Skocz do zawartości
special5

Modernizacja PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zmodernizować kompa którego składałem w 2011r.

 

Obecny sprzęt:

 

Asrock P67 Pro3 B3

i5 2500k

8gb 1600mhz

msi 970 gaming g4

seasonic 650 W

Monitor full hd 60hz

 

Przede wszystkim wiem że to już stara platforma i najlepiej ją zmienić ale to się wiąże z dużo większymi kosztami.

Nowe części jakie mam zamiar tu wsadzić będą takie:

 

i7 2600k fajnie jakby się kręcił do 4.8 tylko ta moja płyta nie wiem czy to wytrzyma.

 

16 GB 2133 mhz Kupił bym nowy ram w dwóch kościach bo dokupywać do tego ramy coś to nie ma sensu wg mnie.Tylko nie wiem czy ta płyta łyknie ram z takim taktowaniem bo na stronie asrocka pisze że to jest maksymalne taktowanie i jeszcze do tego w OC

Chciałem kupić jakieś uzywane te ramy bo nowe są o 300zł coś koło tego tylko byłby problem jakbym wziął używki a okazało by się że płyta nie polubi tego ramu sprawdzałem liste wspieranych pamięci niby coś się tam zgadza z takim jak ja chce kupić ale wiecie różnie jest.

 

Gtx 1070/ti Teraz pytanie czy do tego procka wykorzystam jedną z tych dwóch kart.Jeśli tak to czy jest sens dopłaty do wersji Ti

Jeszcze mam pytanie czy te cztery rdzenie i osiem wątków w tym procku będą mieć jeszcze jakaś rację bytu przy nowszych grach?

 

Myślałem nad nową konsolą jak się pojawią ale dla mnie granie na padzie w strzelanki ale jakieś gta to byłaby męczarnia.

Jak możecie panowie i panie jeśli takowe są to proszę o poradę na nurtujące mnie pytania.

 

Taką pamieć chciałem kupić

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/pamiec-ddr3-2x-8gb

Edytowane przez special5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to ile masz kasy na modernizację ?

 

A poza tym chcesz wymienić procesor no i ram i kartę no to tylko płyta główna zostaje i uważasz że nie warto zmieniać całej platformy to cię nie rozumiem.

Edytowane przez bbobii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...