Skocz do zawartości
observe

klonowanie SSD - bad partition - ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

*poszukałem w necie i coś wiem, ale muszę mieć 100 pro pewności*

 

- Ubuntu najnowsze

- SSD Crucial mx300 275GB, '133 bad partition, disk is OK' - disks ubuntu info

 

Idzie do mnie Crucial mx500, chcę sklonować cały dysk w miarę szybko (całość danych to max 40GB), oprócz tego mam HDD Toshiba 2TB.

1. Jak podłącze pod płytę drugi dysk to odpalić klona konkretną aplikacją czy cokolwiek wezmę bedzie git?

2. Jakie parametry się liczą przy klonie? (linux/ssd/wszystko musze miec - turbo wazne dane dla mnie)

3. Bad partycje mają jakikolwiek wpływ na klona?

4. Jak zweryfikować poprawność przeniesionych danych? Na 2 sposoby, by być pewnym. Paranoia level u mnie 8/10, bo już raz straciłem wszystko i pasji szewskiej dostałem.

5. Co warto zawsze wiedzieć przy klonie, jeśli robi się to pierwszy raz lub kiedykolwiek?

6. (tego nie sprawdzilem jeszcze) Motherboard Z270 Extreme4. Nie wiem ile mam wolnych kabli SATA i zasilania, montowany był PC u sprzedawcy. Podłączenie jest banalne, ale wyjść zawsze jest więcej i nie potrzeba kombinować z rozgałęzieniem kabli czy coś w ten deseń?

 

Można dać mi same linki lub odpowiadać numerycznie. Szanuję swój czas i czas forumowiczów. Poszukałem, coś wiem, ale muszę mieć gwarkę, że dobrze wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...