Skocz do zawartości
Serwis Komputerowy Lublin

Koronawirus a serwis komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pytanie do osób prowadzących serwis komputerowy. Jak sobie radzicie w tym nie ukrywajmy trudnym czasie dla każdej branży. Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Ja wszystkie problemy staram się rozwiązywać zdalnie (oczywiście software'owe), jeżeli chodzi o sprzęt to zabieram go do siebie tylko w pilnych przypadkach i od razu czyszczę wszystko alkoholem izopropylowym.

Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panikant! Łykasz kłamstwa PIS.

 

1. Wirus roznosi się drogą kropelkową (a nie skórną).

2. Póki co naukowo potwierdzone jest wnikanie przez śluzówki (usta, nos, oczy).

3. Potrzebne są maseczki, a nie durne pisie rękawiczki. Rękawiczki nic nie dają.

4. Oczywiście trzeba myć brudne łapska, nie jeść nimi, nie dotykać jedzenia, ani nawet pilota do TV (bo potem dotkniesz go umytą i zaraz coś zjesz).

5. Natomiast masz się bać rozmowy z klientem (nie tylko, że cię okicha), wtedy leci ślina mała i zarazki duże. Sprzętu nie ma co czyścić.

 

PS. Ja gdy przychodzę z zewnątrz to otwieram kątem dłoni, myję ręce i klucze mydłem, dezynfekuję klamki, rozbieram się i znowu myję ręce mydłem. Jedzenie oczywiście w kwarantannie, itd.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisał sino :thumbup: . Samemu też powinieneś nosić maskę filtracyjną zaleca się minimum FFP2, chociaż niby FFP1 też powinien działać niemniej nie jest tak skuteczny, ale lepsze to niż nic. Jak obsługujesz kogoś przez ladę możesz wstawić plexi (ostatnio widziałem też taką fajną zasłonę z foli pvc) żeby oddzielić się od klienta (naturalnie nie zastąpi to maseczki). Nie ma co panikować trzeba się zastanowić nad sposobami którymi się ta choroba przenosi i zabezpieczyć się jak najlepiej. Można by też nie wpuszczać nikogo do sklepu bez maseczki, chociaż u nas to byłoby od razu wielkie oburzenie, mam nadzieje że co prawda spóźniona reakcja, ale rząd w końcu wprowadzi obowiązek noszenia maski poza domem. Co do czyszczenia sprzętu to nie jestem pewien czy możesz 100% wyczyścić taki komputer lepiej po prostu po naprawie umyć ręce i maseczka też by się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wirus roznosi się drogą kropelkową (a nie skórną).

2. Póki co naukowo potwierdzone jest wnikanie przez śluzówki (usta, nos, oczy).

3. Potrzebne są maseczki, a nie durne pisie rękawiczki. Rękawiczki nic nie dają.

1 i 2 jak najbardziej prawda, ale jest też udowodnione, że ludzie przenoszą wydzieliny z tych błon rękami oraz nanoszą na twarz brudy zebrane podczas dotykania innych przedmiotów. I nie wynika tpo z braku higieny, tylko takie mamy odruchy, często bardzo nieświadome: odgarniamy włosy z czoła, drapiemy się, pocieramy itd. dlatego moim zdaniem nic złego się nie stanie, jeżeli przy wejściu do sklepu założysz jednorazowe rękawiczki, żeby nie roznosić po sklepie wirus ów nazbieranych po drodze ani nie wynosić na zewnątrz wirusów zebranych od innych klientów sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Dodatkowo możesz się zapomnieć i odkaszlnąć, zasłonić usta rękami i problem gotowy.

Żeby nie być gołosłownym to jest to potwierdzona informacja o tym jak wirus się rozprzestrzenia przez WHO:

How does COVID-19 spread?

 

People can catch COVID-19 from others who have the virus. The disease can spread from person to person through small droplets from the nose or mouth which are spread when a person with COVID-19 coughs or exhales. These droplets land on objects and surfaces around the person. Other people then catch COVID-19 by touching these objects or surfaces, then touching their eyes, nose or mouth. People can also catch COVID-19 if they breathe in droplets from a person with COVID-19 who coughs out or exhales droplets. This is why it is important to stay more than 1 meter (3 feet) away from a person who is sick.

 

WHO is assessing ongoing research on the ways COVID-19 is spread and will continue to share updated findings.

 

https://www.who.int/news-room/q-a-detail/q-a-coronaviruses

 

I to jest na chwilę obecną jedyny potwierdzony sposób transmisji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...