Skocz do zawartości
rafal.pagor.1993

Zestaw z monitorem do 6000 zł - gram jedynie w CS:GO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Jakiś czas temu założyłem temat o laptopie do CS:GO - https://forum.pclab.pl/topic/1306410-Laptop-minimum-17-cali-do-CSGO/

Laptop zakupiony wszystko elegancko śmiga. Parametry lapka są następujące : i7-9750H / 16GB / 512 SSD / 1660Ti / 144Hz ekran.

Moja prośba do Was złóżcie zestaw pc + monitor, który będzie wydajnościowo nie gorszy od konfiguracja wspomnianego wyżej laptopa. Komputer stacjonarny wraz z monitorem również będzie służyć głównie do CS:GO. Cel to uzyskanie jak największej ilości fps'ów we wspomnianej grze oraz budżet (kwestia bardzo luźna) no załóżmy nie wiem do 6000zł (wraz z oryginalnym systemem i montażem) coś się znajdzie czy trzeba będzie więcej ?

Za wszystkie propozycje i porady będę bardzo wdzięczny.

Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 jajek pod przyzwoite OC oraz RX 5600 XT

https://proline.pl/koszyk/2eedd86a

 

Monitor 144 Hz IPS, 16 GB DDR4 na zaś.

Bez OC przy małej dopłacie i7 9700 stock.

 

https://proline.pl/koszyk/c4425a4e

Caps dziękuję za sensowną i szybką odpowiedź :) w zasadzie taką konfigurację byłbym w stanie wziąć. A podpowiedzcie ewentualnie z czego można by było zrezygnować żeby zejść założmy do tych 6000zł ? Bo teraz jest z opcją złożenia w jeden dzień roboczy i instalacją systemu 6824,97 (ta wersja z i7) oraz 6404,97 (wersja z i5). Teoretycznie jest to w moim zasięgu finansowym ale pytam z czystej ciekawości :)

Edytowane przez rafal.pagor.1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalne pytania :

1) Zamawiam dziś kompa i pytanie czy nic na ten moment nowego nie weszło ? Wybór jest taki - https://proline.pl/koszyk/7a0a6262

Budżet 6000zł +/- 100zł

Dajcie znać w komentarzach czy brać czy coś zmienić. Sprzęt będzie służyć jedynie do gry w CS:GO.

2) Tam w koszyku w zakupie windowsa jest napisane że nośnik DVD. Moje pytania - skoro ja nie mam napędu dvd w tym zestawie to w jaki sposób tego windowsa miałbym zainstalować. Wiem że pytanie może śmieszne ale nie ogarniam więc proszę o rozjaśnienie. Dodam że biorę usługę montażu kompa przez ten sklep proline i testowania przez nich tego czy to działa.

Pomóżcie proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet nie zainstalują ci Windowsa to jest to bardzo prosta sprawa, należy pobrać Windows media creation tool, podpinasz pendrive do komputera na którym to pobrałeś, uruchamiasz narzędzie wybierasz pendrive i tworzy instalator na penie. Później wpinasz do nowego pcta i czasami nawet nie trzeba zmieniać kolejności bootowania i rusza instalator a dalej już jak po sznurku. Jest bardzo dużo poradników na ten temat, na pewno w takiej sytuacji dasz radę. Ale powinni zainstalować w proline :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja muszę jeszcze do tego zestawu jakąś kartę sieciową kupić jakbym chciał się po wifi łączyć z ruterem ? Jeśli tak to jaką warto w tym przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy. Podaj może jaki masz router bo jak nie masz ac 5.0 GHz, to zapewne i tańsze coś można dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Router TP-LINK TL-WR940N lub ASUS RT-N12+ (te dwa są w cenie do wyboru, który lepiej wziąć ? )

2) Router TP-LINK TL-WR1043ND lub ASUS RT-AC53 ( te można kupić po 149 zł każdy )

No i który właśnie wybrać i czy warto dopłacać jeśli tamte mam w cenie a siedzę dosłownie 2m od rutera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej Ci puścić kabel jak masz 2 metry od routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej Ci puścić kabel jak masz 2 metry od routera?

W zasadzie lepiej i chyba tak zrobię ale kartę sieciową też chciałbym mieć ;) Pytanie tylko jaką ostatecznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz brać rotuter z standardem ac, to i karta wifi wtedy też żeby obsługiwała taki standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...