Skocz do zawartości
Kamil628

GTX 750 TI MSI Low Profile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ze 3-4 lata temu gdy moja 270-tka poszla na gwarancje zakupilem 750 Ti Low Profile, juz nie pamietam ile za nia dalem pewnie ok 250 zl. Czy jest sens sprzedania jej? Ile moge za nia teraz wziac? 150 zl czy wiecej?

 

Jest to dokladnie GEFORCE GTX 750 TI 2GB GDDR5 128 bits HDMI/ DL-DVI-D/ D-SUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedałem rocznego GXT 750Ti 2GB Gigabyte na licytacji za 200 z kosztami wysyłki, z uwagi na stan to była dość dobra cena, ale i tak uważam, że te karty nie są warte więcej niż 150 PLN. Twoja to dość atrakcyjna LP i jest na nie rynek (konkurentem dla nie jest GT 1030 LP oraz dużo mocniejsze GXT 1050(Ti) LP ale one zajmują dwa sloty, 1650 LP i bardzo rzadki RX550 LP od MSI który jest praktycznie nie do dostania, istnieje też wersja RX560 LP ale w PL jej nie uświadczysz - i to wszystko w temacie sensownych kart LP).

 

W pewnych komputerach, np. Optiplex 3020, z uwagi na rozmieszczenie złącz PCIe przy samym zasilaczu i braku możliwości zainstalowania dwuslotowej karty są wręcz niezbędne. Amator się znajdzie na pewno. Mniej niż 150 PLN nie bierz, jeśli chcesz kiedyś zbudować HTPC albo będziesz potrzebował niskoprofilowej karty, to nie sprzedawaj - to ostatnia seria z wsparciem dla Windows XP, wydajność na poziomie GT1030 lub laptopowego MX150 w wersji 25W - czyli ciągle nieźle :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ja dlatego, ze radeon r9 270 poszla wtedy na zwykla gwarancje na miesiac, bo jeszcze nie ogarnialem "rekojmi" i chcialem na przeczekanie kupic cos taniego, zeby pograc w jakies mniej wymagajace gry. Obecnie posiadam gtx 1060 6gb i tak wlasnie sie zastanawialem czy potrzebuje 750-tke czy ja sprzedac jeszcze za okolo 2 stowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ze 3-4 lata temu gdy moja 270-tka poszla na gwarancje zakupilem 750 Ti Low Profile, juz nie pamietam ile za nia dalem pewnie ok 250 zl. Czy jest sens sprzedania jej? Ile moge za nia teraz wziac? 150 zl czy wiecej?

 

Jest to dokladnie GEFORCE GTX 750 TI 2GB GDDR5 128 bits HDMI/ DL-DVI-D/ D-SUB

Na licytacji 750ti potrafią zejść powyżej 250zł https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-gtx-750ti-black-edition-9072246696

Moim zdaniem jak wystawisz za 250zł to w 2 tygodnie ci zejdzie, jeśli dasz dobry opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawie na olx za 200 zl, moze zejdzie szybko :D

 

A ktos moze chce kupic skrzynie zmiany biegow Logitech Driving Force Shifter? Skrzynie kupilem pod koniec grudnia 2019r, uzylem ja ze dwa razy w ETS2 i zdecydowalem, ze lepiej mi sie na samej kierownicy gra. Posiada jeszce prawie 2 letnia gwarancje, praktycznie nowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawie na olx za 200 zl, moze zejdzie szybko :D

 

A ktos moze chce kupic skrzynie zmiany biegow Logitech Driving Force Shifter? Skrzynie kupilem pod koniec grudnia 2019r, uzylem ja ze dwa razy w ETS2 i zdecydowalem, ze lepiej mi sie na samej kierownicy gra. Posiada jeszce prawie 2 letnia gwarancje, praktycznie nowka.

Za 2 stówki zejdzie, 250 to już przegięcie pały - za tyle można spokojnie dorwać GTX 1050 2GB, kartę 60% wydajniejszą, albo RX560 w nieszczęsnej wersji 14CU, mimo to jednak dużo szybszą i NOWĄ. LP może być bonusem, ale widywałem GTX 1050 LP za 270 PLN. Jak masz pudełeczko paragonik, dobre zdjęcia itd to na pewno ktoś kupi.

 

Co do skrzyni - wystaw w dziale sprzedaż, na pewno ktoś weźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, juz 3 oferty mialem z olx jesli chodzi o ta karte, a wystawilem za 200 zl, to nie jest zle. 3 osoby chetne do kupna, ale jeden gosc jest z moich okolic i prawdopodobnie jutro podjedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze druga sprawa, to zauwazylem, ze nie mam w opakowaniu zadnych srub mocujacych. To znaczy jest tylko ten bracket czy sledz zwał jak zwał. Ja juz jakis czas tej karty nie uzywalem i czy ona utrzyma sie sama po wpięciu jej w slot, bo nie chce miec pozniej telefonow, ze nie ma srub i ze karta sie nie trzyma w slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie śrubki do przykręcenia do obudowy nie masz? Żaden problem, kilka kart w przeszłości sprzedawałem i nawet nie pomyślałem żeby śrubkę dołączyć, kupujący poradzi sobie to standardowe śrubki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest sama karta i ten bracket, a srubek do mocowania do obudowy nie mam. Ja juz nie pamietam czy jakas jedna dluzsza srubka tą karte "podtrzymywalem", moze tylko byla w sam slot wpieta i sie trzymala, bo to bardzo mala karta

Edytowane przez Kamil628

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 stówki zejdzie, 250 to już przegięcie pały - za tyle można spokojnie dorwać GTX 1050 2GB

Wam się wydaje że jak coś kosztowało 3 miesiące temu ileś tam, to dziś na pewno kosztuje tyle samo. Otóż nie. Ceny kart się zmieniają dynamicznie między innymi z kursem dolara. Ostatnio cena 750ti skoczyła z 200zł do 250zł. Stąd jak się wystawia za 200zł to od razu ludzie się rzucają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam się wydaje że jak coś kosztowało 3 miesiące temu ileś tam, to dziś na pewno kosztuje tyle samo. Otóż nie. Ceny kart się zmieniają dynamicznie między innymi z kursem dolara. Ostatnio cena 750ti skoczyła z 200zł do 250zł. Stąd jak się wystawia za 200zł to od razu ludzie się rzucają.

Pierdoły opowiadasz, mowa o rynku używek, jest spekulacja pełną gębą od szczytu górki krypto i za stare padliny ludzie wołają jak za zboże. RX560 2GB 14CU, który zamiata 750Ti był jeszcze niedawno do kupienia za 200-220 PLN za używkę (nówki za 299 PLN), w listopadzie brałem dla klienta za 270 PLN GTX 1050 2GB LP, GTX 1050Ti 4GB były I SĄ za 300, RX580 można dostać za 4 stówki a ten mi o kursie dolara i dynamicznej zmianie cen używanych kart, kupionych przed górką krypto i z kilkuletnim przebiegiem :lol2: . Zejdź na ziemię człowieku, ta karta realnie jest warta 150-200 PLN, to że ludzie są skłonni płacić więcej to ich problem i korzyść dla spekulantów, w ujęciu całościowym rynku kart używanych ceny wielu modeli są zawyżone - podobnie jak wołanie nawet do tysiąca złotych za używanego 4790K jeszcze jakiś czas temu. Sam kupiłem 750Ti 2GB rok temu za... 120 PLN... ba-dum-tss. Zawsze znajdzie się pelikan, który łyknie wszystko, ale ktoś, kto ma łeb na karku, nie zapłaci za 750Ti 2GB LP więcej niż 200 PLN. Jak wykazałem wyżej, karta jest atrakcyjna z dwóch powodów - wsparcie dla XP (idealna do retro-maszynki i ogrania gier z tej epoki) oraz LP (niewiele tak naprawdę jest sensownych kart, to najtańsza-najlepsza z tej niszy). Target tej karty to komputery SFF lub HTPC i tam się jeszcze sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta kartę kupowałem jakieś 3 albo 4 lata temu i więcej jak 300 zł nie dałem - tak mi sie wydaje. Patrząc teraz na te ceny tych kart to jakiejś większej utraty wartosci nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ta kartę kupowałem jakieś 3 albo 4 lata temu i więcej jak 300 zł nie dałem - tak mi sie wydaje. Patrząc teraz na te ceny tych kart to jakiejś większej utraty wartosci nie ma.

Wyjątkowo trzyma cenę, bo to była jedna z najlepszych kart ostatnich lat - za nieduży grosz można było fajnie pograć. Do dziś ma wydajność GT 1030, a to odpowiednik MX150 w laptopach, które ciągle są sprzedawane nierzadko za 2k+ PLN jako laptopy "do gier". Wersja LP to bonus, bo wejdzie do małej budy, a Ty taką masz. Najpopularniejszy pricetag wśród używek to właśnie "coś do 2-3 stówek" i tutaj ta karta jest jedną z lepszych propozycji, dlatego tak długo trzyma cenę (podaż mniejsza, popyt niezmieniony, więc i ceny w górę).

 

Podobnie cenę trzymają GTX 1050/1050Ti, które kosztowały na premierę odpowiednio 500+ i 600+, nowe. Potem przyszła górka kryptowalutowa i ceny wystrzeliły 200%, a nawet 300%. Obecnie niektórzy wystawiają te karty jeszcze bliżej tysiąca złotych jako nowe (polecam januszy na allegro, ale nie wiem czy te oferty jeszcze wiszą ;)), a niedawno używki były w w/w cenach (BA - dalej są ogłoszenia np. na olx za 750 PLN - za czteroletnią kartę!). W międzyczasie była potężna obniżka Polarisów (RX od AMD), premiera Turingów (i spadek cen Pascali), premiera Zen2 i parę innych sytuacji. Maxwell (Twoja 750Ti należy do tej rodziny) jest z nami już prawie pół dekady, więc cena też ma prawo spaść. Po prostu tyle stoi bo jest dalej na propsie i ciągle krąży miejska legenda że to dobra karta. Dlatego sprzedaj jeśli możesz z zyskiem - sprzęt jest wart tyle, ile ktoś za niego zapłaci, wolny kraj, mogą być i po 500 PLN oferty, co mi do tego :). Niemniej - obiektywnie patrząc, w mojej opinii jest warta 150, bonus za LP to 200 PLN i to jest uczciwa cena za nią, ale to tylko moje zdanie ;). Pewnie za 200 z ładnym zdjęciem zejdzie na pniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z 10 osob mi pisalo o ta karte. Jeden gosc byl najkonkretniejszy i daje 230 zl + on ponosi koszty wysylki, a przypominam wystawilem ja za 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejdź na ziemię człowieku, ta karta realnie jest warta 150-200 PLN, to że ludzie są skłonni płacić więcej to ich problem

A ja uważam że że kilogram złota jest wart 100zł, to że ludzie są skłonni płacić więcej to ich problem...

I kto tu nie jest na ziemi?

 

Powinieneś założyć stowarzyszenie ludzi którzy są skłonni płacić za wszystko 2x mniej niż ceny transakcyjne. Niczego nie kupicie ale będziecie mieć satysfakcję z faktu że macie "racje".

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...