Skocz do zawartości
Ogaroth

Asus Rog B450-f gaming + 2700X

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś pomóc w sztywnym ustawieniu Zegarów na tej płycie ? Użyłem programu Asusa, ale na 4175 zaliczył crash i nie chciał pójść wyżej... Dodatkowo straszne skoki napięcia. Przy ustawieniach manualnych 4.2 i napięciu auto, na Cinebench 20 zaliczył crash... Obecnie w Biosie mam ustawione Performance, co zwiększa taktowanie do stałych 4 Ghz. Chłodzenie to dark rock 4 pro

Edytowane przez Ogaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie ustawiałeś przy tych zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem na Auto. Dziwna sprawa, na automatycznych pod obciążem HW info pokazuje grubo ponad 1.4 V Ustawilem sztywne 4.1 1.37 V i po restarcie, Bios tak jakby ignorował moje ustawienie i wciąż wskazywał inne napięcie. W tryb Offset się nie bawiłem, nie wiem zabardzo jak to ugryźć. Nigdy nie podkręcałem ręcznie i boję się że coś pójdzie nie tak. Wiem natomiast że do 1.5 V nic się nie powinno wydarzyć. Ciężko mi było poszukać jakiegoś filmu z OC na tym Mobo i nie wiem z kolei czy ja coś robię źle, czy może taki egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma ograniczoną sekcję zasilania np. w stosunku do ASUS TUF B450-Pro Gaming, który wypada znakomicie pod tym względem. Raczej odpuść sobie OC 2700X.

Z ciekawości gdzie kupiłeś płytę i ile zapłaciłeś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt składałem w Szwajcarii, tam mieszkam i pracuję. Płyta wyszła w granicach 600 zł

 

Płyta przy ustawieniu manual 1.4 V w biosie pokazuje miedzy 1.406 - 1.417. Cinebench 20 wynik 4030 punktów. Napięcia w teście skaczą prawie pod 1.5 V !

Dziwi mnie to że przy chłodzeniu Dark rock 4 pro, temperatura szybko osiąga 80 stopni w Cinebench. Radiator wydaje się chłodny.

 

Stabilnie przy 4.1Ghz Time Spy 9940, wynik cpu 8700. HW monitor wskazuje CPU VDD sztywne 1.406V, natomiast zakładka płyty w rubryce Cpu core voltage pokazuje max 1.493 V. To chyba sporo

Edytowane przez Ogaroth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...