Skocz do zawartości
Master Bruce Lee

Który RAM kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 2x4GB RAM DDR3 1600 MHz CL9. Jedna kość Goodram Play, druga Crucial Ballistix. Płyta główna ma tylko 2 sloty. Chcę po taniości dokupić kostkę 8GB, aby mieć 12GB (powinno pójść w Dual Channel flex).

Niestety mega ciężko znależć jakąś pamięć z CL9, a jak już to mega drogie.

 

1. Czy z tej aukcji któraś kość się do czegoś nadaje i da się zejsc z timingami do CL9?

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-8gb-1x8gb-ddr3-pc3-12800u-1600mhz-gw-9112408183

Czy w sumie nie ma to znaczenia? Komputer do domowego użytku, czasami gry jak DOOM, RDR2 i jakieś LoLe. ;)

 

2. W sumie moje pamięci działają nawet na CL8, ale jakość nie widziałem różnicy w grach i 3DMarkach. Jak już którąś pamięć kupię, to której czwórki się pozbyć, by zejść z timingami jak najniżej? :E

post-482723-15856807504763_thumb.png

post-482723-15856807547148_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam 2x4GB RAM DDR3 1600 MHz CL9. Jedna kość Goodram Play, druga Crucial Ballistix. Płyta główna ma tylko 2 sloty. Chcę po taniości dokupić kostkę 8GB, aby mieć 12GB (powinno pójść w Dual Channel flex).

Niestety mega ciężko znależć jakąś pamięć z CL9, a jak już to mega drogie.

 

1. Czy z tej aukcji któraś kość się do czegoś nadaje i da się zejsc z timingami do CL9?

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-8gb-1x8gb-ddr3-pc3-12800u-1600mhz-gw-9112408183

Czy w sumie nie ma to znaczenia? Komputer do domowego użytku, czasami gry jak DOOM, RDR2 i jakieś LoLe. ;)

 

2. W sumie moje pamięci działają nawet na CL8, ale jakość nie widziałem różnicy w grach i 3DMarkach. Jak już którąś pamięć kupię, to której czwórki się pozbyć, by zejść z timingami jak najniżej? :E

 

Witaj.

 

Żadna kość się nie nadaje do twojego zestawu z tej piątki.

 

Musisz poszukać dwóch takich samych kości 8 GB każda. Lub dwóch kości 4 GB takich samych jak masz obecnie.

 

Prościej będzie kupić 2 x po 8 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Żadna kość się nie nadaje do twojego zestawu z tej piątki.

 

Musisz poszukać dwóch takich samych kości 8 GB każda. Lub dwóch kości 4 GB takich samych jak masz obecnie.

 

Prościej będzie kupić 2 x po 8 GB.

A mogę nieskromnie zapytać dlaczego muszą być takie same kości? Parę razy wymieniałem i dokupywałem ram do laptopów w domu - różne marki, pojemności i timingi i nigdy nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...