Skocz do zawartości
Dominator26

Zakłócenia ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio dokupiłem parę części do komputera i wszystko byłoby ok gdy nie fakt że mój ekran raz na jakiś czas po prostu się zawiesza albo wyskakują dziwne zakłócenia. Te zakłócenia występują totalnie randomowo, raz mogę grać cały dzień i nic się nie stanie a drugiego dnia jak odpale kompa to wyskoczy 2x coś takiego więc gdybam że nie jest do zależne obciążenia. Myślałem że to może być wina karty lecz puściłem ją na godzinkę w fumarku i OCCT i wszystko było ok. Temp też w granicach nie więcej niż 75 pod pełnym obciążeniem. Zasilacz też został zmieniony na nowy więc też raczej odpada. Sterowniki przeinstalowałem i niestety bez efektu. Proszę o pomoc.

 

 

 

CPU: Ryzen 5 1400

GPU: rx 580 nitro 4gb

Ram: 4x4 gb ddr4

Płyta główna: ASRock AB350M

Zasilacz: SILENTIUMPC Vero L2 Bronze 600W

System: Windows 10 x64

 

 

 

 

 

Zdjęcie zakłóceń:

pt335d1kk38y_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyeliminuj monitor podpinając inny kabel, pod inne złącze (np jak masz podpięty pod HDMI to podepnij pod DVI) albo po prostu podepnij drugi monitor, natomiast to co pokazałeś na ekranie wygląda na artefakty karty graficznej, a te nie są spowodowane np pracą karty pod obciążeniem, tak jak pisałem, podepnij najpierw inny monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że odpalisz kartę w furmarku lub OCCT nie oznacza że gpu czy vramy są w pełni sprawne, pobaw się w obniżenie taktowań pamięci, rdzenia w MSI Afterburner a następnie odpal sobie kilka nowszych tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyeliminuj monitor podpinając inny kabel, pod inne złącze (np jak masz podpięty pod HDMI to podepnij pod DVI) albo po prostu podepnij drugi monitor, natomiast to co pokazałeś na ekranie wygląda na artefakty karty graficznej, a te nie są spowodowane np pracą karty pod obciążeniem, tak jak pisałem, podepnij najpierw inny monitor

 

monitor bym wyeliminował ponieważ wcześniej kilka lat działałem na nim i na karcie gtx 750 ti i nigdy takiego problemu nie było

 

To że odpalisz kartę w furmarku lub OCCT nie oznacza że gpu czy vramy są w pełni sprawne, pobaw się w obniżenie taktowań pamięci, rdzenia w MSI Afterburner a następnie odpal sobie kilka nowszych tytułów.

 

Sęk jest w tym że te artefakty występują niezależnie od tego czy gram cały dzień w coda warzone i nic się nie dzieje a drugiego dnia wystarczy że odpale kompa i już na pulpicie mi się tak stanie. No nic skoro twierdzicie że to karta to piszę do gościa

 

 

Edit

 

w sumie to nie wiem czy to ma znaczenie bo zapomniałem o tym wspomnieć ale monitor jest podpięty do karty za pomocą przejściówki VGA do hdmi ponieważ mój monitor nie ma wyjścia DVI

Edytowane przez Dominator26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Karta nowa czy z Allegro?

2. Sterowniki przeinstalowane na czysto z użyciem DDU?

3. Ta przejściówka była używana z poprzednią karta czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta jest z Allegro to może mieć pokoparkową przeszłość. Sprawdź jaki tam siedzi VBIOS, ewentualnie wgraj taki jak ma być (baza BIOSów jest na TechPowerUp). Oczywiście może to też oznaczać po prostu uszkodzenie karty.

Sterowniki przeinstaluj z użyciem DDU na czysto, instrukcję znajdziesz w sieci.

Skoro przejściówka nie była używana wcześniej, to również może być przyczyną. Ale na razie wyeliminuj przyczyny software'owe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do gościa i on twierdzi że te artefakty mogą wywoływać najnowsze sterowniki amd i żebym zainstalował coś starszego a jak to nie pomoże to mi wymieni te kartę. Na obecną chwilę sprawdziłem bios jest stockowy. Przeinstalowałem stery z użyciem DDU i póki co testuje. A co do przejściówki to używałem jej do xboxa i nigdy nie było problemów. Może tak się zdarzyć że sterowniki wywołują takie artefakty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mało prawdopodobne, ale sprawdź te starsze wersje tak jak mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...