestrzeni ostatnich miesięcy (corona)? Ciekawi mnie czy będą maleć (bo nie będzie miał kto kupować i będą nadwyżki) czy zwiększą się (bo cośtam :P)

 

Proszę o ocenę i ew. odpowiedź na powyższe pytania.

Będę dokonywał zakupu przez morele, proszę o linki z moreli (albo nie - z jakiegoś powodu są blokowane - więc nazwy).

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez raidmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma sensu dopłacać względem 3700X do 3800X.

 

Przepłacony SSD, nieopłacalny zasilacz i obudowa w tych przedziałach cenowych i brak chłodzenia a cooler BOX w tym budżecie to głupota.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem kupna takiego zestawu:

 

KARTA GRAFICZNA

Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-N208SGAMING OC-8GC 2.0)

3 849 zł

 

PROCESOR

AMD Ryzen 7 3800X, 3.9GHz, 32 MB, BOX (100-100000025BOX)

1 579 zł

PŁYTA GŁÓWNA

MSI MPG X570 GAMING PLUS

899 zł

 

RAM

G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GTZR)

536,19 zł

ZASILACZ

SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (SPC169)

407 zł

OBUDOWA

SilentiumPC Armis AR7 TG (SPC221)

421,99 zł

 

DYSK SSD

Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 2280 PCIe Gen3 x4 NVMe (MZ−V7S1T0BW)

979 zł

 

MONITOR

Monitor BenQ ZOWIE XL2411P

879 zł

 

Cel: do gier, VR, być może streaming. Nie interesuje mnie ŻADNE OC. Chce zamówić powyższy zestaw i "naparzać". Dyski "magazynowe" już posiadam.

 

Pytania:

1. Czy warto wywalać 3k na GPU. Pytanie o odczuwalną różnicę. Grać będę na rozdzielczościach wspieranych przez monitor w zestawie.

2. Czy warto dopłacić do np. RAM cl17?

3. Czy w zestawie czegoś brakuje / są jakieś niekompatybilności. Czy z CPU dołączona jest pasta czy trzeba jeszcze dołożyć?

4. Jak zmieniają się ceny podzespołów na przestrzeni ostatnich miesięcy (corona)? Ciekawi mnie czy będą maleć (bo nie będzie miał kto kupować i będą nadwyżki) czy zwiększą się (bo cośtam :P)

 

Proszę o ocenę i ew. odpowiedź na powyższe pytania.

Będę dokonywał zakupu przez morele, proszę o linki z moreli (albo nie - z jakiegoś powodu są blokowane - więc nazwy).

Z góry dziękuję za pomoc.

1.tak ja mam ciut słabszy RTX2080 podkręcony do Super i w 1440p z włączonym ray Tracingiem już sie dusi.Do grania z RT to takie minimum RTX2080.

Oczywiscie do FHD wystarcza.

2.jak już to cl15,cl14 ale lepiej podkręcić np.do 3600 mhz ryzeny lubią herze na ramie.

3.jest pasta ale lepiej zmienić na cos lepszego np.grizzly i chłodzenie boksowe na cos chłodniejszego i cichszego.

4.tego nie wiem mam juz kompletny zestaw narazie nic nie kupuje czekam na nowe karty graficzne bo obecna mnie nie zadawala a wydawac 5 tysiecy na titanium nie widze sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dopłacać względem 3700X do 3800X.

 

Przepłacony SSD, nieopłacalny zasilacz i obudowa w tych przedziałach cenowych i brak chłodzenia a cooler BOX w tym budżecie to głupota.

Zgadzam sie po co 750w zasilacz wystarczy pożądny 550w np Seasonic Focus obecnie hardware nie pobiera aż tyle prądu, obudowa mniejsza Armis5, dysk SSd nvme samsungi drogie może lepiej adata,corsair,patriot etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W takim budżecie wypadałoby dać lepszą obudowę np. Phanteks a nie SilentiumPC. Fortis 3 RGB dałem bo autor proponował dobrze wyglądający zestaw a ja dałem ten Fortis by zestaw dobrze wyglądał. Zasilacz dałem z zapasem a SSD 2TB od ADATY a nie przepłacać za Samsungi które są brane np. do celów zarobkowych np. zawodowy montaż 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiesz..ten tego...Ja zacznę od tego ,że jak nie potrzebujesz robić OC, to po co Ci płyta X570? Równie dobrze można wybrać B450 ,która w większości przypadków ma to samo. RAM fajnie byłoby wyciągnąć 3600Mhz na opóźnieniach CL14. (Tak wyższe CL nie jest fajne ,tylko niższe). Do CPU musi być adekwatne chłodzenie np BQ Dark Rock Pro 4 ,Noctua D14/D15 czy inne ,które da rade sprawnie (i cicho) schłodzić to CPU + dobra pasta np Thermar Grizly (nie pamietam nazwy co dalej) a do GPU to przeginka do FullHD. Ja wiem ,że ma on 144Hz ,ale przy tej rozdzielczości GPU będzie się nudzić.

 

Na moje może być tak:

 

CPU: Ryzen 7 3800X (1579zł) + SilentiumPC Grandis 2 XE1436 (184zł) + Thermal Grizzly Kryonaut 1g (28zł)

 

To daje nam = 1791zł za całą jednostkę CPU z chłodzeniem i najlepszą pastą na rynku.

 

RAM: Crucial Ballistix RGB Black 3600Mhz CL16 (BL2K8G36C16U4BL) = 529zł

 

MOBO: MSI B450 TOMAHAWK MAX = 595zł

 

SSD: Jest ok

 

PSU:SeaSonic Focus Plus Platinum 650W (FOCUS-PX-650) = 585zł (Wyższa sprawność enerhetyczna "Platinum")

 

Obudowa: Jest ok tylko należy zadbać o wentylacje

 

GPU: Pod FullHD 144Mhz wystarczy RTX2070/60 SUPER czy nie lub nawet coś pokroju RX5700 ,więc wybór jest naprawdę spory i o wiele tańszy

 

Asus Dual GeForce RTX 2070 Gaming Evo (90YV0CN0-M0NA00) = 2103zł

 

To daje nam razem jakieś 7900zł i wolałbym kupić większy monitor i dołożyć do niego tysiaka i tak byś miał jeszcze tysiąc na lepsze wentyle do obudowy czy dołożyć sobie te 500zł do GPU ,RAMU czy czegokolwiek.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wkleić chłodzenie w oryginalnym poście (na początku wkleiłem link ale forum zabrania)

 

CHŁODZENIE

CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 (BK022)

365 zł

Edytowane przez raidmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najpierw pytania:

1. Warto nie warto - kwestia dyskusyjna, tak czy owak powinieneś wykorzystać jej moc

2. Nie, im niższy CL (opóźnienie), tym lepiej

3. Przydałoby się inne, niżeli BOXowe chłodzenie do tego procka, ogólnie przydałoby się go zmodyfikować

4. Cały czas idą w górę, a podwyżek końca nie widać, niestety

 

Co do samego zestawu, radziłbym iść w taki setup - https://www.x-kom.pl/lista/qswtnhsl3

W porównaniu do Twojego zestawu zyskujesz:

- dużo lepszy monitor na nano-IPS, z HDRem, WQHD i 144Hz

- 2x więcej RAM

- płytę główną z lepszą sekcją zasilania

- chłodzenie na CPU, które sprawi, że ten 3700X będzie mógł boostować wyżej od 3800X na BOXie

- lepszy zasilacz

- nie przepłacasz za GPU, nadal masz spoko model z dobrym chłodzeniem

- obudowa to w zasadzie to samo, ale z meshem, czyt. lepszą wentylacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw po zasugerowanych zmianach - trochę mix waszych sugestii + dostępność w sklepie (nie chcę czekać)

 

KARTA GRAFICZNA

MSI GeForce RTX 2080 SUPER Gaming X Trio 8GB GDDR6 (RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO)

3 883 zł

 

PROCESOR

AMD Ryzen 7 3800X, 3.9GHz, 32 MB, BOX (100-100000025BOX)

1 579 zł

 

PŁYTA GŁÓWNA

MSI B450 TOMAHAWK MAX

595 zł

 

DYSK SSD

Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 2280 PCIe Gen3 x4 NVMe (MZ−V7S1T0BW)

979 zł

 

RAM

Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (CMW16GX4M2C3200C16)

499 zł

 

ZASILACZ

SeaSonic FOCUS GX-650 (FOCUS-GX-650)

475 zł

 

OBUDOWA

SilentiumPC Signum SG7V TG (SPC249)

329 zł

 

CHŁODZENIE CPU

SilentiumPC Fortis 3 RGB (SPC245)

189 zł

 

MONITOR

BenQ ZOWIE XL2411P

879 zł

 

Komentarz do zmian.

1. Procek zostawiłem. Stówka różnicy to nie dużo

2. Zmieniłem RAM na Corsair - z uwagi na to, że poprzedniego zabrakło.

3. Zasilacz, obudowa, chłodzenie -> wg sugestii. Chłodzenia oryginalnie zapomniałem wkleić (ale było). Zmienione na j/w, nie wiem czy to to samo co proponowane, główne kryterium - dostępność.

4. Zostawiłem dysk Samsunga -> Ten dysk AData ma parę niepozytywnych opinii (awaryjne po pewnym czasie). Za to samsung ma bardzo dobre (poza ceną, ale to mogę łyknąć). Jeśli macie jeszcze inne sugestię mogę zmienić.

EDIT: Kompa też używam czasem do pracy - szczególnie teraz (corona), więc może się przydać (programista)

5. Nie chcę monitora większego niż 24' (Będę miał 2 monitory, jeden ze starego kompa). Zależy mi głównie na 144Hz. Mogę ew. wziąć inny model, ten mi się najbardziej podoba wyglądem. (Imo AOC 24G2U/BK 23,8" IPS ma brzydki stojak)

 

Pytania:

1. Czy to co jest będzie OK?

2. Odnośnie RAM zauważyłem że są 2 składowe, MHz i CL, ale gdy MHz rośnie to CL wzrasta (opóźnienia rosną ze wzrostem częstotliwości?). Gdzie jest sweet spot?

 

Raz jeszcze zaznaczam, że nie chcę NIC podkręcać.

Reszta wg sugestii bez dodatkowego komentarza.

Poproszę o okejkę, chcę to klepnąć do jutra.

Edytowane przez raidmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem tak. Nie wiem czy jest sens wydawania 10 000 zł na zestaw pod monitor 1080p 144 Hz.

Mobo B450 Tomahawk w chorej cenie. Dopłata do EVO Plus w zestawie do gier bez sensu moim zdaniem. Pamięci cena kosmos.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw po zasugerowanych zmianach - trochę mix waszych sugestii + dostępność w sklepie (nie chcę czekać)

 

KARTA GRAFICZNA

MSI GeForce RTX 2080 SUPER Gaming X Trio 8GB GDDR6 (RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO)

3 883 zł

 

PROCESOR

AMD Ryzen 7 3800X, 3.9GHz, 32 MB, BOX (100-100000025BOX)

1 579 zł

 

PŁYTA GŁÓWNA

MSI B450 TOMAHAWK MAX

595 zł

 

DYSK SSD

Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 2280 PCIe Gen3 x4 NVMe (MZ−V7S1T0BW)

979 zł

 

RAM

Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (CMW16GX4M2C3200C16)

499 zł

 

ZASILACZ

SeaSonic FOCUS GX-650 (FOCUS-GX-650)

475 zł

 

OBUDOWA

SilentiumPC Signum SG7V TG (SPC249)

329 zł

 

CHŁODZENIE CPU

SilentiumPC Fortis 3 RGB (SPC245)

189 zł

 

MONITOR

BenQ ZOWIE XL2411P

879 zł

 

Komentarz do zmian.

1. Procek zostawiłem. Stówka różnicy to nie dużo

2. Zmieniłem RAM na Corsair - z uwagi na to, że poprzedniego zabrakło.

3. Zasilacz, obudowa, chłodzenie -> wg sugestii. Chłodzenia oryginalnie zapomniałem wkleić (ale było). Zmienione na j/w, nie wiem czy to to samo co proponowane, główne kryterium - dostępność.

4. Zostawiłem dysk Samsunga -> Ten dysk AData ma parę niepozytywnych opinii (awaryjne po pewnym czasie). Za to samsung ma bardzo dobre (poza ceną, ale to mogę łyknąć). Jeśli macie jeszcze inne sugestię mogę zmienić.

EDIT: Kompa też używam czasem do pracy - szczególnie teraz (corona), więc może się przydać (programista)

5. Nie chcę monitora większego niż 24' (Będę miał 2 monitory, jeden ze starego kompa). Zależy mi głównie na 144Hz. Mogę ew. wziąć inny model, ten mi się najbardziej podoba wyglądem. (Imo AOC 24G2U/BK 23,8" IPS ma brzydki stojak)

 

Pytania:

1. Czy to co jest będzie OK?

2. Odnośnie RAM zauważyłem że są 2 składowe, MHz i CL, ale gdy MHz rośnie to CL wzrasta (opóźnienia rosną ze wzrostem częstotliwości?). Gdzie jest sweet spot?

 

Raz jeszcze zaznaczam, że nie chcę NIC podkręcać.

Reszta wg sugestii bez dodatkowego komentarza.

Poproszę o okejkę, chcę to klepnąć do jutra.

To nadal overpriced zestaw, bo realnie ten Gaming X nie ma przewagi nad Tripple Fanem takiej, by dopłacać bagatela 900zł do niego...

Dodatkowo Tomahawk w chorej cenie, Corsairy, które lubią się gryźć z Ryzenami, no i jest ich 2x mniej niżeli w zestawie, który proponowałem, tak jak Caps wspomniał, pakowanie tu Evo Plus nie ma sensu, jeżeli nie masz zamiaru naprawdę katować tego SSD. Na koniec zostaje sprawa "tylko" Fortisa 3 zamiast Poleconego przeze mnie Navisa 360 no i zostanie przy tak słabym monitorze...

1. J.w.

2. Sweet spot dla Zen2 to 3777MHz CL17, ale w zasadzie poleciłem Ci identyczną opcję, czyli 3600MHz CL16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram lepiej kupić 2x 8gb niż jedna 16gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Qxi: Polecana przez Ciebie płyta jest droższa niż aktualna, a wspominasz chorą cenę aktualnej. Zakładam że masz na myśli stosunek jakość / cena. W opisie RAM podanych przez Ciebie "dla overclockerów". Nie bawię się w OC. Dysk PNY - brak w sklepie - poza tym nigdy nie słyszałem o tej firmie - więc mam obawy.

2. Podajcie alternatywę dla dysku, RAM i tańszej karty (nazwy modeli). Pisanie że coś zbyt drogie mi wiele nie pomaga bo jestem raczej zielony w temacie.

3. Nie chcę chłodzenia wodnego, proszę o alternatywę dla konwencjonalnego chłodzenia.

 

Jeśli czegoś nie wybrałem z waszych propozycji to najprawdopodobniej nie ma tego na stanie.

10k to elastyczny budżet - interesuje mnie dobrze uargumentowany stosunek jakość / cena / oczekiwania.

Najważniejsze to by zestaw pracował dobrze out of the box.

Zamawiam sprzęt z montażem z moreli. Interesuje mnie dostępność < 3 dni. Idealnie gdyby propozycje były stamtąd

Edytowane przez raidmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Qxi: Polecana przez Ciebie płyta jest droższa niż aktualna, a wspominasz chorą cenę aktualnej. Zakładam że masz na myśli stosunek jakość / cena. W opisie RAM podanych przez Ciebie "dla overclockerów". Nie bawię się w OC.

2. Podajcie alternatywę dla dysku, RAM i tańszej karty (nazwy modeli). Pisanie że coś zbyt drogie mi wiele nie pomaga bo jestem raczej zielony w temacie.

3. Nie chcę chłodzenia wodnego, proszę o alternatywę dla konwencjonalnego chłodzenia.

 

Jeśli czegoś nie wybrałem z waszych propozycji to najprawdopodobniej nie ma tego na stanie.

10k to elastyczny budżet - interesuje mnie dobrze uargumentowany stosunek jakość / cena / oczekiwania.

Zamawiam z moreli. Interesuje mnie dostępność < 3 dni.

1. Tak, chodzi mi o stosunek możliwości do ceny. Co do RAM - w opisie może pisać cokolwiek, wystarczy, że włączysz profil XMP (jak przy KAŻDYCH innych) i tyle, nie musisz się bawić w OC :)

2. Masz w moim zestawie, ale napiszę w takim razie tutaj - CS3030 1TB, Crucial 2x16GB 3000MHz CL15 / G.SKILL 2x16GB 3200MHz CL16 Trident Z, RTX 2080 Super Tripple Fan (3k na xkomie)

3. Mógłbym zapytać dlaczego, ale jeżeli nie chcesz... To Noctua NH-D15 Chromax będzie spoko, tylko wtedy raczej szukaj RAM'ów bez wysokich radiatorów (więc szukaj takich, jak w/w Cruciale)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę mógłbym zmienić na proponowaną Asus TUF GAMING X570-PLUS.

 

Niestety ale wszystkie pozostałe propozycje są niedostępne (Noctua NH-D15 Chromax) lub mają długi czas oczekiwania (Crucial 2x16GB 3000MHz CL15 / G.SKILL 2x16GB 3200MHz CL16 Trident Z)

 

Tak jak pisałem - nie mam zaufania co do producenta PNY. Oólnie nie wydaje mi się żebym potrzebował 32 GB RAM (ale mogę się mylić).

 

Nie będę zamawiał z X-Kom - nie trawię tego sklepu i mam same złe doświadczenia.

 

Co do karty graficznej - tu jestem niezdecydowany. Jakieś porównanie wydajnościowe %?

 

Może jakieś inne propozycje?

Edytowane przez raidmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę mógłbym zmienić na proponowaną Asus TUF GAMING X570-PLUS.

 

Niestety ale wszystkie pozostałe propozycje są niedostępne (Noctua NH-D15 Chromax) lub mają długi czas oczekiwania (Crucial 2x16GB 3000MHz CL15 / G.SKILL 2x16GB 3200MHz CL16 Trident Z)

 

Tak jak pisałem - nie mam zaufania co do producenta PNY. Oólnie nie wydaje mi się żebym potrzebował 32 GB RAM (ale mogę się mylić).

 

Nie będę zamawiał z X-Kom - nie trawię tego sklepu i mam same złe doświadczenia.

 

Co do karty graficznej - tu jestem niezdecydowany. Jakieś porównanie wydajnościowe %?

 

Może jakieś inne propozycje?

Z długim czasem oczekiwania - cóż, taki dziwny czas...

 

Nie masz zaufania bo? Co do ilości RAM - takie ilości jestem w stanie zapchać przeglądarką, więc jest to dosyć indywidualne - ale może się przydać

 

Twoja strata w sumie, bo aktualnie Morele mają wyższe ceny i mniejszy wybór towaru.

 

Kwestia nawet porównania zegarów, różnice zamkną się w granicach paru procent między niereferentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz naprawdę grać w 1080p 144 Hz, to złóż sobie zestaw z Ryzen 5 3600 i RTX 2060 Super, RX 5700XT i maks RTX 2070 Super. Opłacalność zakupu RTX 2080 Super za 4 papcie pod 1080p - bliska zeru.

 

Taki zestaw j/w i tak wystarczy Ci do 1080p na długi okres czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, po dłuższym zastanowieniu (i przekonaniu) uznałem, że jednak wezmę większy i lepszy monitor.

 

KARTA GRAFICZNA

MSI GeForce RTX 2080 SUPER Gaming X Trio 8GB GDDR6 (RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO)

3 883 zł

 

PROCESOR

AMD Ryzen 7 3700X, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000071BOX)

1 579 zł

 

PŁYTA GŁÓWNA

MSI B450 TOMAHAWK MAX

595 zł

 

DYSK SSD

Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 2280 PCIe Gen3 x4 NVMe (MZ−V7S1T0BW)

979 zł

 

RAM

G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GTZR)

499 zł

 

ZASILACZ

SeaSonic FOCUS GX-650 (FOCUS-GX-650)

475 zł

 

OBUDOWA

SilentiumPC Signum SG7V TG (SPC249)

329 zł

 

CHŁODZENIE CPU

SilentiumPC Fortis 3 RGB (SPC245)

189 zł

 

MONITOR

Asus TUF Gaming VG27BQ

1 950,12 zł

 

Zbiłem procka bo faktycznie wszędzie polecają 3700.

Monitor (polecony z zewnątrz) powinien pozwolić w pełni wykorzystać potencjał karty.

Monitor trochę podbił budżet ale przeżyję :P

Wiem, że ciągle się upieram przy dysku Samsunga, ale tyle pozytywnych opinii nie może się mylić. Mam dodatkowo stare dyski + jak pisałem, może się przydać do pracy.

Chłodzenie wydaje mi się ok. Na zagranicznych forach wspominają, że te super coolery to przesada. Tak jak pisałem - nie będę nic podkręcał.

 

Proszę o finalne opinie. Dzięki za pomoc Panowie, bardzo pomogliście.

Edytowane przez raidmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z monitorem zerknij na LG 27GL850-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz. Złożyłem ten zestaw tutaj: https://pcpartpicker.com/list/xwcM6R i pojawia się ostrzeżenie o BIOS-ie: "Some AMD B450 chipset motherboards may need a BIOS update prior to using Matisse CPUs. Upgrading the BIOS may require a different CPU that is supported by older BIOS revisions."

 

Trochę mnie to martwi. Nie chciałbym się bawić w upgrade BIOS-u. Ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, po dłuższym zastanowieniu (i przekonaniu) uznałem, że jednak wezmę większy i lepszy monitor.

 

KARTA GRAFICZNA

MSI GeForce RTX 2080 SUPER Gaming X Trio 8GB GDDR6 (RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO)

3 883 zł

 

PROCESOR

AMD Ryzen 7 3700X, 3.6GHz, 32 MB, BOX (100-100000071BOX)

1 579 zł

 

PŁYTA GŁÓWNA

MSI B450 TOMAHAWK MAX

595 zł

 

DYSK SSD

Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 2280 PCIe Gen3 x4 NVMe (MZ−V7S1T0BW)

979 zł

 

RAM

G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GTZR)

499 zł

 

ZASILACZ

SeaSonic FOCUS GX-650 (FOCUS-GX-650)

475 zł

 

OBUDOWA

SilentiumPC Signum SG7V TG (SPC249)

329 zł

 

CHŁODZENIE CPU

SilentiumPC Fortis 3 RGB (SPC245)

189 zł

 

MONITOR

Asus TUF Gaming VG27BQ

1 950,12 zł

 

Zbiłem procka bo faktycznie wszędzie polecają 3700.

Monitor (polecony z zewnątrz) powinien pozwolić w pełni wykorzystać potencjał karty.

Monitor trochę podbił budżet ale przeżyję :P

Wiem, że ciągle się upieram przy dysku Samsunga, ale tyle pozytywnych opinii nie może się mylić. Mam dodatkowo stare dyski + jak pisałem, może się przydać do pracy.

Chłodzenie wydaje mi się ok. Na zagranicznych forach wspominają, że te super coolery to przesada. Tak jak pisałem - nie będę nic podkręcał.

 

Proszę o finalne opinie. Dzięki za pomoc Panowie, bardzo pomogliście.

Ale żeś się uparł na tego Gaming X'a, jak na morelach to możesz wziąć 2080 Super Gaming Pro OC, niczym nie odbiega od propozycji MSI, do tego nadal przydałoby się te 32GB RAM, skoro masz pracować i dlatego zostawiasz Samsunga. Jak już tak nie chcesz X570, to weź B450 Pro 4, oszczędzasz 2 stówy, nie tracisz w zasadzie nic wartego tych 2 stów. Nie wiem kto pisze i o jakich coolerach pisze, ale najwidoczniej nie rozumie, jak działa PBO na Zen2...

Monitor możesz nadal rozważyć ten, który poleciłem Ci zarówno ja, jak i Caps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś się uparł na tego Gaming X'a, jak na morelach to możesz wziąć 2080 Super Gaming Pro OC, niczym nie odbiega od propozycji MSI, do tego nadal przydałoby się te 32GB RAM, skoro masz pracować i dlatego zostawiasz Samsunga. Jak już tak nie chcesz X570, to weź B450 Pro 4, oszczędzasz 2 stówy, nie tracisz w zasadzie nic wartego tych 2 stów. Nie wiem kto pisze i o jakich coolerach pisze, ale najwidoczniej nie rozumie, jak działa PBO na Zen2...

Monitor możesz nadal rozważyć ten, który poleciłem Ci zarówno ja, jak i Caps.

 

Zakładam, że masz na myśli: Palit GeForce RTX 2080 SUPER Gaming Pro OC 8GB (innego PRO OC nie ma).

Chłodzenie zmieniłem na Scythe Mugen 5 (polecone na forum zagr). Nie wierzę że bez podkręcania dedykowane chłodzenie może powodować jakieś problemy.

Będę monitorował sytuację z temperaturami - może jestem szalony, ale jak dedyk sobie nie poradzi to jak ludzie jadą na BOXowych...

Między dopłaceniem do dysku and wzięciem chłodzenia wodnego tylko po to żeby było wodne to jak dla mnie lepiej wziąć dysk... Cóż, co kto lubi.

RAM-u sobie dokupię jakby mi zabrakło - nie jest to problem.

Monitor rozważę, wygląda OK.

Edytowane przez raidmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz na myśli: Palit GeForce RTX 2080 SUPER Gaming Pro OC 8GB (innego PRO OC nie ma).

Chłodzenie zmieniłem na Scythe Mugen 5 (polecone na forum zagr). Nie wierzę że bez podkręcania dedykowane chłodzenie może powodować jakieś problemy.

Będę monitorował sytuację z temperaturami - może jestem szalony, ale jak dedyk sobie nie poradzi to jak ludzie jadą na BOXowych...

Między dopłaceniem do dysku and wzięciem chłodzenia wodnego tylko po to żeby było wodne to jak dla mnie lepiej wziąć dysk... Cóż, co kto lubi.

RAM-u sobie dokupię jakby mi zabrakło - nie jest to problem.

Monitor rozważę, wygląda OK.

Tak, właśnie tego Palita mam na myśli.

Nie będzie powodowało problemów, tyle, że AiO pozwoli Ci więcej wycisnąć nawet w stocku z CPU i nie chodzi o to, żeby było "tylko wodne" ale wydajniejsze niż to, które chcesz wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...