Skocz do zawartości
prosoldier123

Dobór kompatybilnej kości ram

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, obecnie posiadam jedną kość ram, dokładnie taką: https://www.x-kom.pl/p/228710-pamiec-ram-ddr4-hyperx-8gb-2133mhz-fury-black-cl14.html

Niestety nigdzie nie można już jej kupić. Moje pytanie to jaką kość dokupić, czy opóźnienie CL i taktowanie ma jakiś wpływ jeśli będą różne?

Czy np. taka będzie pasować? https://www.x-kom.pl/p/510785-pamiec-ram-ddr4-hyperx-8gb-1x8gb-2400mhz-cl15-fury.html

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez prosoldier123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw pierwszy link i wykasuj http:// bo nie widać kości.

Różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Wez cokolwiek co wspiera twoja plyte glowna oficjalnie (a juz nalepiej jak najszybsze tak 2666MHz tego samego producenta, bo domyslam sie ze masz intela) parametry sie same dostosuja w 99% i bedzie dzialac na zasadzie tej wolniejszej pamieci, najwyzej recznie cos tam pozmieniasz, to nie jest trudne. Patrzysz na SPD obu kosci i ustawiasz pamieci w BIOSie recznie, mysle ze te twoje i tak da sie podkrecic jakby cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Niektore pamieci HyperX nie maja SPD dla 2400... a tyle mozesz wycisnac na twoim procku(w sumie nie wiem jaki masz, bo mozesz miec max 2133). Bierz 2400 albo 2666 i ustawisz recznie jak cos. Te aktualnie napewno da sie podkrecic sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana tematu, słabo opłaca się dokupić jedną kość za 300zł, dlatego raczej kupie coś nowego a tamtą spróbuje sprzedać.

 

Co w takim razie polecacie? Chcę mieć 16gb, tylko nie wiem czy w jednej czy w dwóch kościach.

 

Płyta główna: Gigabyte GA-B250M-D2V

Procesor: Intel Core i5-7500

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5

Edytowane przez prosoldier123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @hubio Nie wiem kogo chcesz uczyć historii. Wspominasz jakieś banialuki na temat Korei północnej chociaż każdy wie że Chiny wspierają ją finansowo, ZSSR był samodzielny i oprócz małej pomocy z Chin to raczej więcej dawali - zaangażowanie w Korei, Wietnamie, Kubie, to kosztowało. Kolejny aspekt rozpadu to Afganistan, czyli wojna, ekonomia. Gospodarki zachodu odjechały Rosji dopiero po latach 70, za czasów Lenina i Stalina to akurat ZSSR nie odstawało aż tak bardzo gospodarczo, no ale skąd możesz o tym wiedzieć jeśli uczy cię 6 letnia bratanica.  Kolejny raz robisz śmietnik z wątku bo ktoś musi Ci wyjaśnić twoje przekłamania.  Nie interesujesz się wojna na Ukrainie, nie masz pojęcia o stratach, stanach magazynowych Rosji, o jej problemach i wchodzisz z butami z generałem Skrzypczakiem    
    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW, podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje), ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle of course), ale trzeba się mocno przyglądać, zeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli ten Tv dl amnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store - mają szare tło), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze pobawię, ale chyba zdecyduję się na zwrot @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush 😄  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie jakieś porady?
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...