Skocz do zawartości
Tasi

GTA V zacina przy GTXie 1060 6gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Od jakiegoś czasu składałem kompa i niedawno udało mi się ale efekt załamał mnie trochę, zacznę od podzespołów :

 

- I7-7700k (nie kręcony póki co) 4,2

- płyta Asus Z170 Pro Gaming

- 32gm RAM 2400 mHz Crucial DDR4

- GTX 1060 6gb MSI Gaming X

- 2 dyski : 500gb Samsung Evo SSD oraz WD Purple 2TB

 

Windows 7 Ultimate (jeśli to ma znaczenie).

 

Zatem sprawa wygląda następująco, GTA V - ustawienia b.wysokie/ultra niemalże we wszystkim, renderowanie zasięgu 1/2, ilość populacji (w sumie czy ustawię na min czy na max to bez różnicy), rozdzielczość fullHD i są momenty kiedy po prostu laguje, przetestowałem kartę Furmarkiem oraz OCCT - 0 błędów, procka na OCCT również - 0 błędów, co jeszcze mogę sprawdzić i jakim programem abyście pomogli zdiagnozować przyczynę? ;)

 

Edit : Wykorzystanie pamięci karty graficznej w grze - 4100/6000mb (przybliżone)

Edytowane przez Tasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przesadziles z ustawieniami?

 

1. Zaawansowane wszytsko wylacz

2. Trawe daj na wysokie, cienie miekkie

3. Refleksy MSAA wylacz

4. I oczywiscie wylacz MSAA a stosuj tylko FXAA

 

Jak sie wymaksuje ustawienia to sory ale w fhd nawet RTX 2080 Super nie bedzie mial lekko a co dopiero GTX 1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może skalowanie GPU włączyłeś jakieś wysokie, bardzo duże to użycie pamięci masz jak na fullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem WSZYSTKO wymaksowane w GTA 5 to spadało na dłużej do 40FPS poza miastem przy RTX 2060 w 2K natomiast w mieście nie było spadków z tego co pamiętam.

Zauważyłem że gra nie obciąża w pełni GPU RTX 2060 poza miastem i to jest przyczyna starej architektury gry. Rozumiem że odpalasz na SSD.

Edytowane przez Raptor9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze przesadziles z ustawieniami?

 

1. Zaawansowane wszytsko wylacz

2. Trawe daj na wysokie, cienie miekkie

3. Refleksy MSAA wylacz

4. I oczywiscie wylacz MSAA a stosuj tylko FXAA

 

Jak sie wymaksuje ustawienia to sory ale w fhd nawet RTX 2080 Super nie bedzie mial lekko a co dopiero GTX 1060

 

Dzięki wielkie, zmieniłem, pomogło, jest troszkę lepiej ale nadal lekko ścina :/

 

laguje czy ma malo klatek?

 

Raczej mało klatek

 

Może skalowanie GPU włączyłeś jakieś wysokie, bardzo duże to użycie pamięci masz jak na fullHD.

 

Po zmniejszeniu ustawień, tak jak pisał kolega eltik mam ok 3200mb wykorzystane

 

Jak miałem WSZYSTKO wymaksowane w GTA 5 to spadało na dłużej do 40FPS poza miastem przy RTX 2060 w 2K natomiast w mieście nie było spadków z tego co pamiętam.

Zauważyłem że gra nie obciąża w pełni GPU RTX 2060 poza miastem i to jest przyczyna starej architektury gry. Rozumiem że odpalasz na SSD.

 

Mi właśnie poza miastem najbardziej tnie, czym sprawdzić ile ma się fps-ów w grze w danej chwili? Jakiś programik czy ustawienie w opcjach? Odpalam grę na HDD - na SSD tylko system stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzić? Programów bez liku. Fraps, MSI Afterburner (wbudowany riva tuner ss) i masa innych.

GTA5 to ogólnie gunwo-optymalizacja. Na tej karcie miałem 75fps w mieście i okolicach oraz 40fps w zadupicach. I były tylko te dwie opcje: albo 75 (taki mam limit w sterowniku; bez tego leciał grubo ponad 100), albo 40. Nie przeszkadzało mi to specjalnie, bo obie opcje były w pełni płynne i stałe, ale było ogólnie irytujące, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę raczej mierną jakość kwadratowej grafiki w tej grze. Sama gra mi się też nie podobała, więc irytacja tylko wzrastała :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Pierwsze co należy sprawdzić to użycie CPU i ilość klatek w momencie kiedy następuje to "lagowanie".

Stawiam dolary przeciwko orzechów, że przez przesadzone ustawienia CPU się dławi i są dropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzić? Programów bez liku. Fraps, MSI Afterburner (wbudowany riva tuner ss) i masa innych.

GTA5 to ogólnie gunwo-optymalizacja. Na tej karcie miałem 75fps w mieście i okolicach oraz 40fps w zadupicach. I były tylko te dwie opcje: albo 75 (taki mam limit w sterowniku; bez tego leciał grubo ponad 100), albo 40. Nie przeszkadzało mi to specjalnie, bo obie opcje były w pełni płynne i stałe, ale było ogólnie irytujące, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę raczej mierną jakość kwadratowej grafiki w tej grze. Sama gra mi się też nie podobała, więc irytacja tylko wzrastała :]

 

Gunwo-optymalizacja to była w gta IV, piątka może idealna nie jest (ładowanie online :mad2: ), ale przy sprzęcie autora powinno śmigać.

U mnie przy GTX 970 i i5 @ 4,2ghz, czyli sprzęcie słabszym, w full hd i ustawieniach mniej więcej jak poniżej miałem ponad 60 klatek:

hgMDoU9.jpg

 

Mam wrażenie, że nadal masz jakąś zasobożerną opcję włączoną, zobacz na użycie pamięci na moim screenie (i to przy 1440p), chyba, że mówisz o 3200mb w afterburnerze, a nie w opcjach w grze, to spoko.

Edytowane przez cambolio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...