Skocz do zawartości
Sebastian_Seba

Router do 130 zł z portami 1gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje routera do określonej kwoty. Mieszkanie w bloku (40m2). Dostawca multimedia po kablu. Najważniejsze, żeby nie zaniżał mi prędkości (300mb/s), więc musi być 10/100/1000.

 

 

 

Jak myślicie ten zda egzamin?

 

 

 

https://allegro.pl/oferta/router-xiaomi-mi-4a-giga-version-1200mb-s-dualband-9055892084

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem do 300 w multimedi ten Mój link teraz użytkuje c2 i na drugim końcu nie domaga. Jak się uda jechać na tym c6 to bede jechał a jak nie to most wds zrobię. Jutro tego C6 będę miał to dam znac.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten C2 co masz aktualnie jest droższy jak ten C6 :) A testował ktoś tego Xiaomi? Ma wszędzie bardzo dobre opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się pogodziłem z tym że wszystkie routery w zakresie 100-300 zł mają taki sam zasięg. Myślę że ten twój niczym nie będzie się różnił od tej C6. Moc max jest chyba ograniczona przez prawo. Ja nastawiam się na most z dwoma routerami.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się pogodziłem z tym że wszystkie routery w zakresie 100-300 zł mają taki sam zasięg. Myślę że ten twój niczym nie będzie się różnił od tej C6. Moc max jest chyba ograniczona przez prawo. Ja nastawiam się na most z dwoma routerami.

Ale to jest normalne. Jak chcesz mieć dobry zasięg, to po pierwsze nadajnik WiFi (czy to ten w routerze czy oddzielny Access point) powinien znajdować się mniej więcej centralnym punkcie powierzchni którą ma pokryć. Jak masz długie mieszkanie, a router znajduje się na jednym końcu i sygnału brakuje na drugim to albo przesuń router albo wyłącz na nim WiFi i dołącz kablem Access point który będzie bardziej na środku.

 

Witam poszukuje routera do określonej kwoty. Mieszkanie w bloku (40m2). Dostawca multimedia po kablu. N

Po kablu tzn po takim koncentrycznym(antenowym)? Jeśli tak, to przecież dostaniesz od dostawcy urządzenie. 40m2 to każdy router z WiFi da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o zasięg się nie martwie bo mi TPLink za 60 zł daje rade, ale ogranicza mi internet tylko do 90 mb/s i na kablu i na wifi. Za słabe porty ma ten TPLink mój, bo tylko 10/100. Po kablu antenowym z modemu (multimedia). Bez routera prędkośc jest jak powinna. Chyba zaryzykuje ten Xiaomi. Kusi mnie mocno :)

Edytowane przez Sebastian_Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kablu antenowym z modemu. Bez routera prędkośc jest jak powinna.

A co to za modem? To nie jest jakiś router z WiFi?

 

Ja o zasięg się nie martwie bo mi TPLink za 60 zł daje rade, ale ogranicza mi internet do do 90 mb/s i na kablu i na wifi.

Ale wiesz, że po WiFi musisz przejść na 5GHz żeby osiągnąć więcej? Urządzenia które posiadasz pracują w standardzie 802.11AC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwinto. Ja w multimedi (pewnie tak jak kolega no chyba że ma swiatlowod) mam antenę tv do routera z multimedi ( ma wi fi i porty LAN ale zablokowane i tylko jeden lan odblokowany - jak chcesz więcej to płac) i do tego jedynego odblokowane go lana pakuje swój router. Sebastian jak Ty się nie martwisz o zasięg a tylko o port GB bo Cię ogranicza to myślę że ten xiomi podola twoim wymaganiom.

Edytowane przez miemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój router nie obsługuje 5Ghz. Stary dziad TL-WR841N. Modem posiada router ale jest zablokowany przez multimedie, bo życzą sobie dyche więcej do abonamentu :) Modem ARRIS 7C23 :)

Edytowane przez Sebastian_Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

 

Mój router nie obsługuje 5Ghz. Stary dziad TL-WR841N. Modem posiada router ale jest zablokowany przez multimedie, bo życzą sobie dyche więcej do abonamentu :) Modem ARRIS 7C23 :)

OK. To wspomniany XIAOMI Mi 4A Giga Version czy Archer C6 da radę spokojnie. Pamiętaj tylko że Xaomi ma tylko 2 porty Ethernet, a TP-Link 4szt.

Tylko po WiFi może nie być szybciej jeśli nie masz na swoich urządzeniach obsługi 802.11AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który router? No jak masz 90 po kablu to co ma do tego WiFi? Co i jak gdzie połączyłeś? Uruchom okno linii poleceń (cmd) i wykonaj polecenie:

wmic NIC where NetEnabled=true get Name, Speed

pokaż wynik.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który router? No jak masz 90 po kablu to co ma do tego WiFi? Co i jak gdzie połączyłeś? Uruchom okno linii poleceń (cmd) i wykonaj polecenie:

wmic NIC where NetEnabled=true get Name, Speed

pokaż wynik.

 

 

Na urządzeniach przez Wifi mam około 70 mb/s

Na komputerze stacjonarnym który jest kablem połączony z routerem mam 90 mb/s a powinno być 150 mb/s. Nie wiem może coś żle poustawiałem? W załączniku screen ustawień.

post-570172-15859236055911_thumb.jpg

Edytowane przez Sebastian_Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mi nie pokazuj jakiś obrazków tylko odpisz mi na to co poprosiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz gigabit na interfejsie.

Uruchom sobie okno połączeń sieciowych (<Win>+<R> i wpisz ncpa.cpl) i kliknij podwójnie lewym przyciskiem myszy na karcie sieciowej. Też powinien być 1 Gigabit(możesz wkleić screen tego okna).

Co do WiFi to na 2,4GHz osiągniesz w granicach 70Mbps. Chcesz więcej to musisz mieć urządzenia które połączą się w standardzie 802.11ac na 5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że na urządzeniach internet będzie wolniejszy, ale dlaczego na stacjonarnym, który jest podłączony kablem z routerem do LAN mam prędkość tylko 90 mb/s skoro powinno być 150 mb/s. Jak odłączam router i łączę modem bezpośrednio z kompem to jest 150 jak powinno. Dlatego wymienialem ten router żeby na stacjonarnym mieć rzeczywistą prędkość, a dalej mam mniejszą. Testuje speed testem przy wyłączonych innych urządzeniach.

Edytowane przez Sebastian_Seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz gigabit to powinno być 150Mbps. Łączysz się ty samym kablem? Możesz wkleić wynik polecenia ipconfig /all kiedy jesteś podłączony bezpośrednio do modemu oraz jak podłączysz do routera. Tu masz instrukcję jak wkleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom sobie okno połączeń sieciowych (<Win>+<R> i wpisz ncpa.cpl) i kliknij podwójnie lewym przyciskiem myszy na karcie sieciowej. Też powinien być 1 Gigabit(możesz wkleić screen tego okna).

 

Łap na razie to wcześniejsze.

post-570172-158593446237_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli karta w komputerze nie połączyła się po gigabicie tylko fast ethernecie (100Mbps) Dlatego tak wolno. Może ten kabel którym łączysz PC jest uszkodzony/tylko na dwóch parach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może uszkodzone kable?

 

Miałeś racje kolego :) Wychodzi, że najprawdopodobniej kabel. Jeden kabel z modemu do karty sieciowej daje prędkość 150, drugi tylko 90 mb/s. Jutro wymienie i dam znać. Mam nadzieje, że to to. Dzięki jeszcze raz za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...