Skocz do zawartości
kaylo

Ciągłe blue screeny podczasz grania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Gdy komputer był chłodzony cieczą CPU i GPU nie miałem absolutnie żadnych problemów. Po przejściu na standardowe chłodzenie powietrzem ciągle pojawiają się blue screeny podczas grania (przetestowałem z 5 gier i w każdej jest to samo) lub gry się zawieszają i nie chcą się później uruchomić, dopiero reset pomaga. BSOD najczęściej pojawia się System Service Exception. W kompie nie były zmieniane żadne części oprócz dysku, zamiast SSD pod SATA włożyłem NVMe 970 PRO jako systemowy.

 

Co sprawdziłem: wszystkie kable, socket CPU i docisk czy jest nie za mocny, rozebrałem od nowa GPU, instalowałem od nowa system + najnowsze sterowniki, procesor testowany Prime z AVX i pamięci memtestem z pendrive'a - nie było błędów,

temperatury w normie.

 

Problemy występują wyłącznie podczas grania. Podczas normalnego użytkowania nic się nie dzieje (komputer chodził non stop ze 3 dni bez wył. i nie było błędów).

 

Próbowałem rozwiązań z neta z komendami do sprawdzania dysku z cmd, nic nie pomaga.

 

Wygląda na to, że problem może być z RAMem, GPU lub jakiś sterownik źle działa. RAM i GPU działało bez problemów na wodzie to zostaje problem sterownika. Instalowałem starsze wersje sterownika NVIDII i nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedz z OC do normalnych wartości, lub całkowicie bez OC i sprawdź, oby dwie opcje.

Wtedy napisz,tylko nie pisz, że przedtem chodziło wszystko cacy, bo to nic nie wniesie, bez sprawdzenia delikatnego OC i bez OC.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem z OC jak i również wszystko na stock GPU i CPU ram na 2133 i jest to samo. OC dużo niższe niż sygnaturce, te wartości są pod chiller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu sprawdź kartę na innym kompie, albo inną kartę u siebie. Może przy wymianie chłodzenia GPU się uszkodziło i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...