Skocz do zawartości
bartmajster

Nintendo Wii, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów. Z konsolami mam małe doświadczenie, z Nintendo zerowe. Chcę kupić dzieciakom Nintendo Wii, bo póki teraz siedzą w domu, dostają na jakiś czas w ręce pady od Xboxa, na tv włączony youtu.be i myślą że grają w Mario Party 9 :P

Doradzi ktoś, jak obecnie wygląda kupienie takiej konsoli? Chodzi mi o to, czego szukać, co powinno wchodzić w skład zestawu, czy patrzeć na rok produkcji, wersję - o ile jakieś są?

Mam nadzieję że post nie łamie regulaminu i że znajdzie się ktoś obyty w temacie, co będzie mógł mi doradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwana z Ciebie bestia :E Ile dzieciaki mają lat?

 

Ogólnie tutaj nie ma zbytnio jak się naciąć co do wersji i ich różnic. Podstawowa to model RVL-001. Potem była wersja RVL-101, na której nie pograsz w gry z GameCube'a, siłą rzeczy wywalili z niej tym samym porty od kontrolerów do GC i gniazda na karty pamięci z tej konsoli. Dlatego jeśli zależy Ci na tytułach z leciwego "Gacka", to tej wersji unikaj. Poznasz ją też po tym, że logo Wii na froncie jest w pozycji poziomej. Tzn. urządzenie nie jest przystosowane do stawiania w pozycji wertykalnej (jak wersja RVL-001). To w sumie tyle. Było też Wii Mini (RVL-201), ale to już całkiem bieda wersja jest. Wszystkie różnice masz poniżej:

 

https://en-americas-support.nintendo.com/app/answers/detail/a_id/2650/~/what-is-the-difference-between-the-models-of-wii-consoles%3F

http://nerdbacon.com/wii-console-varieties-what-makes-them-different/

 

Co do składu zestawu, to na pewno musi się tam znaleźć konsola (:E), miły dodatek to też pudełko. Oprócz tego to klasycznie - zasilacz i kabel do podpięcia do TV. Pewnie wszędzie będziesz miał typowy kabel Composite, bo taki był w zestawie. Lepszą jakość da Ci oczywiście Component, szczególnie na nowszym i większym telewizorze. Ale taki kabelek możesz sobie zawsze dokupić potem. Do tego jeszcze koniecznie Sensor Bar, taka charakterystyczna, cienka, czarna listewka, która za pomocą promieniowania IR rozpoznaje położenie kontrolera i tym samym kursora na ekranie. Ten kontroler to Wii Remote (pilot), do którego możesz podłączyć Wii Nunchuk aby poszerzyć wachlarz sterowania w bardziej skomplikowanych tytułach (charakterystyczna "grucha" z gałką).

 

Na to powinieneś zwracać uwagę, w sensie to powinno się znaleźć w zestawie, aby był on kompletny. Niektórzy mogą dodawać do konsoli np. grę Wii Sports, bo takowa była wrzucana do każdego pudła z Wii (przynajmniej na początku). Sprawdzaj też, czy akcesoria są oryginalne, szczególnie kontrolery. Niektórzy mogą oferować jakieś zamienniki.

 

Kiedyś to pamiętam można było wyrwać taki ładny zestaw nawet za stówkę, teraz widzę ceny poszły trochę do góry (jak wszystko :E) i na coś takiego trzeba wyłożyć minimum te 150-170 złotych jakoś. O możliwości przerobienia konsoli tylko wspomnę. Jak się zainteresujesz tematem to zobaczysz, że coś takiego jest proste do wykonania i zrobisz to w domu poświęcając na to chwilę czasu i kartę pamięci (prosty softmod).

 

To tyle chyba. O Wii MotionPlus nie ma raczej sensu wspominać, szczególnie jeśli to ma być głównie dla dzieci (poprawione sterowanie ruchowe, najpierw dzięki specjalnej przystawce do starych kontrolerów, potem było to już standardem w ich nowszych wersjach, piloty z wbudowanym WM+ mają specjalne oznaczenie na obudowie). Do tego to działa tylko w grach, w których to sterowanie zostało uwzględnione, czyli niezbyt dużej liczbie. Jak masz większą gromadkę to musisz oczywiście dokupić więcej kontrolerów. Czasami wystarczy kupić po prostu sam pilot (Wii Remote), bo sporo gier do sterowania wymaga tylko niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

Młodzi mają 5 i 3 lata, tak więc żeby uniknąć rozlewu krwi najlepiej byłoby mieć 2 pady chyba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto jak skurczysyn. Dzieciokom może to nie zrobi różnicy, ale warto żeby pady były oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dałem ogłoszenie na dziale "Kupię", może coś się trafi. Kumpel mi jeszcze wspominał o Nintendo DS, tylko tu już sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Nintendo DS to konsola przenośna, czyli w takim wypadku zmienia się całkowicie koncept grania. Przy Wii możesz posadzić dzieciaki przy TV i sprawa załatwiona, z takiego handhelda to siłą rzeczy korzysta jedna osoba, ewentualnie dzieciaki będą go sobie przekazywać. NDS to też fajna zabawka, jak wolisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2021 o 08:22, fififekwr napisał:

Wii ma najlepszą część Mario Karts w historii tej serii

Też ją lubię. Można w nią grać na emulatorze Dolphin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...