Skocz do zawartości
Pawrob

Brak obrazu przy pierwszym włączeniu, po restarcie wraca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie mam problem z obrazem. Podczas pierwszego włączenia komputera nie wyświetla się nic na ekranie, dopiero po paru sekundach gdy wcisnę reset komputer się restartuje i wszystko wraca do normy. Próbowałem z innym kablem hdmi/display port z innym monitorem i z inna kartą ale jest to samo. Wyłączenie fast boot windowsa nie pomaga, reset cmos również nie pomaga.

 

specyfikacja:

 

CPU Ryzen 5 1600 - chlodznie box po 45min OCCT max 75C, zero błędów, cinabench tez bez błędów przechodzi 3 serie

MoBo gigabyte b450m ds3h - bios najnowszy f50

RAM 1x HyperX fury 8gb 3200mhz, drugi slot od cpu, przekładanie nie pomaga

GPU gtx770

SSD WD green 120gb m2

Zasilacz SPC Vero L2 500w

Obudowa SPC Signum sg1m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to z tego co pamiętam działy się na starszych BIOSach dla Ryzenów. Taki błąd po prostu. Ale skoro masz najnowszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak czytałem ale teraz to trzeba wykluczyć, sprawdziłem bez dysku i z innym zasilaczem, bez rezultatu. Zastanawiam się czy może to być wina ramu, pamięci nie dzialaja na 3200mhz z profilu xmp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś reset ustawień, więc jak rozumiem na domyślnych 2133 MHz jest tak samo. Możesz sprawdzić kości pojedynczo.

Czy ta płyta ma jakiś wskaźnik błędów? Może on Ci coś powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam tylko jedna kość Ramu, wiec nie dam rady tego sprawdzić, chyba ze w jakimś serwisie pożyczą ale wątpię :P . Przy włączeniu i braku ekranu bootowanie nie dochodzi nawet do POST, nią ma żadnych dźwięków systemowych, po restarcie normalnie pojedynczy dźwięk, innego wskaźnika błędów raczej nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze po wyłączeniu zasilacza przyciskiem i ponownym włączeniu a następnie uruchomienia komputera problem nie występuje. Tylko w przypadku ciągłego "dostępu" do prądu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak to może być błąd ramu. Czyli procesor gryzie się z tą kością pamięci.

 

I się jeszcze zapytam - czy to jest Ryzen 1600 AF? Czy starszy AE?

 

Ja miałem Ryzena starszego 1600X z płytą MSI X370 Gaming Plus. Puki był starszy Bios ze stycznia 2019 roku to wszystko działało super. Jednak wgrałem najnowszy obsługujący też Ryzeny 3XXX. I się cyrki zaczęły - w pewnym momencie przestawała działać klawiatura, mysz i i robił się czarny ekran. komp był nie do użytku.

 

Po próbie wgrania starszego biosu płyta zmarła - oddałem na rękojmie i oddano mi kasę.

 

No nic. Kupiłem obecną MSI B450 Gaming Plus MAX i dalej było to samo. Kopiłem obecnego Ryzena 5 3600 i jak ręką odjął. Zero problemów.

 

Starego sprzedałem i zero reklamacji.

 

Pamięci mam cały czas te same. Nie zmieniałem.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen nowy, 1600af. Pamięci niestety raczej już nie zwrócę, 14 dni już minęło, chyba ze to wada pamięci ze nie chcą współpracować to może na gwarancji coś poradzą. Myślisz ze z innym ramem problem powinien ustać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...