Skocz do zawartości
forumowicz-a55

Używany GeForce GTX 1060-6GB albo Nowy GTX 1650 Super 4GB

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

jak w temacie -używka GTX 1060-6GB z allegro -ryzyko, bo ktoś mógł ostro ją traktować no i bez gwarancji;

ALBO

Nowy GTX 1650 Super 4GB np. taki ZOTAC Gaming TWIN FAN

 

Ten pierwszy ma 2GB więcej VRAMu, jak padnie strata 700zł ---ten drugi 2GB mniej VRAMu, chyba mniejsze o minimum 20-30 Wat zapotrzebowanie na prąd oraz spokój na 3 lata jakby padnął. ALe może mniej wydajny oraz przez mniej VRamu mniej przyszłościowy ???

 

dzięki i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1650 Super jest tak samo jeśli nie odrobinę szybszy od GTX 1060 6GB

 

albo RX 5500 xt za 10 złotych więcej

MSI Radeon RX 5500 XT MECH OC 4GB

[do Radeonów x-kom dodaje jeszcze gry]

 

jak już Cie bardzo bolą te 4 GB to GTX 1660 (RX 5500 XT występuje w wersji 8GB ale jest wolniejszy)

 

E: chociaż za 879,00 zł można mieć również PowerColor Radeon RX 590 Red Dragon 8GB

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx1060 bym odradzał. Ta karta starzeje się teraz w zastraszającym tempie. 1650 też to do padnie, ale pewnie z rocznym poślizgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam kupuję zazwyczaj używki, tak w tym przypadku - jak masz dać z 550zł za zajechanego gtx 1060, to bezpieczniej:

https://www.x-kom.pl/p/529138-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gtx-1650-super-tuf-gaming-oc-4gb-gddr6.html

 

Chyba, że znalazłbyś 1060 od osoby prywatnej w jakiejś cenie poniżej rynkowej, ale z tym może być ciężko ;)

 

A co do vram, trudno to ocenić, przy tych poziomach wydajności 4gb vs 6gb nie powinno robić większej różnicy - na testach 1650s wypada raczej trochę lepiej od 1060, nawet w tytułach które przy danych ustawieniach teoretycznie wykorzystują ponad 4gb.

Edytowane przez cambolio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim!

a co myślicie o takim rozwiązaniu:

Zamiast kupować za 800zł nówkę 1650-super 4GB ---to kupiłbym za połowę czyli 400zł używanego Radeona rx 480 ---też bym miał te 4GB a za 2 lata kupić znowu za 400-500zł jakąś inną używkę?

co Wy na to ?

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx w tym wypadku to wyższa wydajność, niższy pobór prądu, spokój na 3 lata, wyższa cena przy sprzedaży,

Rx to niższa cena, wyższy pobór prądu, niższa wydajność, większe ryzyko, że karta padnie.

 

Jakbyś kupował na parę miesięcy i za ten czas chciał kupić coś mocnego - to powiedzmy, że spoko, ale jak na dwa lata wybrałbym nową kartę.

No i taki gtx będzie za te 2 lata pewnie ze 4 stówki wart, więc wtedy sprzedajesz go, dokładasz 4 i masz coś nowego, rx będzie wart mniej, o ile dotrwa, więc będziesz musiał dołożyć więcej - grając przez 2 lata z trochę niższym komfortem niż gdybyś miał gtx.

Edytowane przez cambolio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 6 GB - jeśli używany (a chociaż z gwarancją?) kosztuje 550 zł to mimo wszystko mi się to widzi dużo.

RX5500 - w tej samej cenie co 1650S nie ma sensu.

1650s - najsensowniejszy wybór w tej klasie spośród nowych (przynajmniej patrząc na nie-promocyjne ceny).

RX 5x0 używany - kupiłbym tylko z gwarancją, nie starsze niż z końcówki 2018 roku - wtedy się skończyło kopanie. Wg mnie taka karta kupiona ze sklepu po zakończeniu sensu kopania jest bezpieczna. Są wersje 8 GB, co na pewno jest plusem. I faktycznie one cenowo są korzystne te karty.

 

Przy zasilaczu z sygnaturki o zużycie prądu nie musisz się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 6 GB - jeśli używany (a chociaż z gwarancją?) kosztuje 550 zł to mimo wszystko mi się to widzi dużo.

RX5500 - w tej samej cenie co 1650S nie ma sensu.

1650s - najsensowniejszy wybór w tej klasie spośród nowych (przynajmniej patrząc na nie-promocyjne ceny).

RX 5x0 używany - kupiłbym tylko z gwarancją, nie starsze niż z końcówki 2018 roku - wtedy się skończyło kopanie. Wg mnie taka karta kupiona ze sklepu po zakończeniu sensu kopania jest bezpieczna. Są wersje 8 GB, co na pewno jest plusem. I faktycznie one cenowo są korzystne te karty.

 

Przy zasilaczu z sygnaturki o zużycie prądu nie musisz się martwić.

dzięki

szkoda mi trochę dawać za nowego 1650-S aż 750zł ---ma on tylko 4GB

dlatego zdecyduję się chyba na rx'a 480 (4 lub 8GB).

Mam teraz małe pytanko -proszę o informację czy da się zrobić undervolting rx'a 480, tak żeby nie stracić wiele na wydajności a obniżyć zużycie prądu (obniżyć rachunki za prąd) :question:

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 759 zl masz RX 580 8GB jak tak nie chcesz 4GB 1650 Super

 

Armor nie jest taki zly

https://www.x-kom.pl/p/423565-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-580-armor-8gb-gddr5.html

 

W grach typu BF V czy RDR 2 oraz Doom, Wolfenstein spisze sie fajnie, zauwazalnie lepiej od GTX 1060 6GB

 

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 759 zl masz RX 580 8GB jak tak nie chcesz 4GB 1650 Super

185 Wat w tym rx 580 to dla mnie bardzo dużo jeśli chodzi o zużycie prądu, no i dużej różnicy w porównaniu z rx 480 nie ma -może z 10 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale RX 480 jest stary i duzej roznicy w poborze pradu nie ma. Poza tym ten pobor to w skali roku sa drobne sumy wiec nie wiem o co sie rozchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy obecnie wydać na gtx'a 1060 6GB 600 zł to dużo? albo za dużo ?

ile można by dać za 1060-6gb a ile za rx'a 480 8gb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600zł to za 1060 6gb za dużo, zazwyczaj chodzą gdzieś po około 550zł, chyba, że dorwałbyś sztukę z gwarancją, ale jak poszukasz/potargujesz się idzie trafić za 500zł.

RX 580 8gb podobnie, RX 480 8gb 400-450zł, ale no jak już wcześniej było wspomniane, nastaw się że przy tych wszystkich kartach ryzyko trafienia na mocno zmęczoną kopaniem kartę jest spore ;)

Tego 4gb się tak nie bój, 1650S 4gb i tak jest wydajniejsza od 1060 6gb. Znajomemu wymieniłem ostatnio 1050ti 4GB na 1060 3GB (kupione za 300zł..) i ma w zasadzie w każdej gierce prawie 2x tyle klatek co miał, nie tylko vram się liczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki sam dylemat 2 mce temu,

 

tyle ze wtedy za 1060 6GB w uzywce z gwarancja, trzeba bylo dac 600zl, czasem nawet na licytacjach wiecej

 

kupilem za 720zl 1650S gigabyte windforce i absolutnie nie zaluje..

 

Ale teraz za takie 1650S trzeba dac ponad 800 ( x-kom czy morele juz ponad 900 )

a 1060 upolujesz do 550..

 

300-350zł roznicy to juz bardzo duzo, teraz szukalbym usilnie 1060.

Czasem cos pewnego pojawia sie nawet tu na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czym kierują się ludzie kupujący kartę graficzną z 4GB pojemnością Vram ...

 

Zrobiłem taki mały test

Jaka gra zużywa ile Vram i oto wyniki zaraz po wczytaniu poziomu :

Specjalnie zrobiłem to w rozdzielczości HD bo wyższa nie ma już sensu.

Wszystkie testy w rozdzielczości 1920x1200 z ustawieniami graficznymi na MAX/ULTRA/UBER.

 

Gry:

Control: 5092 MB Vram oraz 3811 MB RAM

Detroit Become Human: 5000 MB Vram i 3300 MB RAM

Wolfenstein Young Blood: 9049 MB Vram i 3900 MB RAM

The Division: 4600 MB Vram i 4200 MB RAM

Overwatch: 2400 MB Vram i 2000 MB RAM

 

I taka ciekawostka:

Gra uruchomiona w 4K detale wszystkie na maximum:

Resident Evil 2 Biochazad REMAKE: 10489 MB Vram ( limit karty graficznej) dodatkowo zaalokowane 3511 MB RAM na Vram i 6590 MB RAM sam proces gry

 

Ciekawe jak poradzi z tym sobie karta z 4GB na pokładzie ...

No w Overwatch pograsz płynnie.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kiepsko sobie poradzi przy takich ustawieniach, ale to bez znaczenia czy będzie miała 4gb czy 40gb, bo szybciej ograniczą ją inne parametry (ROP, TMU, shadery, taktowania, przepustowość), rzadko się zdarza, żeby tym czynnikiem "ograniczającym" była faktycznie pamięć - zauważalne to było chyba najbardziej przy 1060 3gb (która i tak pokonywała np. gtx 970 4gb), gdzie w niektórych grach przy pewnych ustawieniach było widać znaczący spadek fps - ale w takim przypadku wystarczy zazwyczaj zmienić jakąś jedną opcję w grze która zdejmie z karty trochę wykorzystania vram i problemu nie będzie.

Miałem kiedyś 750ti w wersji 4gb, i co z tego, skoro w jakiej grze bym nie patrzył, to ustawienie opcji wykorzystujących ponad ~1800mb było dla karty nie do ogarnięcia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czym kierują się ludzie kupujący kartę graficzną z 4GB pojemnością Vram ...

 

Zrobiłem taki mały test

Jaka gra zużywa ile Vram i oto wyniki zaraz po wczytaniu poziomu :

Specjalnie zrobiłem to w rozdzielczości HD bo wyższa nie ma już sensu.

Wszystkie testy w rozdzielczości 1920x1200 z ustawieniami graficznymi na MAX/ULTRA/UBER.

 

Gry:

Control: 5092 MB Vram oraz 3811 MB RAM

Detroit Become Human: 5000 MB Vram i 3300 MB RAM

Wolfenstein Young Blood: 9049 MB Vram i 3900 MB RAM

The Division: 4600 MB Vram i 4200 MB RAM

Overwatch: 2400 MB Vram i 2000 MB RAM

 

I taka ciekawostka:

Gra uruchomiona w 4K detale wszystkie na maximum:

Resident Evil 2 Biochazad REMAKE: 10489 MB Vram ( limit karty graficznej) dodatkowo zaalokowane 3511 MB RAM na Vram i 6590 MB RAM sam proces gry

 

Ciekawe jak poradzi z tym sobie karta z 4GB na pokładzie ...

No w Overwatch pograsz płynnie.

wyobraź sobie bardzo abstrakcyjna sytuacje ze znasz DirectX,

OpenGL lub Vulkana i piszesz aplikacje korzystającą z akceleracji sprzętowej 3D oferowanej przez te API [dla niektórych bedzie to wiecej niż abstrakcyjna sytuacja]

twoje zapotrzebowanie na VRAM to 2GB a całość potrzebnych tekstur i obiektów to 10GB

masz 2 wyjścia do wyboru mając dostępne 11GB VRAM na karcie

a) wczytujesz na bieżące potrzeby 2GB, resztę pamięci pozostawiasz nie zagospodarowaną a w miarę potrzeby będziesz wczytywać kolejne porcje danych z dużo wolniejszego dysku

b) wczytujesz od razu całe potrzebne 10GB danych do pamięci VRAM i nie przejmujesz się ich doczytywaniem z dysku

decyzja należy do Ciebie ...

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dokładnie ten sam dylemat czy wziasc gtx 1060 czy 1650, wybrałem gtx 1060 z roczną gwrancją za 600zł, strasznie kłuje te 4 gb w dzisiejszych czasach w tym 1650, to jest mało, zwykle gry AAA pobierają powyżej 3gb vram. Wg mnie bierz na gwarancji 1060 koniecznie od MSI model OC Gaming X, jak masz czas napewno coś sie znajdzie. Kart ze stajni AMD nie kupuje, często są z nimi problemy plus gorsza kultura pracy i "prądożerność"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 800 to kup se używanego 1070 karta wydajniejsza od wszystkich tu omawianych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to też jakaś opcja, sam mam 1070 kupionego za 650zł od osoby prywatnej, także czasem można coś trafić :cool:

Ale te używki poniżej 8 stówek z allegro to niestety głównie pokoparkowce, znajomy kupił działać działa, ale sekcja zasilania wyglądała na bardzo zmęczoną (wizualnie).

 

Jeszcze co do dyskusji 4gb vs 6gb, spojrzyjcie proszę na wykorzystanie vram a potem na fps:

 

Im więcej vramu tym aplikacja (gra) więcej tekstur itd. sobie do tego vramu wrzuci, żeby nie doczytywać ich potem z dysku, ale ważniejsze jest to ile nasza karta tych danych jest w stanie przetworzyć w danym momencie, a za to odpowiada nie ilość pamięci tylko inne parametry gpu. Oczywiście - gdyby do 1080Ti wsadzić 4gb vramu to ta pamięć by kartę znacznie ograniczyła, ale w tej półce o której rozmawiamy w temacie tego problemu raczej nie ma, zdarzą się wyjątki (np. Wolfenstein lubi vram), ale dobieramy kartę patrząc na ogólną wydajność, autor tematu nie doprecyzował żeby zależało mu na jakimś konkretnym tytule ;)

Edytowane przez cambolio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...