Skocz do zawartości
domekzkart45

RTX 2060 Ogromny problem z chłodzeniem/Gwarancja w xkom nie pomogła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu nęka mnie problem z kartą rtx 2060 msi gaming z przechodząc do rzeczy podczas grania np. w wiedzmin 3 karta ciągle utrzymuje temperatury i obroty takie jak można zaobserwować na ss który zamieściłem przy tych obrotach temperatura karty w ogóle nie spada a wentylatory ciągle pracują z dużą prędkością jest to do tego stopnia irytujące że nie mogę wytrzymać w żadnej grze więcej niż 10 minut bo nie da się na niczym skupić karta jedynie jest cicha w grach gdzie jest praktycznie zbędna czyli csgo,lol itp poza tym w każdej bardziej wymagającej grze jest taka sytuacja. Kartę kupowałem w x kom wysłałem ją na gwarancję gdzie po tygodniu oczekiwania dostałem informacje że gwarancja nie zostaje przyjęta ale karta zostaje wysłana na dodatkową weryfikacje w serwisie producenta stamtąd dostałem kolejną decyzję że reklamacja zostaje uznana i jej rezultatem będzie naprawa karta przyjechała wczoraj problem jak występował tak występuje dalej już naprawdę nie wiem co mam zrobić wysyłać ja jeszcze raz ? bardzo proszę o pomoc.

post-615638-15856734080022_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV robiłeś?

a zapomniałem napisać jeśli chodzi o ustawienia karty to nie ingerowałem w nie więc uv też nie robiłem karta jakiś czas działała poprawnie było cicho temp max 65 stopni ale po pewnym czasie jest jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

72'C i 56-65% wentyle to chyba nie jest coś nienormalnego?

Chociaż z drugiej strony RTX2060 i do tego gaming od msi powinna być chyba chłodniejsza ale to zależy od obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co pokazales na screnie dalej jest w normie

Owszem jest w normmie ale to na pewno nie powinno tak działać biorąc pod uwagę że na początku karta działała zupełnie inaczej było cicho przede wszystkim temperatura też była niższa ale tutaj chodzi o to że karta ciągle pracuje na takich obrotach wcześniej było tak że jak się schłodziła chłodzenie się wyciszało teraz pracuje non stop i to głośno jest to bardzo uciążliwe.

 

72'C i 56-65% wentyle to chyba nie jest coś nienormalnego?

Chociaż z drugiej strony RTX2060 i do tego gaming od msi powinna być chyba chłodniejsza ale to zależy od obudowy.

Nie jest zgadza się ale jak sam zauważyłeś powinna być cichsza i była cichsza wcześniej czyli jakiś miesiąc temu karta działa tak że było max 65 stopni a wentylatory były słyszalne tylko przez krótką chwile i znowu spokój i tak co jakiś czas teraz pracuje ciągłe tak jest jest to pokazane na ss więc coś musi być na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temperatura 72c karty raczej w normie natomiast widze za duże RPM wentyli 1900/2200to zdecydowanie za dużo ,posiadam kartę 2070 gaming z i mam max 1500 obrotów ,Napisz na forum Msi i poproś o najnowszy bios i Zaktualizuj go powinno pomoc .

Edytowane przez Sebastiansbk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temperatura karty raczej w normie natomiast widze za duże RPM wentyli ,posiadam kartę 2070 gaming z i mam max 1500 obrotów ,Napisz na forum Msi i poproś o najnowszy bios i Zaktualizuj go powinno pomoc .

U mnie też tak była jeszcze jakiś miesiąc temu ale po czasie stało się jak się stało po mimo braku mojej ingerencji w to ale spróbuje tak jak mówisz chociaż nie wiem czy sobie z tym poradzę dzięki

 

Witam, temperatura 72c karty raczej w normie natomiast widze za duże RPM wentyli 1900/2200to zdecydowanie za dużo ,posiadam kartę 2070 gaming z i mam max 1500 obrotów ,Napisz na forum Msi i poproś o najnowszy bios i Zaktualizuj go powinno pomoc .

możesz podać jakiegoś linka czy coś bo jak wchodzę zdaję się dobrze wyskakuje komunikat Connection ProblemsSorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pomoże reklamuj kartę z tytułu rekojmi .

tak jak już napisałem karta dopiero co wróciła z reklamacji rękojmi ale problem jak był tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy drugiej reklamacji maja obowiązek oddać gotówkę lub wymienić na nowa ,załóż konto na msi forum ;)cała operacja flash biosu jest banalnie prosta na forum jest instrukcja .

Edytowane przez Sebastiansbk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jest na rzeczy bo chociażby wg PPC maksymalne zanotowane RPM karty wyniosły 1620 RPM - u Ciebie jeden ze śmiglaków idzie na 1900, drugi prawie 2200; i wszystkie testy potwierdzają, że to b cicha karta - dB pomijam, bo każdy mierzy inaczej i to się robi bez sensu, ale patrząc po RPM w testach to b cicha karta - tu na PCL doszła do 1700 RPM i 67 C

 

temperatury w normie bo 72 C nie odstaje zbytnio od ich 67 C, co może też wynikać z chłodzenia obudowy, temp otoczenia itd., więc tu trudno się czepiać; na TPU max to 68 C, ale niestety w tym teście nie mierzyli RPM, a szkoda

 

najgorsze, że wentylatory nie zwalniają i nie zatrzymują się pod zdjęciu obciążenia - to by wyglądało na jakiś problem jednak

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jest na rzeczy bo chociażby wg PPC maksymalne zanotowane RPM karty wyniosły 1620 RPM - u Ciebie jeden ze śmiglaków idzie na 1900, drugi prawie 2200; i wszystkie testy potwierdzają, że to b cicha karta - dB pomijam, bo każdy mierzy inaczej i to się robi bez sensu, ale patrząc po RPM w testach to b cicha karta

 

temperatury w normie bo 72 C nie odstaje zbytnio od ich 67 C, co może też wynikać z chłodzenia obudowy, temp otoczenia itd., więc tu trudno się czepiać; na TPU max to 68 C, ale niestety w tym teście nie mierzyli RPM, a szkoda

 

najgorsze, że wentylatory nie zwalniają i nie zatrzymują się pod zdjęciu obciążenia - to by wyglądało na jakiś problem jednak

No właśnie nie chce się bawić na własną ręke z tym jutro muszę zadzwonić do x komu zapytać czemu tak z tą reklamacją wyszło i chyba jak napisał kolega wyżej będę wysłał ponownie z nadzieją wymiany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asynchroniczne działanie wentylatorów jest normalna rzeczą u mnie jest to 1500 jeden wentyl a drugi 1300 ,i jest cicho ale 1900 i więcej to napewno cicho nie jest i coś jest nie tak z chłodzeniem .

 

Spróbuj z tym biosem zmiana biosu nie ma wpływu na gwarancje karty tylko musi być Ze strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asynchroniczne działanie wentylatorów jest normalna rzeczą u mnie jest to 1500 jeden wentyl a drugi 1300 ,i jest cicho ale 1900 i więcej to napewno cicho nie jest i coś jest nie tak z chłodzeniem .

 

Spróbuj z tym biosem zmiana biosu nie ma wpływu na gwarancje karty tylko musi być Ze strony producenta.

Problem w tym że totalnie się na tym nie znam nawet nie wiem gdzie mogę znaleźć tą aktualizacje jakbyś mógł coś podlinkować to byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś jest na rzeczy bo chociażby wg PPC maksymalne zanotowane RPM karty wyniosły 1620 RPM - u Ciebie jeden ze śmiglaków idzie na 1900, drugi prawie 2200; i wszystkie testy potwierdzają, że to b cicha karta - dB pomijam, bo każdy mierzy inaczej i to się robi bez sensu, ale patrząc po RPM w testach to b cicha karta - tu na PCL doszła do 1700 RPM i 67 C

Karta graficzna z najlepszym chłodzeniem będzie się grzała jak włożysz ją do ciasnej, mało przewiewnej obudowy ;)

Testy z reguły wykonywane są na benchtable ewentualnie dużej, bardzo dobrze wentylowanej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miałby tutaj pomóc flash biosu, tzn na jakiej zasadzie miałoby to obniżyć temperatury bez ingerencji w obroty wentylatora i/lub power limit (zwłaszcza, że w serwisie pewnie sami wgrali na nowo najnowszy bios).

 

Do autora: widzę na zrzucie ekranu że karta ma 72 stopnie, ale nie jest obciążona na maxa (tylko ok 84%TDP), tak więc nie wiem ile złapie stopni jak ją dobrze docisnąć. Zmierzam do tego, że możesz w MSI Afterburner ustawić własną krzywą chłodzenia, np. tak żeby max obroty wynosiły 1500-1600 rpm i zobaczyć jak to wpłynie na temperaturę. Jak będziesz miał poniżej 80 stopni to jest cały czas zupełnie w porządku. Ale generalnie jak zauważyłeś, że karta wcześniej pracowała inaczej (dużo lepiej), to reklamuj drugi raz bo jest szansa że wymienią na nową.

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baza biosów

 

najpierw najlepiej w GPU-Z odczytaj jaki bios w ogóle masz

 

potem flaszujesz tym narzędziem

moja wersja biosu to ta z widocznych tu środkowa mianowicie MSI RTX 2060 6 GBGaming Z 2019-01-28 00:00:00 90.06.2E.40.D3 więc chyba najnowsza o ile się nie myle już się nie łapie w tym

 

Nie wiem co miałby tutaj pomóc flash biosu, tzn na jakiej zasadzie miałoby to obniżyć temperatury bez ingerencji w obroty wentylatora i/lub power limit (zwłaszcza, że w serwisie pewnie sami wgrali na nowo najnowszy bios).

 

 

Do autora: widzę na zrzucie ekranu że karta ma 72 stopnie, ale nie jest obciążona na maxa (tylko ok 84%TDP), tak więc nie wiem ile złapie stopni jak ją dobrze docisnąć. Zmierzam do tego, że możesz w MSI Afterburner ustawić własną krzywą chłodzenia, np. tak żeby max obroty wynosiły 1500-1600 rpm i zobaczyć jak to wpłynie na temperaturę. Jak będziesz miał poniżej 80 stopni to jest cały czas zupełnie w porządku. Ale generalnie jak zauważyłeś, że karta wcześniej pracowała inaczej (dużo lepiej), to reklamuj drugi raz bo jest szansa że wymienią na nową.

nie wiem czy jest sens to sprawdzać bo ja gołym okiem a w tym przypadku i uchem widzę różnicę karta działa poprawnie może przez 2 miesiące jak ją kupiłem (sierpień ubiegły rok) a potem nagle coś zaczeło mi nie pasować mówie tu o problemie który teraz występuje i od tamtego czasu tak się to wałkuje więc chyba będę musiał reklamować jeszcze raz może tym razem od razu zaznacze opcję wymiany nie naprawy bo naprawa tu nic nie wniosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miałby tutaj pomóc flash biosu, tzn na jakiej zasadzie miałoby to obniżyć temperatury bez ingerencji w obroty wentylatora i/lub power limit (zwłaszcza, że w serwisie pewnie sami wgrali na nowo najnowszy bios).

 

 

Do autora: widzę na zrzucie ekranu że karta ma 72 stopnie, ale nie jest obciążona na maxa (tylko ok 84%TDP),

 

co do power limitu 84 to wtedy byl zrobiony sceen ale widac zielone czyli lecialo w maksie. o ile to maksymalne temp i obroty wentylatora w grze to wszystko jest ok.wiele kart ma wyzsze temp i obroty . co do ewentualnego biosu to moze byc z nizszym v i tylko to obnizy temp i rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na tym screenshocie niczego, co by uzasadniało reklamację. Temperatura w normie, obroty w normie. Można mówić, że na karcie typu Gaming Z powinny być niższe, ale szczerze mówiąc ostatnio widziałem co najmniej kilka podobnych przypadków z kartami MSI (Gamingi X i Z), gdzie miały one gorszą kulturę pracy niż w testach. U Foresta na kanale też dużo kart MSI (chociaż ja powtarzam że to może być po prostu efekt skali) - należy rozważyć taką opcję, że MSI po prostu produkuje szrot z dużym rozstrzałem między egzemplarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znając życie pewnie zaplombowana więc nawet pasty na GPU nie idzie zmienić.

Choćby z tego powodu MSI warto unikać.

 

Samo chłodzenie MSI jest jedno z lepszych, ale co z tego skoro stosunek do klienta kijowy.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są w normie do 89stC reklamacji w końcu Ci nie uznają.

Wszyscy gadają o paście o wentylatorach i ich prędkościach a może Ty masz po prostu piekarnik w obudowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na podobny problem jak u mnie z gtx 1660ti gaming x, nie znam tej karty, jakie ona ma w testach, recenzjach temperatury, ale jak tu wspomniano są większe.

Sprawdzałeś z otwartą budą, czy temp spada? W moim przypadku naprawili w serwisie MSI. Tylko, że u mnie po naprawie spadło ok 6-10C i obroty też sporo. Tutaj jak masz ok 5C więcej niż w testach to nie jest jeszcze przepaść, nie ma szans na gwarancję, będą się powoływać na to, że na stronie nVidii jest info, że karta może pracować do 88C, w moim przypadku było to 95C.

Ciężko się z nimi rozmawia. Musisz mieć mocne argumenty, ale 5C różnicy między testami, recenzjami to za mało.

 

Jaką masz obudowę?

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o temperaturę czemu nikt nie rozumie tutaj chodzi o to że karta ma 1900/2200rpm a po 10 minutach w grze już 2200/2500rpm to jest bardzo głośno nie da się tak grać co z tego że jest 75 stopni jak są takie obroty i to w ogóle nie działa jak powinno wiatraki powinny działać jak na początku co jakiś czas się uruchamiać i ładnie trzymać temperaturę a nie lecieć ciągle ja około 2000rpm coś jest Zepsute.

Co do tej otwartej obudowy nie sprawdzałem karta jest już w X kom dlatego nie sprawdzę niestety a co do obudowy to tak jak niektórzy piszą nie mam piekarnika bo jeszcze 2 miesiące temu wszystko było super karta działała pięknie więc obudowa tu nie jest problemem a co do obudowy to silentiumpc regnum rg4t.

 

Temperatury są w normie do 89stC reklamacji w końcu Ci nie uznają.

Wszyscy gadają o paście o wentylatorach i ich prędkościach a może Ty masz po prostu piekarnik w obudowie ?

Nie, nie mam piekarnika w obudowie gdyby tak było to juz wcześniej byłyby takie problemy a 2 mieiaceu temu jeszcze wszystko śmigało pięknie obudowa tu jest jak najbardziej wystarczająca przy moim zestawie - silentiumpc regnum rg4t

 

Nie widzę na tym screenshocie niczego, co by uzasadniało reklamację. Temperatura w normie, obroty w normie. Można mówić, że na karcie typu Gaming Z powinny być niższe, ale szczerze mówiąc ostatnio widziałem co najmniej kilka podobnych przypadków z kartami MSI (Gamingi X i Z), gdzie miały one gorszą kulturę pracy niż w testach. U Foresta na kanale też dużo kart MSI (chociaż ja powtarzam że to może być po prostu efekt skali) - należy rozważyć taką opcję, że MSI po prostu produkuje szrot z dużym rozstrzałem między egzemplarzami.

2200/2500rpm po 10 minutach grania nazywasz normą? Oborty jeszcze 2 miesiące temu zanim to wszystko się zaczęło to były 1500/1600 i było cichutko przy tym temp niższa. A co do reklamacji to przecież już jedna przyjęli więc problem ewidentnie jest chyba że robią mnie w konia i podejmują się naprawy problemu który nie istnieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...