Skocz do zawartości
pwentrys

Win 10 - znikajace ikony

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, od kilku dni co jakis czas dziennie mi sie tak jakby 'buguje' system po jakims czasie uzytkowania i znikaja mi niektore ikonki z paska zadan, a wszystkie pliki wk omputerze traca swoja miniaturke, np. zdjecia nie posiadaja swoich miniaturek przez co nie widac co to za zdjecie itp. Jako przyklady wysylam zalaczniki.

 

Z gory dzieki za pomoc.

post-485738-15857390032368_thumb.png

post-485738-15857391013814_thumb.png

Edytowane przez pwentrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić domyślną aplikację tego rozszerzenia plików na inną, a następnie wróć do obecnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknij wszystkie programy

Uruchom linię komend (CMD) - ważne, aby nie uruchamiać jako admin, szczególnie jeśli konto nie ma praw admina

Uruchom menedżer zadań i ubij proces Eksplorator Windows - pliki z pulpitu, tapeta, pasek zadań powinny zniknąć, zostanie samo CMD oraz men. zadań, który można już zamknąć

W linii komend wpisz po kolei komendy:

 

CD /d %userprofile%\AppData\Local

 

DEL IconCache.db /a

 

explorer.exe

 

Możesz zamknąć CMD

Edytowane przez Janke5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno starczyć to co napisałem, sam to stosuję na Win10 i pomaga.

A jak byś doczytał uważnie to piszę o ubiciu procesu eksploratora windows (explorer.exe), aby nie blokował pliku iconcache ;)

Nie pomoże, to faktycznie będzie trzeba usunąć pliki z poradnika, który zalinkowałeś.

Edytowane przez Janke5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale brak miniaturek by raczej wskazywał na jakąś dll do wyświetlania ikonek i miniaturek - miniaturek raczej nie ma w iconcache, natomiast są chyba w photothumb.db, jeśli 10 je tworzy, jak w poprzednich systemach; jakiś problem z dostępem do tych pliczków .db, albo z ich wyświetlaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno starczyć to co napisałem, sam to stosuję na Win10 i pomaga.

A jak byś doczytał uważnie to piszę o ubiciu procesu eksploratora windows (explorer.exe), aby nie blokował pliku iconcache ;)

Nie pomoże, to faktycznie będzie trzeba usunąć pliki z poradnika, która zalinkowałeś.

Faktycznie, sorry, przeoczyłem wzmiankę, my bad :)

 

Natomiast odnośnie miniatur, przy narzędziu czyszczenia dysku jest możliwość usunięcia zbuforowanych Miniatur (Thumbnails).

 

Tak czy siak @glauks ma rację, to że to się dzieje co jakiś czas może sugerować, że coś więcej jest na rzeczy.

To może nich autor wykona przebudowę iconcache i miniatur i niech potwierdzi czy ten problem pojawia się ponownie.

 

Może też zajrzeć do dzienników zdarzeń w Narzędziach administracyjnych, czy nie ma np. błędów związanych z jakąś wykrzaczającą się usługą albo dll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...