Skocz do zawartości
karol909

Awaria po modernizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po zmianie płyty na z97 gaming 7 komputer nie wstaje wyświetlają się na tym zegarze numery 10takie dłuższe potem szybkie 15 i na koniec 55. Ten wyświetlacz jest opisany jako post2 i post1 dodam że płyta jest od kolegi i u niego wszystko działa. Dziękuję za odpowiedź.

 

@Edit

Ram goodram play 2x8 1600

I5 4460

Silentium pc supremo l2 550

Edytowane przez karol909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak z ramem?

 

Osadź jeszcze raz kości, sprawdź czy piny sprawne w socketcie. Ostatecznie wyjmij z budy płytę i odpal na pająka na stole.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem wszytko położyłem na kartonie po płycie i nadal to samo włożyłem kość w inny slot próbowałem na jednej i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po zmianie płyty na z97 gaming 7 komputer nie wstaje wyświetlają się na tym zegarze numery 10takie dłuższe potem szybkie 15 i na koniec 55. Ten wyświetlacz jest opisany jako post2 i post1 dodam że płyta jest od kolegi i u niego wszystko działa. Dziękuję za odpowiedź.

 

@Edit

Ram goodram play 2x8 1600

I5 4460

Silentium pc supremo l2 550

 

A wiesz może, jaka tam jest wersja biosu ? Ponoć starsze były mocno problematyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może, jaka tam jest wersja biosu ? Ponoć starsze były mocno problematyczne.

 

Nie wiem ale pospinalem stara płytę i komputer się wlacza i wyłącza dosłownie po 2,3 sekundach jakieś zwarcie nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale pospinalem stara płytę i komputer się wlacza i wyłącza dosłownie po 2,3 sekundach jakieś zwarcie nie mam pojęcia.

Jak nie pomoże reset ustawień zworką to mam dziwne przeczucie że procesor lub pamięć padły podczas przenosin. Raczej mało prawdopodobne żeby dwie płyty zdechły jednocześnie. Teraz tylko dojście do tego co jest problemem. Na sucho obstawiam, że pamięci, ale równie dobrze mógł się procesor upiec jak coś w montażu skisiłeś.

 

Jak wyglądają sockety na płytach, nóżki proste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sokety są dobre sprawdzałem z lupa może kupić pamięci jakieś 2gb i spróbować zobaczyć czy to ich wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od tamtego kumpla jedną kość i sprawdź. U niego płyta działa normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, błędy płyty na ram sugerują a nie zasilacz. A jak ram to równie dobrze mogło upalić procka w miejscu gdzie komunikuje się z pamięcią i stąd taki a nie inny błąd. To pod warunkiem, że mobas faktycznie działa normalnie i ramy okażą się sprawne.

A nie możesz swojego procesora i pamięci sprawdzić u tego kumpla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe pamięci nowy procesor i dalej to samo tyle że bez resetu jest 10 15 55 i komputer cały czas chodzi bez obrazu

Edit

Włączyłem na jednej kości i jest coś takiego co teraz wybrać http://pokazywarka.pl/dno9a1/

Edytowane przez karol909

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz działa tylko że na jednej kości teraz pytanie jak zrobić żeby działał na 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...