Skocz do zawartości
GaryWawrzon

Zestaw montażowy AM4 dla Thermalright Ultra 120 Extreme i podobnych.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kontrolnie sprawdzić czy może ktoś z forumowiczów byłby zainteresowany takim zestawem pomocnym w zamontowaniu tego leciwego acz nadal interesującego radiatorka cpu jakim jest Thermalright Ultra 120 Extreme i jemu pochodne/podobne.

Wykonałem sobie projekt do wycięcia elementów laserem na podobieństwo zestawu od noctua i jestem powiedzmy w trakcie składania zamówienia, zamiast jednego mógłbym zamówić od razu kilka zestawów. Miałoby to być wykonane z nierdzewki o grubości ok 5mm.

Jeśli komuś mogłoby się to przydać piszcie priv po więcej szczegółów. :Up_to_s:

Pozdro GW. :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który zestaw produkujesz. 5mm, nie za grubo, zdaje się, że tam ze 3mm są oryginalne.

 

AM4-ready_news.jpg

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie żaden z tych, ale wcześniej na to nie trafiłem i już z radością się zapoznawałem z warunkami, jednak nie posiadam dowodu zakupu mojego coolera z przed 10 lat :lol2:

Na dole podrzucam obrazek jak by to miało wyglądać, montaż przez standardowy backplate am4, trzeba zastąpić śrubki dłuższymi od tyłu płyty głównej aby gwinty wystawały od strony radiatora, dokręcamy wtedy dwa dłuższe ramiona, przez podkładki (najlepiej izolująca na spód) do płyty głównej, można wyregulować odsadzenie od płyty głównej elementu, a do niego razem z radiatorem przykręcamy już krótszy element który posiada też śrubę centrującą. Pasuje ona we wgłębienie w podstawie true120. Docisk jest właściwie regulowany w zależności od tego jak mocno dokręcisz zestaw, nawet do momentu kiedy radiatora nie można już obrócić na procesorze co moim zdaniem zapewnia optymalny docisk.

 

8nuyoYGm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright już od dłuższego czasu nie wysyła. Ja kupowałem oba na aliexpress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są i tam ok 12 dolcze to w sumie podobnie cenowo, chyba zamówię swoje gryzmoły może akurat będzie pasować zawsze byłaby to dodatkowa satysfakcja ..jak za dawnych lat, dusza moddera nie umiera :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają tylko te dwie blaszki, jak nie masz reszty zestawu to nie kupuj, nie ma śrubek i tej blaszki, która bezpośrednio dociska stopę chłodzenia do ihs.

 

Ja mam zestawy montarzowe z true spirit 140 power archona ibe i silver arrow ibe więc brakowało mi tylko blaszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: Jak uda mi się coś poskładać nowego to się tu pochwale, aktualnie mam ten cooler cały czas założony na am4 ale mocowanie jest docięte na kolanie z płaskowników, ostatnie oryginalne zapięcie jakiego używałem to chyba lga775 później już tylko samoróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I takie to oto:

 

nm5dUtW.jpg?1

 

V7FDFQq.jpg?2

 

Ostatecznie radiator jest w obudowie pionowo pozwalając na efektywniejszy przepływ powietrza, pomiary się udały, mocowanie elegancko mija się z heatpipeami i ogólnie jest GIT. Nie ma to jak zmodzić coś samemu :thumbup:

Fajnie byłoby to polakierować albo zrobić na wysoki połysk ale nie ma ostatnio czasu nawet posprzątać w budzie.

Edytowane przez GaryWawrzon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat - ktoś może zamawiał ostatnio taki zestaw montażowy od Thermalright? Nie mam niestety warunków i sprzętu żeby rozwiercić stare mocowanie a po zmianie z AM3 na AM4 zostałem bez coolera, innego niż przez lata sprawdzony True Spirit nie chce :cry:

Jakby coś jest w proline, 4 dyszki z przesyłką, do przełknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tym osobom które być może trafią do tego wątku - Thermalright ciągle oferuje wysyłkę zestawów montażowych, bo odpisali na moją prośbę, nie musiałem wysyłać paragonu itd. wysłałem tylko potwierdzenie z karty, zdjęcie mocowania i instrukcję (z własnej inicjatywy), poprosili o wpłatę 15 euro PayPalem. Cóż. Na Allegro taniej :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...