Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

https://zapodaj.net/9bce96831f23b.png.html

 

Witam przesyłam ss z menadżera urządzeń dysk cały czas bez zmian na obciążeniu 99%-100% czy ten dysk jest zepsuty ze takie wartości podaje,

 

Dodam że na komputerze nic kompletnie nie ma oprócz systemu,komputer wolno odtwarza nawet foldery zainwestować w dysk ssd i to rozwiąże problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - Co to za komputer. Jaki dysk ? Takie obciążenie dysku jest non stop ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to laptop Lenovo Sprawdź produkt w sklepach (oryginalny link usunięty automatycznie na prośbę sklepu do którego prowadził)

 

 

Obciążenie cały czas takie samo bez zmian,

 

Laptop Lenovo V330-15IKB (81AX00DLPB)

 

Znalazłem coś takiego. Może pomoże ;)

 

https://answers.micr...9b-c29c47646952

 

Czy w tym komputerze są 4 GB ramu? Bo jeśli tak, to dobrze byłoby wsadzić tam chociaż z 8 GB. Na pewno pracowałoby się przyjemniej.

Edytowane przez rezo1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy komputer/system czy już jakiś czas używany?

Na zrzucie widać, że antywirus jakąś aktualizację mieli. Dodatkowo .net runtime kończy aktualizację.

Nie widać tego ale może jeszcze system jakieś aktualizacje robi.

 

Jeżeli to nowy sprzęt lub system, to daj mu w miarę możliwości kilka godzin, żeby sobie przemielił wszystkie aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam uszkodzony dysk , sprawdż go np. crystal disk info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer ma rok

Wgrałem system od nowa i on tak mieli

Po roku użytkowania cały czas chodził wolno,

Na komputerze stacjonarnym przy włączonych przeglarakach i grach jednocześnie dysk ma. Obciążenie 5%

 

Wydaje mi się że to wina dysku ale nie znam się dlatego pytam fachowców

 

PS wieczorem przekanuje go tym programem

 

Wrzucam ss z dysk info

 

https://zapodaj.net/3996ec14b7a5c.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD tune i sprawdź czy nie ma bad sektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe skany w HDTune są niewiele warte. Jeżeli już to SpeedMap z wersji Pro.

Trzeba też pamiętać, że testy będą obarczone błędem, bo robione na aktywnym systemie.

 

W SMART jest czysto.

Ja bym się przyjrzał jednak od strony programowej, jakie programy zajmują dysk, czy aktualizacje nie lecą w tle itp. Dodatkowo do kontroli czy nie brakuje pamięci i w jakim stopniu plik wymiany jest wykorzystywany.

 

Ja się skłaniam, że dysk jest sprawny, tylko po prostu wolny, a Win10 lubi sobie mieszać po dysku. Reszta podzespołów też nie jest z górnej półki.

Nie zagwarantuję, że wymiana na ssd rozwiąże problem, na pewno nie zaszkodzi i usunie wąskie gardło hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer i tak użytkowany do lekcji, internet i jako magazyn zdjęć to wszystko i dlatego zależy mi aby to śmigało płynnie, zagdej gdy tam nie będzie zainstalowane

 

Dysk powinien na pewno pomoc na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='01 Kwiecień 2020 - 12:47' timestamp='1585741669' post='15852305']

Podstawowe skany w HDTune są niewiele warte. Jeżeli już to SpeedMap z wersji Pro.

Trzeba też pamiętać, że testy będą obarczone błędem, bo robione na aktywnym systemie.

 

W SMART jest czysto.

Ja bym się przyjrzał jednak od strony programowej, jakie programy zajmują dysk, czy aktualizacje nie lecą w tle itp. Dodatkowo do kontroli czy nie brakuje pamięci i w jakim stopniu plik wymiany jest wykorzystywany.

 

Ja się skłaniam, że dysk jest sprawny, tylko po prostu wolny, a Win10 lubi sobie mieszać po dysku. Reszta podzespołów też nie jest z górnej półki.

Nie zagwarantuję, że wymiana na ssd rozwiąże problem, na pewno nie zaszkodzi i usunie wąskie gardło hdd.

 

Dokładnie. Warto by było rozważyć wymianę na ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...