Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam o to taki zestaw

 

AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 6-Core

Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3600

PowerColor Radeon RX 5700 XT 8 GB Red Devil

be quiet! Pure Base 500 ATX Mid

SeaSonic FOCUS Plus Gold 650 W 80+ Gold

ADATA XPG SX8200 Pro 512 GB M.2-2280 NVME

 

I pytanie brzmi, jaka plyte glowna wybrac? Wzialem Ryzen 5 3600 zamiast Ryzen 7 3700X poniewaz i tak bedzie wymieniany za 3-4 lata, wiec nie oplacalo by sie wziasc plyty X570 w tym przypadku? Ciekawi mnie czy B450 da rade udzwignac ryzena 4-5 generacji. Inwestuje tutaj troche w przyszlosc, ale przez kupno x570 nie bede musial wymieniac plyty glownej przy upgradzie procesora.

 

Pytam sie bo malo sie znam, dopiero pare dni temu wrocilem do swiata komputerow, i czy to co robie ma jakis sens? Ceny tych plyt mnie bola, ale warto wydac te 800zl w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 generacji zapewne nie bo nie jest taka przewidziana :lol2: Jak masz budżet to brać śmiało X570 od Asusa Prime/TUF. Teoretycznie wsparcie dla 4 generacji będzie na B450 ale po problemach z biosami (głównie MSI) smiem wątpić, że wszystko będzie bez większych problemów. Nie wiemy kiedy dokładnie będą premiery B550 a powinny być tuż tuż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 generacji zapewne nie bo nie jest taka przewidziana :lol2: Jak masz budżet to brać śmiało X570 od Asusa Prime/TUF. Teoretycznie wsparcie dla 4 generacji będzie na B450 ale po problemach z biosami (głównie MSI) smiem wątpić, że wszystko będzie bez większych problemów. Nie wiemy kiedy dokładnie będą premiery B550 a powinny być tuż tuż.

 

Tak tylko zgadywalem :lol2: Sa jakies tanszy karty od tuf gaminga? Czy X470 ma tutaj jaki kolwiek sens?

 

Edyt; chodzi mi o to ze z b450 x470 podobno sa jakies bios updaty potrzebne ktore tylko mozna zrobic jak sie posiada jakis starszy model cpu

Edytowane przez syfmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam o to taki zestaw

 

AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 6-Core

Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3600

PowerColor Radeon RX 5700 XT 8 GB Red Devil

be quiet! Pure Base 500 ATX Mid

SeaSonic FOCUS Plus Gold 650 W 80+ Gold

ADATA XPG SX8200 Pro 512 GB M.2-2280 NVME

 

I pytanie brzmi, jaka plyte glowna wybrac? Wzialem Ryzen 5 3600 zamiast Ryzen 7 3700X poniewaz i tak bedzie wymieniany za 3-4 lata, wiec nie oplacalo by sie wziasc plyty X570 w tym przypadku? Ciekawi mnie czy B450 da rade udzwignac ryzena 4-5 generacji. Inwestuje tutaj troche w przyszlosc, ale przez kupno x570 nie bede musial wymieniac plyty glownej przy upgradzie procesora.

 

Pytam sie bo malo sie znam, dopiero pare dni temu wrocilem do swiata komputerow, i czy to co robie ma jakis sens? Ceny tych plyt mnie bola, ale warto wydac te 800zl w moim przypadku?

Ten build ma sens, ale:

- obudowę wziąłbym lepiej wentylowaną, najlepiej z meshowym frontem - typu SG7V

- RAM na Cruccial 2x8GB 3000MHz CL15, te LPX'y nie lubią się z Ryzenami

 

Co do pytania, możesz brać X570 TUF / Prime, a możesz brać B450 Pro 4 / Gaming K4, któe to radzą sobie z 3700X w stocku spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten build ma sens, ale:

- obudowę wziąłbym lepiej wentylowaną, najlepiej z meshowym frontem - typu SG7V

- RAM na Cruccial 2x8GB 3000MHz CL15, te LPX'y nie lubią się z Ryzenami

 

Co do pytania, możesz brać X570 TUF / Prime, a możesz brać B450 Pro 4 / Gaming K4, któe to radzą sobie z 3700X w stocku spokojnie.

 

No ale pytanie brzmi czy b450 da rade z ryzen 4000, samo amd mysli ze to raczej nie wypali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten build ma sens, ale:

- obudowę wziąłbym lepiej wentylowaną, najlepiej z meshowym frontem - typu SG7V

- RAM na Cruccial 2x8GB 3000MHz CL15, te LPX'y nie lubią się z Ryzenami

 

Co do pytania, możesz brać X570 TUF / Prime, a możesz brać B450 Pro 4 / Gaming K4, któe to radzą sobie z 3700X w stocku spokojnie.

 

Duze ma znaczenie ten RAM? Poniewaz te LPX'y juz zakupilem, ale zawsze moge oddac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale pytanie brzmi czy b450 da rade z ryzen 4000, samo amd mysli ze to raczej nie wypali

Serio? Skąd takie info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...