Skocz do zawartości
Kamil.ski

27 WQHD vs 24HD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wybieram monitor na razie do podłączenia do laptopa. Głównie internet, programowanie, czasami odpalę grę typu Wiedźmin, Tomb Raider, COD. Zastanawiam się nad 24 vs 27 cali. Nie wiem czy ten drugi nie będzie za duży. Na laptopie mam FHD ale i tak skaluję do 125% bo wszystko jest za małe. Wymagana regulacja wysokości, filtr niebieskiego światła. Fajnie jeśli będzie jakaś synchronizacja i 75Hz. Karta w laptopie to gtx1050.

Po przejrzeniu kilku postów wstępnie wybrałem:

https://www.x-kom.pl/p/460188-monitor-led-24-acer-b247ybmiprx-czarny.html

https://www.x-kom.pl/p/517974-monitor-led-24-aoc-24g2u5.html

https://www.x-kom.pl/p/342273-monitor-led-27-iiyama-xub2792qsu-czarny.html

Chcę wydać najlepiej jak najmniej więc ten acer za tym przemawia ale z drugiej strony na 27" więcej się zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1050 nie uciągnie Ci grafiki w grach przy rozdzielczości WQHD. Jest zbyt słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 27 odpada. Któryś z tych dwóch brać czy polecisz coś lepszego w zbliżonej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1050 nie uciągnie Ci grafiki w grach przy rozdzielczości WQHD. Jest zbyt słaba.

W sumie przy niezłych detalach przeszedłem teraz Tomb Raider z 2013r (tekstury max, cienie na środek, rozmywacze wyłączone) w 2560x1440 na RX460 4GB. Benchmark wbudowany w grę pokazywał średni FPS na poziomie 60. Są też gierki co w 4K płynnie chodzą ( Super Hot, Surviving Mars). Także gry, to nie tylko optymalizacyjne buble, które skaczą w FHD na tego typu karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego tombridera wiele sie zmienilo na dzisiaj w fhd to gtx 1050 ledwo sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego tombridera wiele sie zmienilo na dzisiaj w fhd to gtx 1050 ledwo sobie radzi.

Czyli grania w starsze, lub mniej wymagające gry grać już zakazano? Prawda jest taka, że są gry które nawet w 1920x1080 będą mu skakać - to co? Niech szuka monitora o rozdziałce max 1366x768? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 wyciąga 30 FPS na średnich ustawieniach w 1080p w Shadow of the Tomb Raider, gdzie 1440p do takiej karty. :D

24G2U5 to dobry monitor, możesz go brać.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie AOC mają lepsza opinie ale czy zobaczysz róznicę jak nie postawisz tych 2 monitorów obok siebie... wątpię. Sam zdecyduj po wyglądzie, który Ci się bardziej podoba :)

Teoretycznie AOC ma szybszą matrycę ale w grach jakie wymieniłeś nic to nie zmienia, chyba że Multi to może coś... AOC ma też wbudowane porty USB jak potrzebujesz. USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 4 szt.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1050 wyciąga 30 FPS na średnich ustawieniach w 1080p w Shadow of the Tomb Raider, gdzie 1440p do takiej karty. :D

30 FPS? To monitora "1080p" też niech nie kupuje. :lol2: (jak wyżej napisałem taki sposób myślenia {nie kupię tego monitora bo będzie jakaś gra, gdzie w jego natywnej karta nie da rady} jest bez sensu) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to chyba tego AOC wezmę. Bo już coraz bardziej myślałem o takim 27" a tak to zaoszczędzę na lepszego kompa. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 FPS? To monitora "1080p" też niech nie kupuje. :lol2: (jak wyżej napisałem taki sposób myślenia {nie kupię tego monitora bo będzie jakaś gra, gdzie w jego natywnej karta nie da rady} jest bez sensu)

SotTR nie jest jakiś bardzo wymagający, więc lepiej już nie będzie, przy 1440p to w ogóle nie będzie mógł grać w nowe gry. :D

1920x1080Niskie.png

1920x1080Najni%C5%BCsze.png

1920x1080Ultra_NiskieDX12.png

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będzie oczywiście coraz gorzej w nadchodzących grach. Z tego powodu olewam to, że moja karta nie da rady w natywnej (bo i tak będzie gra, która nawet w 1080p nie będzie chodzić jak należy) i odpalam w niższej. Jak ktoś uważa, że "tylko natywna" to niech kupi ekran 5K - będzie miał przy integer wyświetlanie jak w natywnej przy 1280x720, 2560x1440 i oczywiście 5120x2880. Przy ekranie 4K ma "natywne" przy integer 1280x720, 1920x1080 i 3840x2160. Przy ekranie 2560x1440 będzie do wyboru 1280x720 i 2560x1440.

 

ps. przypadek kolegi jest bardziej złożony, bo w laptopach są zwykle kiepskie wyjścia video i np. 3840x2160 po HDMI może zupełnie przy 60Hz nie działać, bo wciskają stare HDMI 1.4 czy coś takiego.

 

ps2. zapomniałem o jednym szczególe: nVidia olała skalowanie integer w kartach GTX10x0 (obecnie działa to od nVidia Touring i od Polaris w górę)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie o dostawę. Bezpieczniej wybrać dostawę monitora do paczkomatu czy kurierem? Słyszałem, że są teraz przepełnione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz siedzisz w domu to bierz kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niżej niż 1080p nie ma sensu odpalać, 1440p -> 720p nie będzie wyglądało dobrze nawet na 24", a mniejszych monitorów z taką rozdzielczością nie ma, o 27" i większych nawet nie wspominając.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niżej niż 1080p nie ma sensu odpalać, 1440p -> 720p nie będzie wyglądało dobrze nawet na 24", a mniejszych monitorów z taką rozdzielczością nie ma, o 27" i większych nawet nie wspominając.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ja już niżej jak 1440p nie chcę schodzić, bo wygląda to kiepsko w takim 1920x1080 i mało widać (detale giną albo w pikselach, albo w mydle - w zależności od trybu wyświetlania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...