Skocz do zawartości
KubaWWA

CrystalDiskInfo stan dysków, podpowiedź.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się z ogromną prośba do znających się w tym temacie. Mianowicie, co możecie powiedzieć o stanie tych dysków, czy są bad sektor i czy można je w jakiś sposób zminimalizować/naprawić?

 

z góry dziękuję za informacje i odpowiedź.

 

Jakub.

 

https://zapodaj.net/6531c5d0b74d0.png.html <--- załączam screen z programu CrystalDiskInfo dwóch dysków (nr 1 SSD Systemowy i nr 2 HDD)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko jest ok. ale lepiej zmienić zawsze w Wartość RAW na 10 DEC aby było widać wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko jest ok. ale lepiej zmienić zawsze w Wartość RAW na 10 DEC aby było widać wartości

Nie zawsze lepiej, bo część wartości jest kodowana na grupach bitów, a nie całym polu. Najlepiej to widać w przypadku temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='01 Kwiecień 2020 - 10:22' timestamp='1585732957' post='15852037']

Nie zawsze lepiej, bo część wartości jest kodowana na grupach bitów, a nie całym polu. Najlepiej to widać w przypadku temperatury.

 

do rzeczy Panowie, do rzeczy.

przed chwilą wyskoczył mi blue screen z informacją : "system service exception" źródło problemu "ntfs.sys"

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dla mnie parametry wydają się ok. Jedyne co dziwnie wygląda, to w hdd parametr C3. Wartość RAW ok ale aktualna/najgorsza dramatycznie niskie i nie wiem jak to poprawnie zinterpretować, czy ten typ tak ma, czy były jakieś problemy z dyskiem.

 

Z tym niebieskim ekranem ciężko mi coś powiedzieć, nie siedzę w 10. Może w podglądzie zdarzeń jest więcej szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='01 Kwiecień 2020 - 13:04' timestamp='1585742670' post='15852327']

Ogólnie dla mnie parametry wydają się ok. Jedyne co dziwnie wygląda, to w hdd parametr C3. Wartość RAW ok ale aktualna/najgorsza dramatycznie niskie i nie wiem jak to poprawnie zinterpretować, czy ten typ tak ma, czy były jakieś problemy z dyskiem.

 

Z tym niebieskim ekranem ciężko mi coś powiedzieć, nie siedzę w 10. Może w podglądzie zdarzeń jest więcej szczegółów.

 

dziękuję za próby. cóż Ci przygotować do wglądu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może historię problemów, co skłoniło do przyjrzenia się dyskom.

Te niebieskie ekrany często się pojawiają i z tym samym błędem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='01 Kwiecień 2020 - 16:04' timestamp='1585753494' post='15852618']

Może historię problemów, co skłoniło do przyjrzenia się dyskom.

Te niebieskie ekrany często się pojawiają i z tym samym błędem?

 

 

z tym błędem pierwszy raz. wcześniej pojawiały się menory menagement. skłoniło mnie do tego iż w grze błędy z teksturami się pojawiają jakby albo pamięć była wadliwa albo błędy z odczytem z dysku. Natomiast inna gra chodzi wyśmienicie. sa na tym samym dysku. system ogólnie chodzi nie stabilnie. System przeinstalowany, bios aktualny, sterowniki również. Specyfikacja jest dosyć dobry - to 2 letni komputer.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem dysków, to czy masz zainstalowane Intel Rapid Storage? Bywa, że robi problemy.

 

Podejrzany dysk można spróbować przeskanować, z jednej strony systemowym narzędziem chkdsk czy nie ma błędów w systemie plików, z drugiej np. Victoria żeby zobaczyć czy coś z dyskiem się nie dzieje.

 

Próbowałeś testować pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='02 Kwiecień 2020 - 10:08' timestamp='1585818529' post='15853474']

Pod kątem dysków, to czy masz zainstalowane Intel Rapid Storage? Bywa, że robi problemy.

 

Podejrzany dysk można spróbować przeskanować, z jednej strony systemowym narzędziem chkdsk czy nie ma błędów w systemie plików, z drugiej np. Victoria żeby zobaczyć czy coś z dyskiem się nie dzieje.

 

Próbowałeś testować pamięć?

 

to IRS nie ma zainstalowanego, bo się na tym nie znam nie wiem który sterownik wybrać. chkdsk sprawdzałem lecz nie moglem znaleźć wyników tego testu. pamięć testowałem. Jeżeli znasz receptę, podpowiedz wykonam każdą czynność przez Ciebie wskazaną.

 

 

Edit:

 

Przed chwila wyskoczył bsod numer 1. Po restarcie komputera w momencie zamykania komputera wyskoczył drugi.

 

Numer 1: faulty hardware corrupted Paige

Numer 2: memory management

Edytowane przez KubaWWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki skanu dysku mogą być w podglądzie zdarzeń: Dzienniki systemu Windows -> Aplikacje.

 

Czym testowałeś pamięć?

Zwykle polecany jest memtest86 odpalany z płytki lub pena podczas startu komputera. Najlepiej kilka przebiegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chkdsk z parametrem f

 

quote name='KubaWWA' date='01 Kwiecień 2020 - 11:02' timestamp='1585735353' post='15852110']

do rzeczy Panowie, do rzeczy.

przed chwilą wyskoczył mi blue screen z informacją : "system service exception" źródło problemu "ntfs.sys"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='03 Kwiecień 2020 - 07:39' timestamp='1585895973' post='15854812']

Wyniki skanu dysku mogą być w podglądzie zdarzeń: Dzienniki systemu Windows -> Aplikacje.

 

Czym testowałeś pamięć?

Zwykle polecany jest memtest86 odpalany z płytki lub pena podczas startu komputera. Najlepiej kilka przebiegów.

 

dzisiaj na noc odpale memtest zobaczymy co wyjdzie. w jaki sposobi szczegółowo mogę sprawdzić dysk numer ssd i dysk numer dwa hdd pod katem stabilności, kondycji i bad sektorów.

 

Dziennik zdarzę nie wiem jakie parametru szukać po diagnostyce pamięci ram. nie mogę tego znaleźć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dzienniku zdarzeń są testy pamięci. Próbuj po nazwie programu, funkcji systemu.

 

Nie kojarzę testów dysków sprawdzających stabilność, trzeba kombinować z wielokrotnym odpalaniem normalnych testów.

Do sprawdzenia czy nie mają błędów najlepiej byłoby odpalić MHDD tak jak memtesta, czyli z pena/płytki zbootować. Ale, wymaga to przestawienia w biosie kontrolera dysków w tryb IDE/legacy. SSD z tego co widzę masz NVME, czyli na 99,999% tym programem nie da rady.

Pod Windows można np. programem Victoria, ale trzeba pamiętać, że system będzie zaburzać wynik. Nie wiem czy da radę obsłużyć tego ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='04 Kwiecień 2020 - 11:25' timestamp='1585995947' post='15856279']

Nie wiem czy w dzienniku zdarzeń są testy pamięci. Próbuj po nazwie programu, funkcji systemu.

 

Nie kojarzę testów dysków sprawdzających stabilność, trzeba kombinować z wielokrotnym odpalaniem normalnych testów.

Do sprawdzenia czy nie mają błędów najlepiej byłoby odpalić MHDD tak jak memtesta, czyli z pena/płytki zbootować. Ale, wymaga to przestawienia w biosie kontrolera dysków w tryb IDE/legacy. SSD z tego co widzę masz NVME, czyli na 99,999% tym programem nie da rady.

Pod Windows można np. programem Victoria, ale trzeba pamiętać, że system będzie zaburzać wynik. Nie wiem czy da radę obsłużyć tego ssd.

 

skoro Ty nie wiesz, ja nie wiem. To może jest ktoś kto wie i mi pomoże w jaiś sposób sprawdzić, bądź naprawić dysk?

 

 

 

' date='04 Kwiecień 2020 - 11:25' timestamp='1585995947' post='15856279']

Nie wiem czy w dzienniku zdarzeń są testy pamięci. Próbuj po nazwie programu, funkcji systemu.

 

Nie kojarzę testów dysków sprawdzających stabilność, trzeba kombinować z wielokrotnym odpalaniem normalnych testów.

Do sprawdzenia czy nie mają błędów najlepiej byłoby odpalić MHDD tak jak memtesta, czyli z pena/płytki zbootować. Ale, wymaga to przestawienia w biosie kontrolera dysków w tryb IDE/legacy. SSD z tego co widzę masz NVME, czyli na 99,999% tym programem nie da rady.

Pod Windows można np. programem Victoria, ale trzeba pamiętać, że system będzie zaburzać wynik. Nie wiem czy da radę obsłużyć tego ssd.

 

 

 

z tego co kojarze bios jest ustawiony IDE/legacy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...