Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam takie pytanie/problem :)

Mam obudowę armis 7tg na przednim panelu możliwość ręcznego sterowania szybkością/obrotami wentylatorów.(wszystkie 3 pin) Dobrze myślę że żeby kontrola wentylatorów była za pomocą pwm/krzywej w biosie z automatu w zależności od temperatury to musiał bym z kontrolera np fan4 poprowadzić kabel do płyty głównej do sys_fan ? Ewentualnie odpiąć kabel z przedniego panelu od kontrolera i podłączyć do płyty głównej(nie mam wolnego kablelka żeby połączyc kontroler-mobo).

HrafNzi.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam takie pytanie/problem :)

Mam obudowę armis 7tg na przednim panelu możliwość ręcznego sterowania szybkością/obrotami wentylatorów.(wszystkie 3 pin) Dobrze myślę że żeby kontrola wentylatorów była za pomocą pwm/krzywej w biosie z automatu w zależności od temperatury to musiał bym z kontrolera np fan4 poprowadzić kabel do płyty głównej do sys_fan ? Ewentualnie odpiąć kabel z przedniego panelu od kontrolera i podłączyć do płyty głównej(nie mam wolnego kablelka żeby połączyc kontroler-mobo).

HrafNzi.gif

Niestety nie ma przy tym kontrolerze możliwości podłączenia go pod płytę, jedyne co Ci zostaje to sterowanie suwakiem z przodu obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej ten kontroler i podłącz wentylatory po prostu bezpośrednio pod płytę, jeśli masz złącza umożliwiające sterowanie 3-pin DC. Jak masz za mało złącz, to kup sobie za kilka zł rozdzielacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej ten kontroler i podłącz wentylatory po prostu bezpośrednio pod płytę, jeśli masz złącza umożliwiające sterowanie 3-pin DC. Jak masz za mało złącz, to kup sobie za kilka zł rozdzielacz.

Wychodzi że tak będzie po prostu łatwiej i prościej.

Na płycie mam 4 wolne złącza od sys_fan1 do sys_fan4 wszystkie 4 pinowe.

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącza są 4-pin PWM, ale w BIOSie możesz przełączyć je żeby pracowały jako 3-pin DC = możesz podłączać i będzie śmigać, tylko musisz sobie to w BIOSie ustawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...