Skocz do zawartości
Pawrob

3 restarty po włączeniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj złożyłem komputer, postawiłem Windowsa, zaktualizowałem, ściągnąłem sterowniki itp. Dzisiaj rano przy pierwszym włączeniu komputer, zanim się uruchomił restartował się około trzech razy w odstępie dwóch sekund a następnie nie wyświetlał obrazu. Po ponownym restarcie wszystko wraca do normy. W biosie jedyna modyfikacja to włączenie profilu xmp dla pamięci. Proszę o pomoc, nie mam pojęcia co może powodować restarty.

 

Spec:

 

CPU Ryzen 5 1600 - chlodznie box po 45min OCCT max 75C, zero błędów, cinabench tez bez błędów przechodzi 3 serie

MoBo gigabyte b450m ds3h - bios najnowszy f50

RAM 1x HyperX fury 8gb 3200mhz, czwarty slot od cpu

GPU gtx770

SSD WD green 120gb m2

Zasilacz SPC Vero L2 500w

Obudowa SPC Signum SG1m

 

Edit: teraz patrze ze po tych restartach taktowanie ramu wraca do około 2400mhz

Edit2: Po wyłączeniu profilu XMP problem ustępuje jednak podczas pierwszego uruchomienia nadal nie ma ekranu, dopiero po restarcie, CMOS clear nie pomógł, ani wyłącznie fast boot z windowsa.

Edytowane przez Pawrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ram na wartość mniejszą niż 3ghz, np 2933 i sprawdzaj. Poza tym, czemu u licha w jednej kości :E z 30% wydajności kompa oddajesz bez walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej ponieważ planuje dokupić drugą niedługo :P mnożnik zmienić przy włączonym profilu xmp, czy wszystko manualnie ustawiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kalkulatorem najlepiej, zacieśnij trochę timingi, ustaw na 2933 i sprawdź czy dalej będzie kaszanka. Zen nie przepadały za czymś szybszym niż 3ghz niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuje w takim razie, tylko uporam sie z problemem monitora, temat oddzielny juz założyłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...